Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Arrangør | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17. jun 2023
10:00
VG Fodbold (2)
Greve Fodbold
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:00
VG Fodbold (3)
FC Lejre
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:20
Havdrup Fodbold
Greve Fodbold
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:20
Karlslunde IF
Køge BK (2)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:40
Greve Fodbold
VG Fodbold (3)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:40
FC Lejre
Havdrup Fodbold
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:00
Køge BK (2)
VG Fodbold (2)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:00
Greve Fodbold
Karlslunde IF
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:20
VG Fodbold (2)
VG Fodbold (3)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:20
Greve Fodbold
FC Lejre
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:40
Havdrup Fodbold
Karlslunde IF
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:40
Greve Fodbold
Køge BK (2)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:00
VG Fodbold (2)
Havdrup Fodbold
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:00
Greve Fodbold
Greve Fodbold
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:20
VG Fodbold (3)
Karlslunde IF
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:20
FC Lejre
Køge BK (2)
|
Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.
Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.
Regler i 5-mands: https://www.dbusjaelland.dk/turnering/boern-u2-u12/dbu-sjaellands-3-og-5-mandsstaevner/spilleregler-i-boernefodbold-5-5/
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk
Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold.
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.