Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
06. apr
12:00
FC Ryparken 3
2
RPIF
3
|
|||||||||||||||||||
07. apr
14:00
Oversidder
Fremad Valby 6
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr
16:00
CBS Sport 5
1
Vestergården
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr
16:00
B.93 10
1
KFB 5
1
|
|||||||||||||||||||
07. apr
16:00
FA 2000 14
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
13. apr
14:00
KFB 5
1
FC Ryparken 3
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. apr
14:00
Fremad Valby 6
2
FA 2000 14
3
|
|||||||||||||||||||
14. apr
14:00
Oversidder
B.93 10
|
|||||||||||||||||||
14. apr
16:00
RPIF
6
CBS Sport 5
1
|
|||||||||||||||||||
14. apr
18:00
Vestergården
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. apr
16:00
RPIF
3
KFB 5
1
|
|||||||||||||||||||
20. apr
16:00
FC Ryparken 3
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
21. apr
16:00
FA 2000 14
4
Vestergården
5
|
|||||||||||||||||||
21. apr
16:00
CBS Sport 5
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
21. apr
18:00
B.93 10
0
Fremad Valby 6
3
|
|||||||||||||||||||
27. apr
10:00
Fremad Valby 6
2
FC Ryparken 3
0
|
|||||||||||||||||||
27. apr
14:00
KFB 5
1
CBS Sport 5
3
|
|||||||||||||||||||
28. apr
14:00
Oversidder
FA 2000 14
|
|||||||||||||||||||
28. apr
18:00
Vestergården
1
B.93 10
1
|
|||||||||||||||||||
28. apr
18:00
Oversidder
RPIF
|
|||||||||||||||||||
01. maj
19:00
Fremad Valby 6
0
RPIF
3
|
|||||||||||||||||||
04. maj
14:00
KFB 5
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
04. maj
16:00
FC Ryparken 3
0
Vestergården
1
|
|||||||||||||||||||
05. maj
16:00
B.93 10
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
05. maj
16:00
CBS Sport 5
4
FA 2000 14
6
|
|||||||||||||||||||
10. maj
18:30
Oversidder
FC Ryparken 3
|
|||||||||||||||||||
11. maj
14:00
Fremad Valby 6
KFB 5
|
|||||||||||||||||||
12. maj
12:00
RPIF
Vestergården
|
|||||||||||||||||||
12. maj
14:00
FA 2000 14
B.93 10
|
|||||||||||||||||||
12. maj
18:00
Oversidder
CBS Sport 5
|
|||||||||||||||||||
25. maj
14:00
RPIF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
25. maj
14:00
KFB 5
Vestergården
|
|||||||||||||||||||
26. maj
16:00
CBS Sport 5
B.93 10
|
|||||||||||||||||||
26. maj
18:00
Oversidder
Fremad Valby 6
|
|||||||||||||||||||
02. jun
14:00
B.93 10
FC Ryparken 3
|
|||||||||||||||||||
02. jun
14:00
FA 2000 14
RPIF
|
|||||||||||||||||||
02. jun
16:00
Oversidder
KFB 5
|
|||||||||||||||||||
02. jun
16:00
CBS Sport 5
Fremad Valby 6
|
|||||||||||||||||||
02. jun
18:00
Vestergården
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
09. jun
14:00
FC Ryparken 3
FA 2000 14
|
|||||||||||||||||||
15. jun
12:00
KFB 5
FA 2000 14
|
|||||||||||||||||||
15. jun
12:00
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
15. jun
12:00
FC Ryparken 3
CBS Sport 5
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
Fremad Valby 6
Vestergården
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
RPIF
B.93 10
|
Oprykning:
De 9 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 – 5 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning
NB! RPIF og Vestergaarden i pulje 2, LoneWolves FC i pulje 3 samt Real Benne i pulje 4 er alle deres klubs 1. hold og rykker efter 2024 forår til Serie 5 pulje 1 2024 efterår og skal IKKE tælles med, når man afgør de øvrige holds placering i sin pulje i forbindelse med ovenstående ”punkt b”.
Nedrykning: ingen
Bemærk at holdene i pulje 5 er eftertilmeldte hold og dermed ikke indgår i oprykning til Serie 4, pulje 2/9.