D
T
M
S

U17 Drenge Øst 2 Forår (06) 2023 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
355772
25-03 2023
12:00 Hillerød Fodbold A27 Hillerød Stadion
2
-
0
25. mar 2023
12:00
Hillerød Fodbold
2
A27
0
355771
26-03 2023
11:45 Lyngby Boldklub 2 B. 1973, Herlev Lyngby Stadion
1
-
2
26. mar 2023
11:45
Lyngby Boldklub 2
1
B. 1973, Herlev
2
355779
26-03 2023
13:30 Skjold Ringsted IF Ryparken Idrætsanlæg
0
-
1
26. mar 2023
13:30
Skjold
0
Ringsted IF
1
355775
26-03 2023
14:00 Herfølge BK 2 Brønshøj Herfølge Stadion
0
-
0
26. mar 2023
14:00
Herfølge BK 2
0
Brønshøj
0
355777
26-03 2023
14:00 B 1903 Sundby Bk. B1903
7
-
2
26. mar 2023
14:00
B 1903
7
Sundby Bk.
2
356676
01-04 2023
11:00 Ringsted IF Hillerød Fodbold Ringsted Stadion
1
-
0
01. apr 2023
11:00
Ringsted IF
1
Hillerød Fodbold
0
356677
01-04 2023
12:00 Brønshøj AB 2 Tingbjerg Idrætspark
4
-
2
01. apr 2023
12:00
Brønshøj
4
AB 2
2
356668
02-04 2023
14:00 Sundby Bk. Skjold Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
02. apr 2023
14:00
Sundby Bk.
1
Skjold
2
357691
15-04 2023
10:00 Lyngby Boldklub 2 Brønshøj Lyngby Stadion
7
-
1
15. apr 2023
10:00
Lyngby Boldklub 2
7
Brønshøj
1
357693
15-04 2023
14:00 Herfølge BK 2 Hillerød Fodbold Herfølge Stadion
1
-
3
15. apr 2023
14:00
Herfølge BK 2
1
Hillerød Fodbold
3
357694
16-04 2023
11:00 AB 2 A27 Akademisk Boldklub
3
-
2
16. apr 2023
11:00
AB 2
3
A27
2
357696
16-04 2023
12:00 Skjold B. 1973, Herlev Fælledparken
2
-
1
16. apr 2023
12:00
Skjold
2
B. 1973, Herlev
1
357695
16-04 2023
14:00 B 1903 Køge BK B1903
2
-
2
16. apr 2023
14:00
B 1903
2
Køge BK
2
357692
16-04 2023
16:00 Sundby Bk. Ringsted IF Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
4
16. apr 2023
16:00
Sundby Bk.
1
Ringsted IF
4
358810
fr21-04 2023
19:00 Køge BK Skjold Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0
-
5
21. apr 2023
19:00
Køge BK
0
Skjold
5
358556
22-04 2023
11:00 Ringsted IF Herfølge BK 2 Ringsted Stadion
3
-
2
22. apr 2023
11:00
Ringsted IF
3
Herfølge BK 2
2
358811
22-04 2023
11:30 B. 1973, Herlev Sundby Bk. Elverroad Kunstgræs
5
-
0
22. apr 2023
11:30
B. 1973, Herlev
5
Sundby Bk.
0
358557
22-04 2023
12:00 Hillerød Fodbold AB 2 Hillerød Stadion
4
-
1
22. apr 2023
12:00
Hillerød Fodbold
4
AB 2
1
358594
22-04 2023
12:00 Brønshøj B 1903 Tingbjerg Idrætspark
5
-
1
22. apr 2023
12:00
Brønshøj
5
B 1903
1
357697
22-04 2023
14:00 A27 Lyngby Boldklub 2 Vestamager Idrætsanlæg
0
-
1
22. apr 2023
14:00
A27
0
Lyngby Boldklub 2
1
356675
on26-04 2023
19:00 Herfølge BK 2 A27 Herfølge Stadion
2
-
0
26. apr 2023
19:00
Herfølge BK 2
2
A27
0
358812
29-04 2023
10:00 Lyngby Boldklub 2 Hillerød Fodbold Lyngby Stadion
3
-
1
29. apr 2023
10:00
Lyngby Boldklub 2
3
Hillerød Fodbold
1
358815
29-04 2023
11:30 B. 1973, Herlev Ringsted IF Elverroad Kunstgræs
1
-
0
29. apr 2023
11:30
B. 1973, Herlev
1
Ringsted IF
0
358814
30-04 2023
12:00 AB 2 Herfølge BK 2 Akademisk Boldklub
3
-
2
30. apr 2023
12:00
AB 2
3
Herfølge BK 2
2
358817
30-04 2023
12:00 Skjold Brønshøj Fælledparken
4
-
1
30. apr 2023
12:00
Skjold
4
Brønshøj
1
358816
30-04 2023
14:00 B 1903 A27 B1903
1
-
4
30. apr 2023
14:00
B 1903
1
A27
4
358813
30-04 2023
16:00 Sundby Bk. Køge BK Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
30. apr 2023
16:00
Sundby Bk.
1
Køge BK
2
358819
06-05 2023
11:00 Ringsted IF AB 2 Ringsted Stadion
0
-
2
06. maj 2023
11:00
Ringsted IF
0
AB 2
2
358820
06-05 2023
12:00 Hillerød Fodbold B 1903 Hillerød Stadion
2
-
7
06. maj 2023
12:00
Hillerød Fodbold
2
B 1903
7
358818
06-05 2023
14:00 A27 Skjold Vestamager Idrætsanlæg
2
-
2
06. maj 2023
14:00
A27
2
Skjold
2
358821
07-05 2023
12:00 Brønshøj Sundby Bk. Tingbjerg Idrætspark
4
-
1
07. maj 2023
12:00
Brønshøj
4
Sundby Bk.
1
358822
07-05 2023
14:00 Herfølge BK 2 Lyngby Boldklub 2 Herfølge Stadion
1
-
7
07. maj 2023
14:00
Herfølge BK 2
1
Lyngby Boldklub 2
7
358823
07-05 2023
15:00 Køge BK B. 1973, Herlev Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
2
07. maj 2023
15:00
Køge BK
1
B. 1973, Herlev
2
356678
on10-05 2023
18:30 Køge BK Lyngby Boldklub 2 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0
-
1
10. maj 2023
18:30
Køge BK
0
Lyngby Boldklub 2
1
358826
fr12-05 2023
19:00 Køge BK Ringsted IF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
1
12. maj 2023
19:00
Køge BK
1
Ringsted IF
1
358827
13-05 2023
13:30 B. 1973, Herlev Brønshøj Elverroad Kunstgræs
3
-
2
13. maj 2023
13:30
B. 1973, Herlev
3
Brønshøj
2
358824
14-05 2023
11:00 Lyngby Boldklub 2 AB 2 Lyngby Stadion
3
-
2
14. maj 2023
11:00
Lyngby Boldklub 2
3
AB 2
2
358839
14-05 2023
12:00 Skjold Hillerød Fodbold Fælledparken
3
-
8
14. maj 2023
12:00
Skjold
3
Hillerød Fodbold
8
358825
14-05 2023
14:00 Sundby Bk. A27 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
14. maj 2023
14:00
Sundby Bk.
2
A27
2
358838
14-05 2023
14:00 B 1903 Herfølge BK 2 B1903
7
-
1
14. maj 2023
14:00
B 1903
7
Herfølge BK 2
1
358840
fr19-05 2023
18:30 A27 B. 1973, Herlev Dragør Bk
0
-
4
19. maj 2023
18:30
A27
0
B. 1973, Herlev
4
358841
20-05 2023
11:00 Ringsted IF Lyngby Boldklub 2 Ringsted Stadion
1
-
1
20. maj 2023
11:00
Ringsted IF
1
Lyngby Boldklub 2
1
358842
20-05 2023
12:00 Hillerød Fodbold Sundby Bk. Hillerød Stadion
8
-
0
20. maj 2023
12:00
Hillerød Fodbold
8
Sundby Bk.
0
358845
21-05 2023
12:00 AB 2 B 1903 Akademisk Boldklub
5
-
1
21. maj 2023
12:00
AB 2
5
B 1903
1
358844
21-05 2023
14:00 Herfølge BK 2 Skjold Herfølge Stadion
2
-
2
21. maj 2023
14:00
Herfølge BK 2
2
Skjold
2
358843
ma22-05 2023
18:30 Brønshøj Køge BK Tingbjerg Idrætspark
5
-
0
22. maj 2023
18:30
Brønshøj
5
Køge BK
0
358847
to25-05 2023
19:00 B 1903 Ringsted IF B1903
4
-
4
25. maj 2023
19:00
B 1903
4
Ringsted IF
4
359597
27-05 2023
12:00 Hillerød Fodbold Køge BK Hillerød Stadion
2
-
1
27. maj 2023
12:00
Hillerød Fodbold
2
Køge BK
1
358848
27-05 2023
16:00 A27 Brønshøj Dragør Bk
1
-
2
27. maj 2023
16:00
A27
1
Brønshøj
2
359599
28-05 2023
11:00 Lyngby Boldklub 2 Skjold Lyngby Stadion
2
-
0
28. maj 2023
11:00
Lyngby Boldklub 2
2
Skjold
0
358846
28-05 2023
12:00 AB 2 Sundby Bk. Akademisk Boldklub
4
-
2
28. maj 2023
12:00
AB 2
4
Sundby Bk.
2
359598
28-05 2023
14:00 Herfølge BK 2 B. 1973, Herlev Herfølge Stadion
1
-
1
28. maj 2023
14:00
Herfølge BK 2
1
B. 1973, Herlev
1
359601
03-06 2023
11:00 Ringsted IF A27 Ringsted Stadion
1
-
2
03. jun 2023
11:00
Ringsted IF
1
A27
2
359604
03-06 2023
11:30 B. 1973, Herlev AB 2 Elverroad Kunstgræs
0
-
3
03. jun 2023
11:30
B. 1973, Herlev
0
AB 2
3
359605
04-06 2023
12:00 Skjold B 1903 Fælledparken
1
-
1
04. jun 2023
12:00
Skjold
1
B 1903
1
359600
04-06 2023
14:00 Sundby Bk. Lyngby Boldklub 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT
04. jun 2023
14:00
Sundby Bk.
Lyngby Boldklub 2
HHT
359602
04-06 2023
14:00 Brønshøj Hillerød Fodbold Tingbjerg Idrætspark
2
-
2
04. jun 2023
14:00
Brønshøj
2
Hillerød Fodbold
2
359603
04-06 2023
16:00 Køge BK Herfølge BK 2 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
0
04. jun 2023
16:00
Køge BK
1
Herfølge BK 2
0
357542
11-06 2023
13:00 B. 1973, Herlev B 1903 Elverroad Kunstgræs
2
-
1
11. jun 2023
13:00
B. 1973, Herlev
2
B 1903
1
355776
ma12-06 2023
19:00 AB 2 Køge BK Akademisk Boldklub
3
-
0
12. jun 2023
19:00
AB 2
3
Køge BK
0
359606
18-06 2023
12:00 B 1903 Lyngby Boldklub 2 B1903
2
-
3
18. jun 2023
12:00
B 1903
2
Lyngby Boldklub 2
3
359608
18-06 2023
12:00 Brønshøj Ringsted IF Tingbjerg Idrætspark
2
-
3
18. jun 2023
12:00
Brønshøj
2
Ringsted IF
3
359609
18-06 2023
12:00 B. 1973, Herlev Hillerød Fodbold Elverroad Kunstgræs
4
-
1
18. jun 2023
12:00
B. 1973, Herlev
4
Hillerød Fodbold
1
359611
18-06 2023
12:00 Skjold AB 2 Fælledparken
0
-
3
18. jun 2023
12:00
Skjold
0
AB 2
3
359610
18-06 2023
14:00 Sundby Bk. Herfølge BK 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
18. jun 2023
14:00
Sundby Bk.
1
Herfølge BK 2
2
359607
18-06 2023
14:00 Køge BK A27 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
4
-
2
18. jun 2023
14:00
Køge BK
4
A27
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Til og med søndag den 1. januar 2023 kan hjemmekampe i Fællesrækkerne for U16, U17 og U19 Drenge flyttes gebyrfrit via mail til turnering@dbukoebenhavn.dk
Derefter er programmet officielt og kampe kan ikke flyttes gebyrfrit længere og det er de normale flytteregler, der er gældende.

Klubberne skal have accept på flytninger fra administrationen – har klubberne ikke indhentet accept, kan man almindeligvis ikke påregne at flytningen accepteres.

1) kampe kan flyttes inden for samme weekend uden modstanders accept 
2) kampe, som flyttes fra weekend til en hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
3) kampe, som flyttes fra én hverdag til en anden hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
4) Kampe, som ønskes rykket til andre spilleuger, kræver accept fra modstander – navn skal påføres mailen.
5) Lokalunionen kan altid afvise en flytning grundet dommerpåsætning/baneforhold 

Bemærk at Øst 1 får påsat dommertrio, men kun hvis hjemmeholdets kampe afvikles fre- eller søndag.

Husk hjemmekampe i weekenderne for hold under DBU København spilles på tiderne kl. 1000 – 1200 – 1400 og 16.00.
Der er særlige tider for kampe mod Bornholm aht. færgeafgangene.

Log ind