Væggerløse BK

Klubbens stillinger

8-Kvindesenior 1 - Efterår, Pulje 6

      K V U T Score P  
1 Horslunde 1 1 0 0 6 - 0 3
2 DMI 1 1 0 0 3 - 0 3
3 Branderslev IF 1 1 0 0 3 - 1 3
4 Væggerløse 1 0 1 0 1 - 1 1
5 TGB 1 0 1 0 1 - 1 1
6 B. Frem 0 0 0 0 0 - 0 0
7 B 1990 1 0 0 1 1 - 3 0
8 SIF 1 0 0 1 0 - 3 0
9 Ny Kappel BK 07 1 0 0 1 0 - 6 0

U19 Drenge 2 (00-01) Efterår, Pulje 5

      K V U T Score P  
1 Nyråd/Langebæk Alliancen. ! 1 1 0 0 2 - 1 3
2 Væggerløse 1 1 0 0 1 - 0 3
3 Rønnede IF 0 0 0 0 0 - 0 0
4 Suså IF 1 0 0 1 1 - 2 0
5 Endeslev-Vråby IF 1 0 0 1 0 - 1 0

U16 Piger Øst 2 (03) efterår, Pulje 1

      K V U T Score P  
1 HB Køge pigefodbold ! 1 1 0 0 6 - 0 3
2 Allerød Fodbold Klub 1 1 0 0 3 - 2 3
3 FC Helsingør ! 0 0 0 0 0 - 0 0
4 Herlufsholm GF 0 0 0 0 0 - 0 0
5 HIK 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Ølstykke FC 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Greve Fodbold 1 0 0 1 2 - 3 0
8 NFC/DBU-LF ! 1 0 0 1 0 - 6 0

U15 Drenge Øst 2 (04) efterår, Pulje 1

      K V U T Score P  
1 LSF 1 1 0 0 3 - 1 3
2 NFC/DBU-LF ! 1 1 0 0 2 - 0 3
3 Brøndbyernes IF (2) 1 1 0 0 3 - 2 3
4 Lyngby Boldklub 1921 (2) 1 1 0 0 2 - 1 3
5 Farum BK (2) 1 0 1 0 1 - 1 1
6 Hvidovre IF 1 0 1 0 1 - 1 1
7 Holbæk B&I 0 0 0 0 0 - 0 0
8 KB (2) 0 0 0 0 0 - 0 0
9 HIK 1 0 0 1 2 - 3 0
10 FA 2000 1 0 0 1 1 - 2 0
11 IF Skjold Birkerød 1 0 0 1 1 - 3 0
12 KFUM BK, Roskilde 1 0 0 1 0 - 2 0

U15 Drenge 4 (04) Efterår, Pulje 4

      K V U T Score P  
1 FK Sydsjælland 05 1 1 0 0 3 - 0 3
2 Ørslev GIF (V) 1 1 0 0 3 - 2 3
3 IF Svend Gønge ! 0 0 0 0 0 - 0 0
4 Rønnede IF 0 0 0 0 0 - 0 0
5 Væggerløse 1 0 0 1 2 - 3 0
6 FC Nakskov ! 1 0 0 1 0 - 3 0 !

U15 Piger 8-mands (04) Efterår, Pulje 3

      K V U T Score P  
1 DMI 1 1 0 0 3 - 0 3
2 Rønnede IF 1 0 1 0 1 - 1 1
3 Væggerløse 1 0 1 0 1 - 1 1
4 NAB/NFB/EB ! 0 0 0 0 0 - 0 0
5 FK Sydsjælland 05 1 0 0 1 0 - 3 0 !

U14 Drenge Øst 1 (05) efterår, Pulje 2

      K V U T Score P  
1 NFC/DBU-LF ! 1 1 0 0 5 - 0 3
2 A 27 ! 1 1 0 0 1 - 0 3
3 Fremad A/Sundby Boldklub/B1908 ! 1 0 1 0 2 - 2 1
4 HIK 1 0 1 0 2 - 2 1
5 FA 2000 1 0 1 0 2 - 2 1
6 Holbæk B&I 1 0 1 0 2 - 2 1
7 AB 0 0 0 0 0 - 0 0
8 LSF 0 0 0 0 0 - 0 0
9 Næstved I.F. 0 0 0 0 0 - 0 0
10 Slagelse B&I 0 0 0 0 0 - 0 0
11 FC Helsingør ! 1 0 0 1 0 - 1 0
12 KFUM BK, Roskilde 1 0 0 1 0 - 5 0

U14 Piger 1 (05) Efterår, Pulje 1

      K V U T Score P  
1 Brøndbyernes IF 0 0 0 0 0 - 0 0
2 BSF 0 0 0 0 0 - 0 0
3 Lynge-Broby IF 0 0 0 0 0 - 0 0
4 NFC/DBU-LF ! 0 0 0 0 0 - 0 0
5 Roskilde Pigefodbold 0 0 0 0 0 - 0 0

U13 Drenge Øst 1 8M (06) efterår , Pulje 3

      K V U T Score P  
1 FC Roskilde 1 1 0 0 7 - 3 3
2 Herfølge BK 1 1 0 0 3 - 1 3
3 Nykøbing FC ! 1 1 0 0 3 - 1 3
4 Fremad Amager 0 0 0 0 0 - 0 0
5 Fremad Valby 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Slagelse B&I 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Sundby Bk. 0 0 0 0 0 - 0 0
8 Holbæk B&I 1 0 0 1 1 - 3 0
9 Solrød FC 1 0 0 1 1 - 3 0
10 Næstved I.F. 1 0 0 1 3 - 7 0

U13 Drenge 8-mands 2 (06) Efterår, Pulje 6

      K V U T Score P  
1 Vordingborg IF 1 1 0 0 6 - 3 3
2 Nykøbing FC 1 1 0 0 3 - 0 3
3 Væggerløse 1 1 0 0 3 - 2 3
4 B. Frem ! 1 0 0 1 2 - 3 0
5 Ørslev GIF (V) 1 0 0 1 3 - 6 0
6 MB 1 0 0 1 0 - 3 0

U13 Drenge 8-mands 4 (06) Efterår, Pulje 8

      K V U T Score P  
1 TGB 1 1 0 0 6 - 2 3
2 Langebæk Alliancen 1 0 1 0 1 - 1 1
3 SB ! 1 0 1 0 1 - 1 1
4 FK Sydsjælland 05 0 0 0 0 0 - 0 0
5 Mern UIF 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Nyråd IF 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Vordingborg IF 0 0 0 0 0 - 0 0
8 Væggerløse 0 0 0 0 0 - 0 0
9 ØUB ! 1 0 0 1 2 - 6 0

Herre LFS , p1

      K V U T Score P  
1 MB 1 1 0 0 5 - 0 3
2 NFB 1 1 0 0 5 - 0 3
3 Rødby 1 1 0 0 4 - 2 3
4 LUIF 1 1 0 0 1 - 0 3
5 FC Nakskov 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Frem Sakskøbing 0 0 0 0 0 - 0 0
7 SIF 0 0 0 0 0 - 0 0
8 Væggerløse 0 0 0 0 0 - 0 0
9 Horslunde 1 0 0 1 0 - 1 0
10 Systofte 1 0 0 1 2 - 4 0
11 Horbelev 1 0 0 1 0 - 5 0
12 Nykøbing FC 1 0 0 1 0 - 5 0

Herre LFS Oprykningsspil, p1

      K V U T Score P  
1 FC Nakskov 10 8 2 0 47 - 9 40 !
2 DMI 10 7 3 0 42 - 14 38 !
3 Frem Sakskøbing 10 4 2 4 20 - 25 27 !
4 Væggerløse 10 3 2 5 19 - 26 21 !
5 MB 10 2 0 8 18 - 46 15 !
6 Horslunde 10 1 1 8 10 - 36 12 !

Herre Serie 2 , p1

      K V U T Score P  
1 Guldborg IF 1 1 0 0 4 - 1 3
2 Systofte 1 1 0 0 4 - 1 3
3 Horbelev 1 1 0 0 3 - 0 3
4 B 1938 1 1 0 0 1 - 0 3
5 Halstedhus IF 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Rudbjerg 0 0 0 0 0 - 0 0
7 SB 0 0 0 0 0 - 0 0
8 Tingsted 0 0 0 0 0 - 0 0
9 Væggerløse 1 0 0 1 0 - 1 0
10 Nykøbing FC 1 0 0 1 1 - 4 0
11 Rødby 1 0 0 1 1 - 4 0
12 B 1990 1 0 0 1 0 - 3 0

Herre Senior 8 - Mands, p2

      K V U T Score P  
1 Eskilstrup 1 1 0 0 4 - 2 3
2 Bogø IF 1 0 1 0 2 - 2 1
3 Væggerløse 1 0 1 0 2 - 2 1
4 B. Frem 0 0 0 0 0 - 0 0
5 Systofte 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Radsted 1 0 0 1 2 - 4 0

Herre Serie 2 Oprykningsspil, p1

      K V U T Score P  
1 NFB 10 9 0 1 37 - 9 41 !
2 Rudbjerg 10 9 0 1 50 - 16 40 !
3 Væggerløse 10 4 1 5 36 - 34 24 !
4 Systofte 10 3 0 7 20 - 33 24 !
5 Tingsted 10 4 1 5 35 - 24 24 !
6 Nykøbing FC 10 0 0 10 16 - 78 9 !

Herre Senior 8 - Mands, p2

      K V U T Score P  
1 Væggerløse 8 6 0 2 29 - 12 18 !
2 Nykøbing FC (1) 8 5 0 3 18 - 19 15 !
3 Eskilstrup 8 4 1 3 17 - 15 13 !
4 Radsted 8 3 0 5 16 - 22 9
5 Guldborg 8 1 1 6 12 - 24 4 !

Finale Herre 8 mands, P1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

DBU Pokalen, p1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

DBU pokal 2. Runde, P1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

Træningskamp Senior u21, Pulje 1

      K V U T Score P  
1 Tingsted 3 3 0 0 13 - 1 9
2 B. Frem 3 2 0 0 12 - 0 6
3 Væggerløse 3 1 1 1 6 - 8 4
4 Nakskov 1 1 0 0 6 - 1 3
5 Nykøbing FC 1 1 0 0 4 - 2 3
6 NFB 4 0 2 0 2 - 2 2
7 DMI 3 0 1 2 4 - 14 1
8 Avarta 0 0 0 0 0 - 0 0
9 B 1938 1 0 0 0 0 - 0 0
10 B 1990 0 0 0 0 0 - 0 0
11 B. Frem 0 0 0 0 0 - 0 0
12 B. Velo ! 0 0 0 0 0 - 0 0
13 Birket BK ! 0 0 0 0 0 - 0 0
14 Branderslev IF 0 0 0 0 0 - 0 0
15 DLF-Terslev 0 0 0 0 0 - 0 0
16 DMI 0 0 0 0 0 - 0 0
17 DMI 3 0 0 1 1 - 4 0
18 Errindlev 0 0 0 0 0 - 0 0
19 Eskilstrup 1 0 0 1 0 - 8 0
20 FC Nakskov 0 0 0 0 0 - 0 0
21 FK Sydsjælland 05 0 0 0 0 0 - 0 0
22 Frem Sakskøbing 0 0 0 0 0 - 0 0
23 Guldborg IF 0 0 0 0 0 - 0 0
24 Haslev FC 0 0 0 0 0 - 0 0
25 HIF 0 0 0 0 0 - 0 0
26 Holbæk B&I 0 0 0 0 0 - 0 0
27 Holmegaard GB 0 0 0 0 0 - 0 0
28 Horbelev 0 0 0 0 0 - 0 0
29 Horbelev 0 0 0 0 0 - 0 0
30 Horslunde 0 0 0 0 0 - 0 0
31 LUIF 0 0 0 0 0 - 0 0
32 LUIF 0 0 0 0 0 - 0 0
33 Lyngby 0 0 0 0 0 - 0 0
34 MB 1 0 0 0 0 - 0 0
35 NAB 1 0 0 1 0 - 1 0
36 NAB 0 0 0 0 0 - 0 0
37 Nakskov 0 0 0 0 0 - 0 0
38 NB 0 0 0 0 0 - 0 0
39 NB/Velo ! 0 0 0 0 0 - 0 0
40 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
41 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
42 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
43 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
44 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
45 Næstved 0 0 0 0 0 - 0 0
46 Næstved I.F. 0 0 0 0 0 - 0 0
47 Præstø IF 2 0 0 0 0 - 0 0
48 Ringsted 0 0 0 0 0 - 0 0
49 SIF ! 1 0 0 0 0 - 0 0
50 Sydalliancen ! 0 0 0 0 0 - 0 0
51 Sydalliancen ! 1 0 0 0 0 - 0 0
52 Systofte 0 0 0 0 0 - 0 0
53 Systofte 1 0 0 0 0 - 0 0
54 TGB 0 0 0 0 0 - 0 0
55 TGB 0 0 0 0 0 - 0 0
56 TGB 1 0 0 1 2 - 4 0
57 TGB 0 0 0 0 0 - 0 0
58 Tingsted 0 0 0 0 0 - 0 0
59 Tingsted 1 0 0 1 1 - 6 0
60 Tingsted 0 0 0 0 0 - 0 0
61 Tirsted IK 85 0 0 0 0 0 - 0 0
62 Tirsted IK 85 0 0 0 0 0 - 0 0
63 Vanløse 1 0 0 0 0 - 0 0
64 Vordingborg IF 0 0 0 0 0 - 0 0
65 Væggerløse 0 0 0 0 0 - 0 0
66 Ørslev GIF (V) 0 0 0 0 0 - 0 0
67 Ørslev GIF (V) 1 0 0 0 0 - 0 0
68 ØUB 0 0 0 0 0 - 0 0

Træningskampe Senior/Ynglinge, Pulje 1

      K V U T Score P  
1 NFB/NAB ! 1 1 0 0 3 - 1 3
2 B 1990 0 0 0 0 0 - 0 0
3 B. Frem 0 0 0 0 0 - 0 0
4 B. Velo 0 0 0 0 0 - 0 0
5 B. Velo 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Bandholm BK 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Branderslev IF 0 0 0 0 0 - 0 0
8 Branderslev IF 0 0 0 0 0 - 0 0
9 Brøndby 0 0 0 0 0 - 0 0
10 DMI 0 0 0 0 0 - 0 0
11 DMI 0 0 0 0 0 - 0 0
12 Errindlev 0 0 0 0 0 - 0 0
13 Eskilstrup 0 0 0 0 0 - 0 0
14 FC Nakskov 0 0 0 0 0 - 0 0
15 Frederikssund FB ! 0 0 0 0 0 - 0 0
16 Frem Sakskøbing 0 0 0 0 0 - 0 0
17 Guldborg 0 0 0 0 0 - 0 0
18 Guldborg IF 1 0 0 0 0 - 0 0
19 Havdrup GI 0 0 0 0 0 - 0 0
20 Herlufsholm GF 0 0 0 0 0 - 0 0
21 Horbelev 0 0 0 0 0 - 0 0
22 Horbelev 0 0 0 0 0 - 0 0
23 Horslunde 1 0 0 0 0 - 0 0
24 Horslunde 0 0 0 0 0 - 0 0
25 IF Svend Gønge 0 0 0 0 0 - 0 0
26 Langebæk Alliancen (S3) 0 0 0 0 0 - 0 0
27 LUIF 0 0 0 0 0 - 0 0
28 LUIF 0 0 0 0 0 - 0 0
29 MB 1 0 0 0 0 - 0 0
30 MB 0 0 0 0 0 - 0 0
31 NAB 1 0 0 1 1 - 3 0
32 NAB 0 0 0 0 0 - 0 0
33 NB/Velo ! 0 0 0 0 0 - 0 0
34 NFB 1 0 0 0 0 - 0 0
35 NFB 0 0 0 0 0 - 0 0
36 NFB 0 0 0 0 0 - 0 0
37 NFB 1 0 0 0 0 - 0 0
38 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
39 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
40 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
41 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
42 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
43 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
44 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
45 Nyråd IF ! 0 0 0 0 0 - 0 0
46 Radsted 0 0 0 0 0 - 0 0
47 Rudbjerg 0 0 0 0 0 - 0 0
48 Rudbjerg 0 0 0 0 0 - 0 0
49 Rødby ! 0 0 0 0 0 - 0 0
50 Sandby 0 0 0 0 0 - 0 0
51 SB 0 0 0 0 0 - 0 0
52 SIF/Birket ! 1 0 0 0 0 - 0 0
53 Systofte 0 0 0 0 0 - 0 0
54 TGB 0 0 0 0 0 - 0 0
55 TGB 0 0 0 0 0 - 0 0
56 TGB 1 0 0 0 0 - 0 0
57 TGB 0 0 0 0 0 - 0 0
58 Tingsted 0 0 0 0 0 - 0 0
59 Tingsted 0 0 0 0 0 - 0 0
60 Tirsted IK 85 0 0 0 0 0 - 0 0
61 Vordingborg IF 0 0 0 0 0 - 0 0
62 Vordingborg IF 1 0 0 0 0 - 0 0
63 Vordingborg IF 0 0 0 0 0 - 0 0
64 Væggerløse 0 0 0 0 0 - 0 0
65 ØUB 0 0 0 0 0 - 0 0
66 ØUB 0 0 0 0 0 - 0 0
67 ØUB 0 0 0 0 0 - 0 0

Træningskampe Senior, Pulje 1

      K V U T Score P  
1 Væggerløse 1 1 0 0 5 - 2 3
2 Ørslev GIF (V) 1 1 0 0 3 - 1 3
3 Nykøbing FC 3 1 0 2 6 - 10 3
4 Vordingborg IF 1 1 0 0 1 - 0 3
5 Bandholm BK 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Eskilstrup 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Frem Sakskøbing 0 0 0 0 0 - 0 0
8 Guldborg IF 0 0 0 0 0 - 0 0
9 Langebæk Alliancen 0 0 0 0 0 - 0 0
10 MB 1 0 0 0 0 - 0 0
11 NFB 0 0 0 0 0 - 0 0
12 NFB 1 0 0 1 2 - 3 0
13 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
14 Radsted 0 0 0 0 0 - 0 0
15 Rødby 1 0 0 1 0 - 1 0
16 Slagelse B&I 0 0 0 0 0 - 0 0
17 Sundby Bk. 3 1 0 0 0 0 - 0 0
18 Systofte 1 0 0 0 0 - 0 0
19 TGB 1 0 0 0 0 - 0 0
20 Tingsted 0 0 0 0 0 - 0 0
21 Undløse BK 0 0 0 0 0 - 0 0
22 Undløse BK 0 0 0 0 0 - 0 0
23 Væggerløse 0 0 0 0 0 - 0 0

M+40 (Veteran) 2, p1

      K V U T Score P  
1 TGB 3 2 1 0 8 - 2 7
2 Rødby 3 2 0 1 4 - 5 6
3 Væggerløse 2 1 0 1 5 - 2 3
4 B 1938 1 1 0 0 4 - 3 3
5 NAB 3 1 0 2 2 - 8 3 !
6 SIF 2 0 1 1 3 - 4 1
7 Horbelev 1 0 0 1 3 - 4 0
8 ØUB 1 0 0 1 1 - 2 0

M+50 (Veteran Masters), p1

      K V U T Score P  
1 Tingsted 9 8 1 0 61 - 10 25
2 B. Frem 9 6 2 1 50 - 19 20
3 Nykøbing FC 9 6 0 3 30 - 18 18
4 Eskilstrup 9 5 1 3 20 - 28 16
5 TGB 9 3 1 5 26 - 37 10
6 B 1938/VB ! 9 3 1 5 30 - 28 10
7 Systofte 9 1 1 7 17 - 51 4
8 NAB/SB ! 9 0 1 8 7 - 50 1