|
992152
|
fr19-08 2022
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
992155
|
on24-08 2022
|
18:15
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
992167
|
lø27-08 2022
|
14:00
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
|
992170
|
sø04-09 2022
|
10:00
|
|
|
Frederiksberg IP, kunst
|
|
|
|
992180
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
992186
|
fr09-09 2022
|
18:00
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
|
|
|
|
992193
|
lø17-09 2022
|
14:00
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
992196
|
fr23-09 2022
|
18:00
|
|
|
|
|
|
|
992206
|
lø01-10 2022
|
12:00
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
992212
|
lø08-10 2022
|
12:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
992219
|
lø15-10 2022
|
14:00
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
992228
|
lø22-10 2022
|
14:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
992232
|
fr28-10 2022
|
19:00
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
992239
|
to06-04 2023
|
12:00
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
992251
|
ma10-04 2023
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
992258
|
lø15-04 2023
|
14:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
992265
|
lø22-04 2023
|
11:30
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
992269
|
ti25-04 2023
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
992767
|
lø29-04 2023
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
992774
|
to04-05 2023
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
996187
|
on10-05 2023
|
19:30
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
996224
|
lø13-05 2023
|
12:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
996238
|
lø20-05 2023
|
14:00
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
996261
|
lø27-05 2023
|
14:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
996281
|
lø03-06 2023
|
14:00
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
996292
|
lø17-06 2023
|
12:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
Oprykning:
De 2 bedst placerede oprykningsberettigede hold rykker op.
Oprykningen forøges med et hold, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold til Københavnsserien fra Serie 1 pulje 2.
Nedrykning:
Antal hold, der rykker ned til Serie 3 pulje 1 svarer til antallet af DBU København 1. hold, der rykker ud af Københavnsserien.
Dog rykker nr. 14 altid ned