D
T
M
S

U9 drenge 5-mands (14) 2 - 17. juni Medaljestævne, Pulje 2 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 17-06 2023
Spillested:
St. Heddinge Stadion Parkvej 5 4660 Store Heddinge
835329 10:00 Ringsted IF (2) Herfølge BK
10:00
Ringsted IF (2)
Herfølge BK
835330 10:00 Store Heddinge BK (2) Ringsted IF (3)
10:00
Store Heddinge BK (2)
Ringsted IF (3)
835331 10:20 Store Heddinge BK (3) Køge BK
10:20
Store Heddinge BK (3)
Køge BK
835332 10:20 Ringsted IF (3) Ringsted IF (2)
10:20
Ringsted IF (3)
Ringsted IF (2)
835333 10:40 Herfølge BK Køge BK
10:40
Herfølge BK
Køge BK
835334 10:40 Store Heddinge BK (3) Store Heddinge BK (2)
10:40
Store Heddinge BK (3)
Store Heddinge BK (2)
835335 11:00 Ringsted IF (3) Herfølge BK
11:00
Ringsted IF (3)
Herfølge BK
835336 11:00 Ringsted IF (2) Store Heddinge BK (3)
11:00
Ringsted IF (2)
Store Heddinge BK (3)
835337 11:20 Køge BK Store Heddinge BK (2)
11:20
Køge BK
Store Heddinge BK (2)
835338 11:20 Herfølge BK Store Heddinge BK (3)
11:20
Herfølge BK
Store Heddinge BK (3)
835339 11:40 Køge BK Ringsted IF (3)
11:40
Køge BK
Ringsted IF (3)
835340 11:40 Store Heddinge BK (2) Ringsted IF (2)
11:40
Store Heddinge BK (2)
Ringsted IF (2)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Regler i 5-mands: https://www.dbusjaelland.dk/turnering/boern-u2-u12/dbu-sjaellands-3-og-5-mandsstaevner/spilleregler-i-boernefodbold-5-5/

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind