Væggerløse BK

Klubbens stillinger

8-Kvindesenior 1 - Efterår, Pulje 4

      K V U T Score P  
1 Vordingborg IF 5 5 0 0 33 - 4 15
2 NAB 5 4 0 1 13 - 4 12
3 Ørslev GIF (V) 5 3 1 1 18 - 5 10
4 TGB 4 3 0 1 16 - 4 9
5 Væggerløse 4 2 0 2 5 - 6 6
6 SB 4 2 0 2 6 - 8 6
7 Guldborg 5 1 0 4 4 - 10 3
8 Horbelev 6 0 1 5 6 - 16 1
9 Jungshoved IF 4 0 0 4 3 - 47 0

U18 Piger 8-mands (00-01) Efterår, Pulje 1

      K V U T Score P  
1 Tølløse BK 4 4 0 0 27 - 3 12
2 Tingsted 4 3 1 0 4 - 1 10
3 Væggerløse 6 1 2 3 7 - 18 5
4 Næstved I.F. 5 1 2 2 9 - 11 5
5 Sorø Freja 5 0 1 4 4 - 18 1

U17 Drenge 3 (01) Efterår, Pulje 5

      K V U T Score P  
1 B. Frem ! 4 4 0 0 13 - 5 12
2 Væggerløse ! 5 2 1 2 16 - 11 7
3 Nyråd IF ! 4 2 0 2 12 - 14 6
4 DMI ! 5 1 2 2 8 - 10 5
5 NFB/NAB ! 6 1 1 4 8 - 17 4

U16 Piger 1 (02) Efterår, Pulje 2

      K V U T Score P  
1 Nykøbing FC ! 3 3 0 0 18 - 2 9
2 Vordingborg-Ørslev !! 4 2 0 2 10 - 14 6
3 Herlufsholm GF ! 3 1 0 2 6 - 12 3
4 Vemmelev SGI 4 1 0 3 10 - 16 3

U15 Drenge Øst 1 (03) efterår , Pulje 2

      K V U T Score P  
1 HB Køge ! 4 3 0 1 12 - 2 9
2 HIK 3 3 0 0 11 - 6 9
3 Holbæk B&I 4 3 0 1 10 - 8 9
4 AB 4 2 0 2 7 - 2 6
5 Nykøbing FC ! 4 2 0 2 7 - 7 6
6 B 1903 3 2 0 1 4 - 5 6
7 A 27 ! 4 1 1 2 7 - 6 4
8 Næstved I.F. 4 1 1 2 11 - 12 4
9 FC Helsingør ! 4 0 2 2 3 - 9 2
10 Hvidovre IF 4 0 0 4 3 - 18 0

U15 Drenge 4 (03) Efterår, Pulje 5

      K V U T Score P  
1 B1938/HIF/LUIF !! 7 4 2 1 14 - 8 14
2 SB ! 6 4 1 1 24 - 7 13
3 Væggerløse ! 6 4 0 2 17 - 9 12
4 Tingsted ! 7 3 1 3 19 - 13 10
5 Vordingborg IF 5 1 0 4 8 - 25 3
6 Mern UIF 5 0 0 5 2 - 22 0 !

U15 Piger 1 (03) Efterår, Pulje 2

      K V U T Score P  
1 Nykøbing FC ! 4 3 0 1 9 - 7 9
2 Tuse IF ! 5 2 2 1 19 - 8 8
3 HB Køge Pigefodbold ! 5 2 1 2 10 - 12 7 !
4 Greve Fodbold 4 1 1 2 6 - 12 4
5 B. 73, Slagelse 4 1 0 3 5 - 10 3

U14 Drenge Øst 2 (04) efterår , Pulje 1

      K V U T Score P  
1 Jægersborg BK 6 5 0 1 23 - 8 15
2 Ishøj IF 4 3 1 0 16 - 6 10
3 LSF 6 3 1 2 15 - 12 10
4 Nykøbing FC ! 6 2 0 4 16 - 17 6
5 AB Tårnby 5 2 0 3 8 - 19 6
6 Slagelse B&I 4 2 0 2 8 - 10 6
7 Lyngby Boldklub 1921 (2) 6 2 0 4 8 - 15 6
8 KFUM BK, Roskilde 5 1 0 4 8 - 15 3

U14 Piger 8-mands 2 (04) Efterår, Pulje 4

      K V U T Score P  
1 FC Nakskov (1) 6 5 1 0 32 - 6 16
2 NAB/NFB/EB ! 5 4 1 0 23 - 3 13
3 FC Nakskov (2) 6 3 0 3 9 - 14 9 !
4 Væggerløse ! 6 2 0 4 6 - 13 6 !
5 TGB 5 1 0 4 8 - 23 3
6 Utterslev ! 6 1 0 5 5 - 24 3 !

U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår , Pulje 7

      K V U T Score P  
1 Herlufsholm GF 4 4 0 0 29 - 9 12
2 Haslev FC 4 3 0 1 21 - 13 9
3 Væggerløse 4 2 0 2 24 - 12 6
4 MB 4 1 0 3 17 - 22 3
5 B. Frem 4 0 0 4 6 - 41 0

U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår, Pulje 8

      K V U T Score P  
1 FC Nakskov 6 5 0 1 59 - 14 15
2 Præstø IF 5 4 0 1 46 - 11 12
3 MB 5 3 0 2 21 - 21 9
4 Herlufsholm GF ! 4 2 0 2 24 - 13 6
5 Væggerløse 5 1 0 4 17 - 46 3
6 ØUB 5 0 0 5 4 - 66 0

Herre LFS , p1

      K V U T Score P  
1 FC Nakskov 6 5 1 0 32 - 4 16
2 DMI 6 5 0 1 24 - 10 15
3 Frem Sakskøbing 5 4 1 0 17 - 5 13
4 Væggerløse 5 3 0 2 18 - 10 9
5 MB 6 3 0 3 24 - 20 9
6 Rødby 5 2 1 2 17 - 17 7
7 NFB 5 1 3 1 7 - 7 6
8 Nykøbing FC 5 1 2 2 6 - 11 5
9 Horslunde 5 1 2 2 10 - 17 5
10 SIF 5 0 2 3 5 - 21 2
11 Tingsted 6 0 1 5 6 - 21 1
12 Horbelev 5 0 1 4 5 - 28 1

Herre Serie 2, p1

      K V U T Score P  
1 NFB 6 5 1 0 21 - 8 16
2 Systofte 5 4 1 0 30 - 6 13
3 Rudbjerg 5 4 0 1 14 - 12 12
4 Væggerløse 5 3 2 0 24 - 9 11
5 Nykøbing FC 6 3 0 3 23 - 21 9
6 Horslunde 5 2 1 2 18 - 15 7
7 Maribo 6 2 1 3 18 - 18 7 !
8 B 1990 6 1 2 3 10 - 15 5
9 Tingsted 4 1 0 3 9 - 11 3
10 Sandby 5 1 0 4 7 - 25 3
11 Errindlev 5 0 2 3 4 - 17 2
12 Guldborg IF 4 0 0 4 2 - 23 0 !

Herre Serie 3, p2

      K V U T Score P  
1 Horbelev (2) 5 4 1 0 22 - 10 13
2 SB 5 3 1 1 17 - 7 10
3 NAB 4 3 1 0 13 - 6 10
4 B 1938 5 3 0 2 21 - 7 9
5 Tingsted 4 2 1 1 12 - 8 7
6 Horbelev (1) 6 2 1 3 11 - 18 7
7 Væggerløse 6 2 1 3 15 - 18 7 !
8 Systofte 4 1 1 2 13 - 15 4
9 Nykøbing FC 6 1 1 4 18 - 27 4
10 LUIF 4 1 0 3 5 - 23 3
11 Eskilstrup 5 1 0 4 10 - 18 3 !

Træningskampe senior/Ynglinge Triokampe, Pulje 1

      K V U T Score P  
1 Tingsted 3 3 0 0 13 - 1 9
2 Nykøbing FC 1 1 0 0 4 - 2 3
3 Avarta 0 0 0 0 0 - 0 0
4 B 1938 0 0 0 0 0 - 0 0
5 B 1990 0 0 0 0 0 - 0 0
6 B. Frem 0 0 0 0 0 - 0 0
7 B. Velo ! 0 0 0 0 0 - 0 0
8 Branderslev IF 0 0 0 0 0 - 0 0
9 DLF-Terslev 0 0 0 0 0 - 0 0
10 DMI 0 0 0 0 0 - 0 0
11 DMI 3 0 0 1 1 - 4 0
12 Errindlev 0 0 0 0 0 - 0 0
13 Eskilstrup 1 0 0 1 0 - 8 0
14 FC Nakskov 0 0 0 0 0 - 0 0
15 FK Sydsjælland 05 0 0 0 0 0 - 0 0
16 Frem Sakskøbing 0 0 0 0 0 - 0 0
17 Guldborg IF 0 0 0 0 0 - 0 0
18 Haslev FC 0 0 0 0 0 - 0 0
19 Holbæk B&I 0 0 0 0 0 - 0 0
20 Holmegaard GB 0 0 0 0 0 - 0 0
21 Horbelev 0 0 0 0 0 - 0 0
22 Horbelev 0 0 0 0 0 - 0 0
23 Horslunde 0 0 0 0 0 - 0 0
24 LUIF 0 0 0 0 0 - 0 0
25 LUIF 0 0 0 0 0 - 0 0
26 Lyngby 0 0 0 0 0 - 0 0
27 MB 1 0 0 0 0 - 0 0
28 NAB 1 0 0 1 0 - 1 0
29 NAB 0 0 0 0 0 - 0 0
30 Nakskov 0 0 0 0 0 - 0 0
31 NB 0 0 0 0 0 - 0 0
32 NB/Velo ! 0 0 0 0 0 - 0 0
33 NFB 1 0 0 0 0 - 0 0
34 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
35 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
36 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
37 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
38 Næstved 0 0 0 0 0 - 0 0
39 Næstved I.F. 0 0 0 0 0 - 0 0
40 Præstø IF 2 0 0 0 0 - 0 0
41 Ringsted 0 0 0 0 0 - 0 0
42 SIF ! 1 0 0 0 0 - 0 0
43 Sydalliancen ! 0 0 0 0 0 - 0 0
44 Sydalliancen ! 1 0 0 0 0 - 0 0
45 Systofte 0 0 0 0 0 - 0 0
46 Systofte 0 0 0 0 0 - 0 0
47 TGB 0 0 0 0 0 - 0 0
48 TGB 1 0 0 1 2 - 4 0
49 TGB 0 0 0 0 0 - 0 0
50 Tingsted 0 0 0 0 0 - 0 0
51 Tirsted IK 85 0 0 0 0 0 - 0 0
52 Vanløse 1 0 0 0 0 - 0 0
53 Vordingborg IF 0 0 0 0 0 - 0 0
54 Væggerløse 0 0 0 0 0 - 0 0
55 Ørslev GIF (V) 1 0 0 0 0 - 0 0
56 Ørslev GIF (V) 0 0 0 0 0 - 0 0
57 ØUB 0 0 0 0 0 - 0 0

Træningskampe Senior/Ynglinge, Pulje 1

      K V U T Score P  
1 NFB/NAB ! 1 1 0 0 3 - 1 3
2 B 1990 0 0 0 0 0 - 0 0
3 B. Frem 0 0 0 0 0 - 0 0
4 B. Velo 0 0 0 0 0 - 0 0
5 B. Velo 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Bandholm BK 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Branderslev IF 0 0 0 0 0 - 0 0
8 Branderslev IF 0 0 0 0 0 - 0 0
9 Brøndby 0 0 0 0 0 - 0 0
10 DMI 0 0 0 0 0 - 0 0
11 DMI 0 0 0 0 0 - 0 0
12 Errindlev 0 0 0 0 0 - 0 0
13 Eskilstrup 0 0 0 0 0 - 0 0
14 FC Nakskov 0 0 0 0 0 - 0 0
15 Frederikssund FB ! 0 0 0 0 0 - 0 0
16 Frem Sakskøbing 0 0 0 0 0 - 0 0
17 Guldborg 0 0 0 0 0 - 0 0
18 Guldborg IF 1 0 0 0 0 - 0 0
19 Havdrup GI 0 0 0 0 0 - 0 0
20 Herlufsholm GF 0 0 0 0 0 - 0 0
21 Horbelev 0 0 0 0 0 - 0 0
22 Horbelev 0 0 0 0 0 - 0 0
23 Horslunde 1 0 0 0 0 - 0 0
24 Horslunde 0 0 0 0 0 - 0 0
25 IF Svend Gønge 0 0 0 0 0 - 0 0
26 Langebæk Alliancen (S3) 0 0 0 0 0 - 0 0
27 LUIF 0 0 0 0 0 - 0 0
28 LUIF 0 0 0 0 0 - 0 0
29 MB 1 0 0 0 0 - 0 0
30 MB 0 0 0 0 0 - 0 0
31 NAB 1 0 0 1 1 - 3 0
32 NAB 0 0 0 0 0 - 0 0
33 NB/Velo ! 0 0 0 0 0 - 0 0
34 NFB 1 0 0 0 0 - 0 0
35 NFB 0 0 0 0 0 - 0 0
36 NFB 0 0 0 0 0 - 0 0
37 NFB 1 0 0 0 0 - 0 0
38 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
39 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
40 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
41 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
42 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
43 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
44 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
45 Nyråd IF ! 0 0 0 0 0 - 0 0
46 Radsted 0 0 0 0 0 - 0 0
47 Rudbjerg 0 0 0 0 0 - 0 0
48 Rudbjerg 0 0 0 0 0 - 0 0
49 Rødby ! 0 0 0 0 0 - 0 0
50 Sandby 0 0 0 0 0 - 0 0
51 SB 0 0 0 0 0 - 0 0
52 SIF/Birket ! 1 0 0 0 0 - 0 0
53 Systofte 0 0 0 0 0 - 0 0
54 TGB 0 0 0 0 0 - 0 0
55 TGB 0 0 0 0 0 - 0 0
56 TGB 1 0 0 0 0 - 0 0
57 TGB 0 0 0 0 0 - 0 0
58 Tingsted 0 0 0 0 0 - 0 0
59 Tingsted 0 0 0 0 0 - 0 0
60 Tirsted IK 85 0 0 0 0 0 - 0 0
61 Vordingborg IF 0 0 0 0 0 - 0 0
62 Vordingborg IF 1 0 0 0 0 - 0 0
63 Vordingborg IF 0 0 0 0 0 - 0 0
64 Væggerløse 0 0 0 0 0 - 0 0
65 ØUB 0 0 0 0 0 - 0 0
66 ØUB 0 0 0 0 0 - 0 0
67 ØUB 0 0 0 0 0 - 0 0

Old Boys indledende, p2

      K V U T Score P  
1 Nykøbing FC 8 7 1 0 50 - 5 22
2 TGB 8 6 2 0 33 - 11 20
3 MB 8 5 1 2 19 - 19 16
4 NAB 8 5 0 3 22 - 11 15
5 ØUB 8 3 3 2 15 - 17 12
6 Tingsted 8 3 0 5 19 - 31 9
7 Guldborg 8 1 1 6 8 - 29 4 !
8 Væggerløse 8 1 1 6 11 - 32 4 !
9 Eskilstrup 8 0 1 7 5 - 27 1 !

Veteran Indledende, p2

      K V U T Score P  
1 Nykøbing FC 5 5 0 0 33 - 4 15
2 Væggerløse 5 4 0 1 16 - 7 12
3 SB 5 3 0 2 15 - 6 9
4 B 1938 5 1 1 3 8 - 10 4
5 NFB 5 1 1 3 4 - 16 4 !
6 Horbelev 5 0 0 5 2 - 35 0

Veteran 1, p1

      K V U T Score P  
1 Tingsted 9 7 1 1 37 - 14 22
2 B. Frem 9 7 0 2 52 - 17 21
3 Nykøbing FC 8 6 1 1 50 - 12 19
4 Væggerløse 9 3 0 6 20 - 42 9
5 NAB 9 1 1 7 6 - 54 4 !
6 SB 8 0 1 7 6 - 32 1 !

Veteran Masters, p1

      K V U T Score P  
1 B. Frem 14 12 1 1 58 - 18 37
2 Tingsted 12 9 1 2 55 - 18 28
3 Nykøbing FC 13 7 0 6 54 - 35 21
4 B 1938/VB ! 14 4 1 9 32 - 60 13
5 Eskilstrup 13 3 1 9 34 - 67 10
6 NAB/SB ! 14 3 0 11 25 - 60 9 !

Træningskamp U14-U15, Pulje 1

      K V U T Score P  
1 B. Frem 0 0 0 0 0 - 0 0
2 B. Frem 0 0 0 0 0 - 0 0
3 Bk. Skjold 0 0 0 0 0 - 0 0
4 DMI 0 0 0 0 0 - 0 0
5 DMI/B 1990 !! 0 0 0 0 0 - 0 0
6 Kastrup Bk. 0 0 0 0 0 - 0 0
7 Køge BK 0 0 0 0 0 - 0 0
8 Køge FC 0 0 0 0 0 - 0 0
9 Langebæk Alliancen 0 0 0 0 0 - 0 0
10 LUIF 0 0 0 0 0 - 0 0
11 MB 0 0 0 0 0 - 0 0
12 MB 0 0 0 0 0 - 0 0
13 NB 0 0 0 0 0 - 0 0
14 NB/Velo !! 0 0 0 0 0 - 0 0
15 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
16 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
17 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
18 Nykøbing FC 0 0 0 0 0 - 0 0
19 Næstved I.F. 0 0 0 0 0 - 0 0
20 Ringsted IF 0 0 0 0 0 - 0 0
21 Skælskør Boldklub og Idrætsforening 0 0 0 0 0 - 0 0
22 TGB 0 0 0 0 0 - 0 0
23 TGB 0 0 0 0 0 - 0 0
24 Tingsted 0 0 0 0 0 - 0 0
25 Vordingborg IF 0 0 0 0 0 - 0 0
26 Væggerløse ! 0 0 0 0 0 - 0 0
27 Væggerløse 0 0 0 0 0 - 0 0
28 Væggerløse 0 0 0 0 0 - 0 0
29 Ølstykke FC 0 0 0 0 0 - 0 0
30 ØUB 0 0 0 0 0 - 0 0

U-12 drenge 2, 8-mands, årgang 04, p1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.

U-11 drenge , 8-mands, årg. 06, p1

Den valgte pulje indeholder ingen stillingsoversigt.