D
T
M
S

U8 drenge 5-mands (16) 3 - 7.oktober Medaljestævne, Pulje 8 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 07-10 2023
Spillested:
Elverroad Elverhøjen 64 2730 Herlev
168415 10:00 Orient GI IF Bytoften
10:00
Orient GI
IF Bytoften
168416 10:00 Ejby IF 1968 Herstedøster IC
10:00
Ejby IF 1968
Herstedøster IC
168417 10:20 Glostrup Gladsaxe-Hero BK
10:20
Glostrup
Gladsaxe-Hero BK
168418 10:20 B. 1973, Herlev Orient GI
10:20
B. 1973, Herlev
Orient GI
168419 10:40 Herstedøster IC Glostrup
10:40
Herstedøster IC
Glostrup
168420 10:40 IF Bytoften Ejby IF 1968
10:40
IF Bytoften
Ejby IF 1968
168421 11:00 Gladsaxe-Hero BK B. 1973, Herlev
11:00
Gladsaxe-Hero BK
B. 1973, Herlev
168709 11:00 Orient GI Ejby IF 1968
11:00
Orient GI
Ejby IF 1968
168710 11:20 Glostrup B. 1973, Herlev
11:20
Glostrup
B. 1973, Herlev
168711 11:20 IF Bytoften Herstedøster IC
11:20
IF Bytoften
Herstedøster IC
168712 11:40 Ejby IF 1968 Gladsaxe-Hero BK
11:40
Ejby IF 1968
Gladsaxe-Hero BK
168723 11:40 Glostrup Orient GI
11:40
Glostrup
Orient GI
168724 12:00 Herstedøster IC Gladsaxe-Hero BK
12:00
Herstedøster IC
Gladsaxe-Hero BK
168725 12:00 B. 1973, Herlev IF Bytoften
12:00
B. 1973, Herlev
IF Bytoften
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Nye regler i børnefodbold: https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2023/august/nye-regler-i-boernefodbold-det-hurtige-overblik/

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind