Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12. apr 2023
20:30
KB 5
7
Uganda Danish Cranes
0
|
|||||||||||||||||||
15. apr 2023
16:00
Frem 5
6
FB 15
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
11:15
HB 6
6
Union 4
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
14:30
Nørrebro United 6
2
Fremad Valby 6
2
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
17:45
Østerbro IF 4
4
Skjold 8
1
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2023
20:30
Uganda Danish Cranes
1
Frem 5
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2023
20:45
Skjold 8
6
Nørrebro United 6
5
|
|||||||||||||||||||
19. apr 2023
19:15
Fremad Valby 6
3
HB 6
3
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2023
14:00
Union 4
KB 5
UHT
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2023
16:00
FB 15
4
Østerbro IF 4
5
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2023
20:45
Uganda Danish Cranes
2
Union 4
5
|
|||||||||||||||||||
26. apr 2023
20:30
KB 5
5
Fremad Valby 6
1
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2023
12:00
Frem 5
1
Østerbro IF 4
2
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2023
14:30
Nørrebro United 6
2
FB 15
3
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
11:15
HB 6
2
Skjold 8
1
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2023
18:15
Skjold 8
0
KB 5
10
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2023
19:15
Fremad Valby 6
3
Uganda Danish Cranes
3
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2023
14:00
Union 4
1
Frem 5
4
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
17:15
FB 15
2
HB 6
4
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
17:45
Østerbro IF 4
5
Nørrebro United 6
0
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2023
20:30
Uganda Danish Cranes
2
Skjold 8
5
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2023
20:30
KB 5
5
FB 15
2
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2023
18:00
HB 6
1
Østerbro IF 4
1
|
|||||||||||||||||||
13. maj 2023
12:00
Frem 5
3
Nørrebro United 6
3
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
14:00
Union 4
1
Fremad Valby 6
10
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2023
18:15
Skjold 8
3
Union 4
2
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2023
19:15
Fremad Valby 6
1
Frem 5
2
|
|||||||||||||||||||
19. maj 2023
18:30
FB 15
2
Uganda Danish Cranes
1
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
16:00
Nørrebro United 6
2
HB 6
6
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2023
20:30
Uganda Danish Cranes
8
Østerbro IF 4
6
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2023
19:15
Fremad Valby 6
0
Skjold 8
5
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2023
20:30
KB 5
8
Nørrebro United 6
3
|
|||||||||||||||||||
28. maj 2023
14:00
Union 4
FB 15
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2023
19:00
Frem 5
1
HB 6
2
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2023
19:30
FB 15
1
Fremad Valby 6
4
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2023
20:30
KB 5
2
Østerbro IF 4
2
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2023
12:00
Frem 5
3
Skjold 8
0
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2023
13:00
Nørrebro United 6
5
Uganda Danish Cranes
5
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2023
17:45
Østerbro IF 4
3
Union 4
4
|
|||||||||||||||||||
06. jun 2023
19:30
HB 6
3
KB 5
3
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
10:00
Uganda Danish Cranes
5
HB 6
3
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
12:30
Union 4
3
Nørrebro United 6
2
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
12:30
Fremad Valby 6
7
Østerbro IF 4
0
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
12:30
KB 5
Frem 5
HHT
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
12:30
Skjold 8
2
FB 15
3
|
Nyhed om afsluttende 7:7 dag i Valby IP lørdag den 10. juni 2023
Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de seks puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 6 puljer samt de 4 dårligste nr. 8 på tværs af puljerne rykker ned
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.