D
T
M
S

Seriepokalen 22/23 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
467185
ti09-08 2022
18:45 Stenlille IF (S3) Undløse BK (S2) Stenlille Stadion
1
-
2
09. aug 2022
18:45
Stenlille IF (S3)
1
Undløse BK (S2)
2
467189
ma15-08 2022
18:45 Jernløse BK (S4) Team AS Fodbold (S4) Jernløse Hallen
UHT
15. aug 2022
18:45
Jernløse BK (S4)
Team AS Fodbold (S4)
UHT
467168
ti16-08 2022
18:45 FC Ballerup (S4) IF Skjold Birkerød (S3) Højagerskolen
2
-
5
16. aug 2022
18:45
FC Ballerup (S4)
2
IF Skjold Birkerød (S3)
5
467169
ti16-08 2022
18:45 Albertslund IF (S4) Blovstrød IF (S4) Albertslund Stadion
2
-
9
16. aug 2022
18:45
Albertslund IF (S4)
2
Blovstrød IF (S4)
9
467170
ti16-08 2022
18:45 Fløng-Hedehusene (S4) Farum BK (S3) Hedehusene Idrætspark
0
-
10
16. aug 2022
18:45
Fløng-Hedehusene (S4)
0
Farum BK (S3)
10
467171
ti16-08 2022
18:45 FC Rudersdal (S5) AB (S4) Vedbæk Stadion
1
-
3
16. aug 2022
18:45
FC Rudersdal (S5)
1
AB (S4)
3
467186
ti16-08 2022
18:45 Vestegnen FK (S4) Vallensbæk IF (S3) Vallensbæk Idrætscenter
3
-
2
16. aug 2022
18:45
Vestegnen FK (S4)
3
Vallensbæk IF (S3)
2
467191
ti16-08 2022
18:45 Taastrup FC (S4) Virum-Sorgenfri BK (S3) Tåstrup Idrætspark
0
-
7
16. aug 2022
18:45
Taastrup FC (S4)
0
Virum-Sorgenfri BK (S3)
7
467194
ti16-08 2022
18:45 Rosenhøj BK (S4) Rosa La FC (S4) Sønderkærskolen
HHT
16. aug 2022
18:45
Rosenhøj BK (S4)
Rosa La FC (S4)
HHT
467195
ti16-08 2022
18:45 Ringsted IF (S5) Køge Nord FC (S4) Ringsted Stadion
6
-
4
16. aug 2022
18:45
Ringsted IF (S5)
6
Køge Nord FC (S4)
4
467196
ti16-08 2022
18:45 Ramløse IF (S5) LSF (S5) Ramløsehallen
1
-
4
16. aug 2022
18:45
Ramløse IF (S5)
1
LSF (S5)
4
467197
ti16-08 2022
18:45 LSF (S4) Høje Gladsaxe IF (S4) Smørum Idrætscenter
2
-
1
16. aug 2022
18:45
LSF (S4)
2
Høje Gladsaxe IF (S4)
1
467198
ti16-08 2022
18:45 Greve Fodbold (S4) Faxe Ladeplads IF (S3) Greve Idræts Center
9
-
8
16. aug 2022
18:45
Greve Fodbold (S4)
9
Faxe Ladeplads IF (S3)
8
467199
ti16-08 2022
18:45 NNU (S4) Sorø Freja (S3) Nygårdsvej Idrætsanlæg
0
-
5
16. aug 2022
18:45
NNU (S4)
0
Sorø Freja (S3)
5
467201
ti16-08 2022
18:45 Store Heddinge BK (S4) FK Sydsjælland 05 (S4) St. Heddinge Stadion
5
-
2
16. aug 2022
18:45
Store Heddinge BK (S4)
5
FK Sydsjælland 05 (S4)
2
467247
ti16-08 2022
18:45 Blistrup SI (S4) Ålholm IF (S3) Blistruphallen
1
-
4
16. aug 2022
18:45
Blistrup SI (S4)
1
Ålholm IF (S3)
4
467250
ti16-08 2022
18:45 B. 73, Slagelse (S3) Tølløse BK (S3) Stadion Vest
3
-
1
16. aug 2022
18:45
B. 73, Slagelse (S3)
3
Tølløse BK (S3)
1
467251
ti16-08 2022
18:45 Røde Stjerne BK (S4) Vipperød BK (S3) Roskilde IC (Darup)
0
-
7
16. aug 2022
18:45
Røde Stjerne BK (S4)
0
Vipperød BK (S3)
7
467253
ti16-08 2022
18:45 Frederiksværk FK (S4) Frederikssund IK (S2) Frederiksværk Stadion
0
-
5
16. aug 2022
18:45
Frederiksværk FK (S4)
0
Frederikssund IK (S2)
5
467255
ti16-08 2022
18:45 SIF Holbæk IF (S4) Raklev GI (S3) Fælleden Boldbaner
2
-
3
16. aug 2022
18:45
SIF Holbæk IF (S4)
2
Raklev GI (S3)
3
467262
ti16-08 2022
18:45 Mladost IF (S4) Albertslund IF (S3) Damgårdsparken, Ballerup
12
-
13
16. aug 2022
18:45
Mladost IF (S4)
12
Albertslund IF (S3)
13
467264
ti16-08 2022
18:45 Kvistgård IF (S4) Humlebæk BK (S3) Kvistgård Idrætsanlæg
0
-
8
16. aug 2022
18:45
Kvistgård IF (S4)
0
Humlebæk BK (S3)
8
467267
ti16-08 2022
18:45 Bosna IF (S4) Ejby IF 1968 (S2) Langbjergskolen
6
-
2
16. aug 2022
18:45
Bosna IF (S4)
6
Ejby IF 1968 (S2)
2
467275
ti16-08 2022
18:45 Hornbæk IF (S3) Helsinge Fodbold (S2) Pedella Park
2
-
3
16. aug 2022
18:45
Hornbæk IF (S3)
2
Helsinge Fodbold (S2)
3
467276
ti16-08 2022
18:45 Gundsølille SGIF (S4) Gilleleje FK (S3) Gundsølillehallen
0
-
3
16. aug 2022
18:45
Gundsølille SGIF (S4)
0
Gilleleje FK (S3)
3
467277
ti16-08 2022
18:45 Greve Fodbold (S6) Brøndby Strand IK (S3) Greve Idræts Center
HHT
16. aug 2022
18:45
Greve Fodbold (S6)
Brøndby Strand IK (S3)
HHT
467281
ti16-08 2022
18:45 Hastrup FC (S4) Ejby IF Fodbold (S2) Holmebækskolen
UHT
16. aug 2022
18:45
Hastrup FC (S4)
Ejby IF Fodbold (S2)
UHT
467284
ti16-08 2022
18:45 Oversidder Måløv BK (S2)
16. aug 2022
18:45
Oversidder
Måløv BK (S2)
467285
ti16-08 2022
18:45 Oversidder Nerashté, Ballerup (S2)
16. aug 2022
18:45
Oversidder
Nerashté, Ballerup (S2)
467287
ti16-08 2022
18:45 AIK 65 Strøby Fodbold (S2) Karlslunde IF (S2) Strøbyhallen
1
-
4
16. aug 2022
18:45
AIK 65 Strøby Fodbold (S2)
1
Karlslunde IF (S2)
4
467319
ti16-08 2022
18:45 Oversidder BK Friheden (S2)
16. aug 2022
18:45
Oversidder
BK Friheden (S2)
467273
ti16-08 2022
19:15 Slangerup & Omegn IF (S3) IS Skævinge (S2) Slangerup Stadion Kunst
5
-
4
16. aug 2022
19:15
Slangerup & Omegn IF (S3)
5
IS Skævinge (S2)
4
467190
on17-08 2022
18:45 Hvalsø IF (S5) Kalundborg GB (S4) Hvalsø ny Idrætsplads
1
-
5
17. aug 2022
18:45
Hvalsø IF (S5)
1
Kalundborg GB (S4)
5
467192
on17-08 2022
18:45 VB 1968 (S5) Ølstykke FC (S4) Skovbrynet Skole Kunstgræs
5
-
1
17. aug 2022
18:45
VB 1968 (S5)
5
Ølstykke FC (S4)
1
467193
on17-08 2022
18:45 Ruds Vedby IF (S5) Slagelse B&I (S4) Ruds Vedby Idrætsplads
0
-
8
17. aug 2022
18:45
Ruds Vedby IF (S5)
0
Slagelse B&I (S4)
8
467248
on17-08 2022
18:45 Køge BK (S3) (2) Hvalsø IF (S3) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
2
17. aug 2022
18:45
Køge BK (S3) (2)
3
Hvalsø IF (S3)
2
467249
on17-08 2022
18:45 Køge FC (S4) Karise IK (S3) Ravnsborghallen
3
-
4
17. aug 2022
18:45
Køge FC (S4)
3
Karise IK (S3)
4
467252
on17-08 2022
18:45 Annisse IF (S4) Fredensborg BI (S2) Annisse Stadion
4
-
5
17. aug 2022
18:45
Annisse IF (S4)
4
Fredensborg BI (S2)
5
467254
on17-08 2022
18:45 Snekkersten IF (S4) Ramløse IF (S4) Snekkersten Idrætscenter
3
-
1
17. aug 2022
18:45
Snekkersten IF (S4)
3
Ramløse IF (S4)
1
467256
on17-08 2022
18:45 Lynge-Uggeløse IF (S3) Hørsholm-Usserød IK (S2) Lynge Idrætsanlæg
UHT
17. aug 2022
18:45
Lynge-Uggeløse IF (S3)
Hørsholm-Usserød IK (S2)
UHT
467257
on17-08 2022
18:45 FC Hvidovre (S4) CFK (S4) Avedøre Stadion
0
-
4
17. aug 2022
18:45
FC Hvidovre (S4)
0
CFK (S4)
4
467258
on17-08 2022
18:45 Borup IF Fodbold (S4) Køge BK (S3) (1) Borup Stadion
1
-
4
17. aug 2022
18:45
Borup IF Fodbold (S4)
1
Køge BK (S3) (1)
4
467259
on17-08 2022
18:45 Roskilde United (S3) Svebølle BI 2016 (S3) Målfeltet
5
-
2
17. aug 2022
18:45
Roskilde United (S3)
5
Svebølle BI 2016 (S3)
2
467260
on17-08 2022
18:45 Torslunde-Ishøj IF (S3) Rosenhøj BK (S2) Ishøj Idrætsplads
2
-
6
17. aug 2022
18:45
Torslunde-Ishøj IF (S3)
2
Rosenhøj BK (S2)
6
467261
on17-08 2022
18:45 Egevoldens Idræts Club (S5) FC Jonstrup (S4) Avedøre Skole
UHT
17. aug 2022
18:45
Egevoldens Idræts Club (S5)
FC Jonstrup (S4)
UHT
467263
on17-08 2022
18:45 Nivå-Kokkedal FK (S3) Lynge-Uggeløse IF (S2) Karsemosegård
0
-
2
17. aug 2022
18:45
Nivå-Kokkedal FK (S3)
0
Lynge-Uggeløse IF (S2)
2
467265
on17-08 2022
18:45 Hvidebæk IF (S4) Boldklubben Bæk City (S3) Hvidebæk Stadion
2
-
3
17. aug 2022
18:45
Hvidebæk IF (S4)
2
Boldklubben Bæk City (S3)
3
467266
on17-08 2022
18:45 Bramsnæs FB (S4) Albertslund BS 72 (S2) Bramsnæsvighallen
HHT
17. aug 2022
18:45
Bramsnæs FB (S4)
Albertslund BS 72 (S2)
HHT
467274
on17-08 2022
18:45 Kværkeby IF (S3) Havdrup Fodbold (S2) Kværkeby Stadion
0
-
3
17. aug 2022
18:45
Kværkeby IF (S3)
0
Havdrup Fodbold (S2)
3
467278
on17-08 2022
18:45 Lejerbo BK (S3) FC Rudersdal (S3) Gungehusskolen
UHT
17. aug 2022
18:45
Lejerbo BK (S3)
FC Rudersdal (S3)
UHT
467280
on17-08 2022
18:45 Herlufsholm GF (S5) Brøndbyernes IF (S2) SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
0
-
3
17. aug 2022
18:45
Herlufsholm GF (S5)
0
Brøndbyernes IF (S2)
3
467282
on17-08 2022
18:45 Oversidder Hareskov IF (S2)
17. aug 2022
18:45
Oversidder
Hareskov IF (S2)
467283
on17-08 2022
18:45 Oversidder LSF (S2)
17. aug 2022
18:45
Oversidder
LSF (S2)
467288
on17-08 2022
18:45 Brøndbyernes IF (S4) Virum-Sorgenfri BK (S2) Brøndby Stadion
6
-
5
17. aug 2022
18:45
Brøndbyernes IF (S4)
6
Virum-Sorgenfri BK (S2)
5
467289
on17-08 2022
18:45 Oversidder Ølstykke FC (S2)
17. aug 2022
18:45
Oversidder
Ølstykke FC (S2)
467172
on17-08 2022
18:45 IF Hjorten (S4) IF Skjold Birkerød (S3) Skinderskovgård
UHT
17. aug 2022
18:45
IF Hjorten (S4)
IF Skjold Birkerød (S3)
UHT
467183
on17-08 2022
18:45 BK Avarta (S4) Fløng-Hedehusene (S3) Espelundens Idrætsanlæg
3
-
5
17. aug 2022
18:45
BK Avarta (S4)
3
Fløng-Hedehusene (S3)
5
467184
on17-08 2022
18:45 FC Storebælt (S4) Sørbymagle IF (S3) Korsør ny Stadion
5
-
6
17. aug 2022
18:45
FC Storebælt (S4)
5
Sørbymagle IF (S3)
6
467187
on17-08 2022
18:45 KBK Hillerød (S6) Kokkedal BK (S5) KBK Hillerød Øst-huset
UHT
17. aug 2022
18:45
KBK Hillerød (S6)
Kokkedal BK (S5)
UHT
467188
on17-08 2022
19:00 Køge Union (S4) Karrebæk IF (S3) Ellemarkskolens bane
3
-
1
17. aug 2022
19:00
Køge Union (S4)
3
Karrebæk IF (S3)
1
467272
to18-08 2022
18:45 Stenløse BK (S4) Snekkersten IF (S3) Stenløse Stadion
0
-
2
18. aug 2022
18:45
Stenløse BK (S4)
0
Snekkersten IF (S3)
2
467286
ti23-08 2022
18:30 B. 77, Rødovre (S2) Taastrup FC (S5) Valhøj Skole
5
-
1
23. aug 2022
18:30
B. 77, Rødovre (S2)
5
Taastrup FC (S5)
1
467200
ti23-08 2022
18:45 Næstved I.F. (S3) Ringsted IF (S2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
3
-
1
23. aug 2022
18:45
Næstved I.F. (S3)
3
Ringsted IF (S2)
1
467279
on24-08 2022
18:45 Sengeløse GI (S4) Ishøj IF (S3) Sengeløse Idrætsanlæg
3
-
0
24. aug 2022
18:45
Sengeløse GI (S4)
3
Ishøj IF (S3)
0
529788
to25-08 2022
18:30 Roskilde United (S3) Undløse BK (S2) Målfeltet
3
-
1
25. aug 2022
18:30
Roskilde United (S3)
3
Undløse BK (S2)
1
529768
ti30-08 2022
18:00 VB 1968 (S5) BK Friheden (S2) Skovbrynet Skole
5
-
6
30. aug 2022
18:00
VB 1968 (S5)
5
BK Friheden (S2)
6
529772
ti30-08 2022
18:00 IF Hjorten (S4) Lejerbo BK (S3) Skinderskovgård
0
-
4
30. aug 2022
18:00
IF Hjorten (S4)
0
Lejerbo BK (S3)
4
529774
ti30-08 2022
18:00 CFK (S4) LSF (S4) Charlotteskolen
3
-
1
30. aug 2022
18:00
CFK (S4)
3
LSF (S4)
1
529775
ti30-08 2022
18:00 Egevoldens Idræts Club (S5) Sengeløse GI (S4) Avedøre Skole
UHT
30. aug 2022
18:00
Egevoldens Idræts Club (S5)
Sengeløse GI (S4)
UHT
529778
ti30-08 2022
18:00 IF Skjold Birkerød (S3) Frederikssund IK (S2) Birkerød Stadion
4
-
1
30. aug 2022
18:00
IF Skjold Birkerød (S3)
4
Frederikssund IK (S2)
1
529779
ti30-08 2022
18:00 Ølstykke FC (S2) Måløv BK (S2) Ølstykke Stadion
4
-
1
30. aug 2022
18:00
Ølstykke FC (S2)
4
Måløv BK (S2)
1
529782
ti30-08 2022
18:00 Blovstrød IF (S4) Lynge-Uggeløse IF (S3) Blovstrød Stadion
2
-
3
30. aug 2022
18:00
Blovstrød IF (S4)
2
Lynge-Uggeløse IF (S3)
3
529783
ti30-08 2022
18:00 Ålholm IF (S3) Gilleleje FK (S3) Ålholmskolen
6
-
7
30. aug 2022
18:00
Ålholm IF (S3)
6
Gilleleje FK (S3)
7
529784
ti30-08 2022
18:00 Farum BK (S3) Snekkersten IF (S3) Farum Park
3
-
1
30. aug 2022
18:00
Farum BK (S3)
3
Snekkersten IF (S3)
1
529786
ti30-08 2022
18:00 Virum-Sorgenfri BK (S3) Helsinge Fodbold (S2) Virum Stadion
3
-
5
30. aug 2022
18:00
Virum-Sorgenfri BK (S3)
3
Helsinge Fodbold (S2)
5
529787
ti30-08 2022
18:00 Humlebæk BK (S3) Fredensborg BI (S2) Humlebæk Stadion
4
-
2
30. aug 2022
18:00
Humlebæk BK (S3)
4
Fredensborg BI (S2)
2
529790
ti30-08 2022
18:00 Fløng-Hedehusene (S3) Raklev GI (S3) Hedehusene Idrætspark
6
-
4
30. aug 2022
18:00
Fløng-Hedehusene (S3)
6
Raklev GI (S3)
4
529793
ti30-08 2022
18:00 Store Heddinge BK (S4) Karlslunde IF (S2) St. Heddinge Stadion
2
-
3
30. aug 2022
18:00
Store Heddinge BK (S4)
2
Karlslunde IF (S2)
3
529822
ti30-08 2022
18:30 Sørbymagle IF (S3) Køge BK (S3) (1) Sørbyhallen
6
-
7
30. aug 2022
18:30
Sørbymagle IF (S3)
6
Køge BK (S3) (1)
7
529791
ti30-08 2022
19:00 Kalundborg GB (S4) Boldklubben Bæk City (S3) Munkesø Stadion Kunst
5
-
2
30. aug 2022
19:00
Kalundborg GB (S4)
5
Boldklubben Bæk City (S3)
2
529792
ti30-08 2022
19:00 Greve Fodbold (S4) Hastrup FC (S4) Greve Idræts Center
7
-
8
30. aug 2022
19:00
Greve Fodbold (S4)
7
Hastrup FC (S4)
8
529820
ti30-08 2022
19:00 Slagelse B&I (S4) Havdrup Fodbold (S2) Slagelse Stadion Kunst
4
-
7
30. aug 2022
19:00
Slagelse B&I (S4)
4
Havdrup Fodbold (S2)
7
529821
ti30-08 2022
19:40 Køge BK (S3) (2) Karise IK (S3) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
5
-
1
30. aug 2022
19:40
Køge BK (S3) (2)
5
Karise IK (S3)
1
529769
on31-08 2022
18:00 Rosenhøj BK (S2) Nerashté, Ballerup (S2) Avedøre Stadion
6
-
5
31. aug 2022
18:00
Rosenhøj BK (S2)
6
Nerashté, Ballerup (S2)
5
529770
on31-08 2022
18:00 Rosa La FC (S4) Brøndby Strand IK (S3) Målfeltet
3
-
4
31. aug 2022
18:00
Rosa La FC (S4)
3
Brøndby Strand IK (S3)
4
529771
on31-08 2022
18:00 Hareskov IF (S2) B. 77, Rødovre (S2) Birkevang
2
-
1
31. aug 2022
18:00
Hareskov IF (S2)
2
B. 77, Rødovre (S2)
1
529773
on31-08 2022
18:00 Bosna IF (S4) Albertslund IF (S3) Langbjergskolen
7
-
6
31. aug 2022
18:00
Bosna IF (S4)
7
Albertslund IF (S3)
6
529776
on31-08 2022
18:00 Brøndbyernes IF (S4) LSF (S2) Brøndby Stadion
2
-
4
31. aug 2022
18:00
Brøndbyernes IF (S4)
2
LSF (S2)
4
529777
on31-08 2022
18:00 Vestegnen FK (S4) Brøndbyernes IF (S2) Vallensbæk Idrætscenter
5
-
2
31. aug 2022
18:00
Vestegnen FK (S4)
5
Brøndbyernes IF (S2)
2
529780
on31-08 2022
18:00 KBK Hillerød (S6) Snekkersten IF (S4) KBK Hillerød Øst-huset
HHT
31. aug 2022
18:00
KBK Hillerød (S6)
Snekkersten IF (S4)
HHT
529781
on31-08 2022
18:00 Slangerup & Omegn IF (S3) Lynge-Uggeløse IF (S2) Slangerup Stadion Kunst
2
-
7
31. aug 2022
18:00
Slangerup & Omegn IF (S3)
2
Lynge-Uggeløse IF (S2)
7
529785
on31-08 2022
18:00 LSF (S5) AB (S4) Smørum Idrætscenter
0
-
6
31. aug 2022
18:00
LSF (S5)
0
AB (S4)
6
529789
on31-08 2022
18:00 Jernløse BK (S4) Vipperød BK (S3) Jernløse Hallen
5
-
3
31. aug 2022
18:00
Jernløse BK (S4)
5
Vipperød BK (S3)
3
529823
on31-08 2022
18:15 Køge Union (S4) Albertslund BS 72 (S2) Ellemarkskolens bane
1
-
0
31. aug 2022
18:15
Køge Union (S4)
1
Albertslund BS 72 (S2)
0
529819
ma05-09 2022
19:00 Sorø Freja (S3) Næstved I.F. (S3) Sorø Stadion, Kunstgræs
0
-
3
05. sep 2022
19:00
Sorø Freja (S3)
0
Næstved I.F. (S3)
3
529794
ti06-09 2022
19:00 Ringsted IF (S5) B. 73, Slagelse (S3) Ringsted Stadion Kunstgræs
4
-
2
06. sep 2022
19:00
Ringsted IF (S5)
4
B. 73, Slagelse (S3)
2
312433
ma12-09 2022
19:00 Næstved I.F. (S3) Karlslunde IF (S2) Maglemølle Storhallen
6
-
7
12. sep 2022
19:00
Næstved I.F. (S3)
6
Karlslunde IF (S2)
7
312438
ti13-09 2022
17:30 CFK (S4) Køge Union (S4) Charlotteskolen
1
-
0
13. sep 2022
17:30
CFK (S4)
1
Køge Union (S4)
0
312440
ti13-09 2022
17:30 IF Skjold Birkerød (S3) Lynge-Uggeløse IF (S2) Birkerød Stadion
3
-
2
13. sep 2022
17:30
IF Skjold Birkerød (S3)
3
Lynge-Uggeløse IF (S2)
2
312442
ti13-09 2022
17:30 Egevoldens Idræts Club (S5) Humlebæk BK (S3) Avedøre Skole
2
-
3
13. sep 2022
17:30
Egevoldens Idræts Club (S5)
2
Humlebæk BK (S3)
3
312468
ti13-09 2022
17:30 Snekkersten IF (S4) AB (S4) Snekkersten Idrætscenter
1
-
5
13. sep 2022
17:30
Snekkersten IF (S4)
1
AB (S4)
5
312469
ti13-09 2022
17:30 Vestegnen FK (S4) LSF (S2) Vallensbæk Idrætscenter
2
-
3
13. sep 2022
17:30
Vestegnen FK (S4)
2
LSF (S2)
3
312441
ti13-09 2022
18:00 Farum BK (S3) Helsinge Fodbold (S2) Farum Park
3
-
6
13. sep 2022
18:00
Farum BK (S3)
3
Helsinge Fodbold (S2)
6
312432
ti13-09 2022
18:00 Fløng-Hedehusene (S3) Køge BK (S3) (1) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
7
-
0
13. sep 2022
18:00
Fløng-Hedehusene (S3)
7
Køge BK (S3) (1)
0
312471
ti13-09 2022
18:30 Gilleleje FK (S3) Brøndby Strand IK (S3) Nellerupgård Stadion
0
-
3
13. sep 2022
18:30
Gilleleje FK (S3)
0
Brøndby Strand IK (S3)
3
312434
ti13-09 2022
19:00 Kalundborg GB (S4) Roskilde United (S3) Munkesø Stadion Kunst
2
-
3
13. sep 2022
19:00
Kalundborg GB (S4)
2
Roskilde United (S3)
3
312436
on14-09 2022
17:30 Hastrup FC (S4) Køge BK (S3) (2) Holmebækskolen
7
-
6
14. sep 2022
17:30
Hastrup FC (S4)
7
Køge BK (S3) (2)
6
312439
on14-09 2022
17:30 BK Friheden (S2) Rosenhøj BK (S2) Strandmarkens Fritidscenter
0
-
3
14. sep 2022
17:30
BK Friheden (S2)
0
Rosenhøj BK (S2)
3
312467
on14-09 2022
17:30 Bosna IF (S4) Hareskov IF (S2) Langbjergskolen
UHT
14. sep 2022
17:30
Bosna IF (S4)
Hareskov IF (S2)
UHT
312470
on14-09 2022
17:30 Lynge-Uggeløse IF (S3) Ølstykke FC (S2) Lynge Idrætsanlæg
3
-
7
14. sep 2022
17:30
Lynge-Uggeløse IF (S3)
3
Ølstykke FC (S2)
7
312435
ti20-09 2022
19:00 Ringsted IF (S5) Jernløse BK (S4) Ringsted Stadion Kunstgræs
3
-
0
20. sep 2022
19:00
Ringsted IF (S5)
3
Jernløse BK (S4)
0
312437
ti20-09 2022
19:00 Havdrup Fodbold (S2) Lejerbo BK (S3) Havdrup Idrætscenter kunstgræs
9
-
0
20. sep 2022
19:00
Havdrup Fodbold (S2)
9
Lejerbo BK (S3)
0
352947
ti27-09 2022
19:00 Fløng-Hedehusene (S3) Karlslunde IF (S2) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
6
-
4
27. sep 2022
19:00
Fløng-Hedehusene (S3)
6
Karlslunde IF (S2)
4
352949
on28-09 2022
19:00 AB (S4) IF Skjold Birkerød (S3) Akademisk Boldklub, Kunstgræs
1
-
2
28. sep 2022
19:00
AB (S4)
1
IF Skjold Birkerød (S3)
2
352950
on28-09 2022
19:00 Ølstykke FC (S2) Rosenhøj BK (S2) Ølstykke Stadion
1
-
3
28. sep 2022
19:00
Ølstykke FC (S2)
1
Rosenhøj BK (S2)
3
352951
on28-09 2022
19:00 Bosna IF (S4) Brøndby Strand IK (S3) Langbjergskolen
5
-
6
28. sep 2022
19:00
Bosna IF (S4)
5
Brøndby Strand IK (S3)
6
352953
on28-09 2022
19:40 CFK (S4) Helsinge Fodbold (S2) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
0
-
2
28. sep 2022
19:40
CFK (S4)
0
Helsinge Fodbold (S2)
2
352946
ti04-10 2022
19:00 Ringsted IF (S5) Humlebæk BK (S3) Ringsted Stadion Kunstgræs
1
-
3
04. okt 2022
19:00
Ringsted IF (S5)
1
Humlebæk BK (S3)
3
352948
ti04-10 2022
19:00 Havdrup Fodbold (S2) LSF (S2) Havdrup Idrætscenter kunstgræs
5
-
4
04. okt 2022
19:00
Havdrup Fodbold (S2)
5
LSF (S2)
4
352952
30-10 2022
12:00 Hastrup FC (S4) Roskilde United (S3) Holmebækskolen
6
-
4
30. okt 2022
12:00
Hastrup FC (S4)
6
Roskilde United (S3)
4
384171
05-11 2022
13:00 Humlebæk BK (S3) Rosenhøj BK (S2) Humlebæk Stadion
0
-
4
05. nov 2022
13:00
Humlebæk BK (S3)
0
Rosenhøj BK (S2)
4
384172
05-11 2022
13:00 Hastrup FC (S4) Brøndby Strand IK (S3) Holmebækskolen
0
-
2
05. nov 2022
13:00
Hastrup FC (S4)
0
Brøndby Strand IK (S3)
2
384173
05-11 2022
13:00 Fløng-Hedehusene (S3) Helsinge Fodbold (S2) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
6
-
1
05. nov 2022
13:00
Fløng-Hedehusene (S3)
6
Helsinge Fodbold (S2)
1
384174
05-11 2022
13:00 IF Skjold Birkerød (S3) Havdrup Fodbold (S2) Birkerød Stadion
8
-
5
05. nov 2022
13:00
IF Skjold Birkerød (S3)
8
Havdrup Fodbold (S2)
5
359617
on19-04 2023
18:30 Fløng-Hedehusene (S3) Brøndby Strand IK (S3) Hedehusene Idrætspark
0
-
3
19. apr 2023
18:30
Fløng-Hedehusene (S3)
0
Brøndby Strand IK (S3)
3
359616
ti25-04 2023
18:30 IF Skjold Birkerød (S3) Rosenhøj BK (S2) Birkerød Stadion
3
-
0
25. apr 2023
18:30
IF Skjold Birkerød (S3)
3
Rosenhøj BK (S2)
0
166322
20-05 2023
12:00 Brøndby Strand IK (S3) IF Skjold Birkerød (S3) Holbæk Sportsby
2
-
3
20. maj 2023
12:00
Brøndby Strand IK (S3)
2
IF Skjold Birkerød (S3)
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 33-34 - 64 kampe 128 hold deltager
2. runde spilles i uge 35-36 
3. runde spilles i uge 37-38 Livelodtrækning 2. september kl. 12.00 via DBU Sjællands Facebookside 
4. runde spilles i uge 39-40 Livelodtrækning 16. september via DBU Sjællands Facebookside 
5. runde Kvartfinaler spilles i uge 43-44 Livelodtrækning 30. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside 
6. runde Semifinaler spilles i uge 16-17 Livelodtrækning . december via DBU Sjællands Facebookside 
7. runde FINALEN: lørdag den 20. maj 12.00 Holbæk Stadion

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind