Hobro IK - HB Køge

fr 26-05-2023
Kl. 18:30
627145
NordicBet Liga - Kvalifikationsspil 2022/23
Pulje 1
9500 Hobro
Tlf:
Opvisning
6
8
fr 26-05-2023 Kl. 18:30
9
Sebastian Friis Aagerup
Jakob Bo Schmidt
Daniel Cortzen
Henrik Nystrup Kragh
Jonas Bæk
Kampfakta
0
0
:
2
2
0
2
Færdigspillet
'97
Kamp slut
'90
Silas Hald
Casper Jørgensen
'90
Abdul Samad Shahzad Arshad
Jacob Trenskow
'90
Casper Gedsted Hansen
Andreas Bengtsson
'90
Mikkel Boye
Don Deedson Louicius
'90
Oliver Overgaard
Mads Freundlich
'90
William Madsen
'88
Don Deedson Louicius
'85
Niklas Jakobsen
Joachim Juhl Rothmann
'84
Frederik Mortensen
'75
William Madsen
Zean Peetz Dalügge
'71
Ronnie Schwartz
Muamer Brajanac
'65
Frederik Elkær
'59
Laurs Skjellerup
Abdoul Said Razack Yoda
'59
Villads Rasmussen
Jacob Tjørnelund
'46
2. halvleg start
'43
Yousef Salech
'34
Yousef Salech
Zean Peetz Dalügge
'30
Casper Jørgensen
'1
Kamp start

Holdopstillinger

Hobro IK
2 Simon Skou Jakobsen
4 Jacob Tjørnelund
6 Frederik Mortensen
10 Muamer Brajanac
11 Don Deedson Louicius
13 Frederik Dietz Nielsen
16 Jonathan Frost Fischer
18 Emil Søgaard Jensen
21 Abdoul Said Razack Yoda
23 Frederik Elkær
33 Mads Freundlich
Reserver
1 Adrian Kappenberger
9 Laurs Skjellerup
17 Villads Rasmussen
24 Oliver Overgaard
25 Mads Frandsen
29 Ronnie Schwartz
30 Danny Amankwaa
43 Jens Justesen
44 Mikkel Boye
Officials Officials
Assistenttræner Assistenttræner Emil Antonsen
Cheftræner Cheftræner Martin Thomsen
Målmandstræner Målmandstræner Martin Sejer Jensen
Assistenttræner Assistenttræner Okan Atas
Fysioterapeut Fysioterapeut Mikkel Skov Poulsen
Fysisk træner Fysisk træner Ashley Douglas Tootle
Holdleder Holdleder Brian Axelsen
HB Køge
Oskar Snorre Olsen Frigast 1
Hans Charlie Weberg 2
Andreas Bengtsson 6
Mike Jensen 7
Yousef Salech 9
Joachim Juhl Rothmann 11
Maximilian Sauer 15
Zean Peetz Dalügge 17
Jacob Trenskow 18
Janus Seehusen 22
Casper Jørgensen 24
Reserver
Frederik Bay 3
Casper Gedsted Hansen 5
Frederik Mehder 12
William Madsen 13
Abdul Samad Shahzad Arshad 19
Silas Hald 25
Niklas Jakobsen 27
Officials Officials
Holdleder Lasse Frimand Larsen Holdleder
Elite holdkortindberetter Dan Petersen Elite holdkortindberetter
Fysisk træner Jonas Lindberg Fysisk træner
Assistenttræner Lars Christian Jacobsen Assistenttræner
Cheftræner Daniel Agger Cheftræner
Assistenttræner Gregg Ryder Assistenttræner
Fysioterapeut Philip Julich Lihme Fysioterapeut

Log ind