Ungdomspokalen U14 Drenge B (09) 22/23 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
268829
on24-08 2022
18:30 Albertslund IF (rk. 4) Greve Fodbold (rk. 4) Albertslund Stadion
3
-
4
24. aug 2022
18:30
Albertslund IF (rk. 4)
3
Greve Fodbold (rk. 4)
4
268830
on24-08 2022
18:30 MB (rk. 4) Præstø IF (rk. 3) Lollands Bank stadion
HHT
24. aug 2022
18:30
MB (rk. 4)
Præstø IF (rk. 3)
HHT
268831
on24-08 2022
18:30 FC Rudersdal (rk. 4) Frederiksværk FK (rk. 4) Rundforbi Stadion
4
-
3
24. aug 2022
18:30
FC Rudersdal (rk. 4)
4
Frederiksværk FK (rk. 4)
3
268832
ti06-09 2022
18:15 Sorø Freja (rk. 4) B. 73, Slagelse (rk. 3) Sorø Stadion
0
-
6
06. sep 2022
18:15
Sorø Freja (rk. 4)
0
B. 73, Slagelse (rk. 3)
6
268936
ti06-09 2022
18:15 Svinninge IF (rk. 4) Holbæk B&I (rk. 3) Svinninge Sportscenter
7
-
8
06. sep 2022
18:15
Svinninge IF (rk. 4)
7
Holbæk B&I (rk. 3)
8
268938
ti06-09 2022
18:15 Tølløse BK (rk. 3) Kalundborg GB (rk. 2) Tølløse Stadion
7
-
3
06. sep 2022
18:15
Tølløse BK (rk. 3)
7
Kalundborg GB (rk. 2)
3
268940
ti06-09 2022
18:15 Rosenhøj BK (rk. 3) LSF (rk. 2) Avedøre Stadion
3
-
0
06. sep 2022
18:15
Rosenhøj BK (rk. 3)
3
LSF (rk. 2)
0
268944
ti06-09 2022
18:15 Fløng-Hedehusene (rk. 3) BSF (rk. 2) Hedehusene Idrætspark
4
-
1
06. sep 2022
18:15
Fløng-Hedehusene (rk. 3)
4
BSF (rk. 2)
1
268946
ti06-09 2022
18:15 Greve Fodbold (rk. 2) IF Skjold Birkerød (rk. 2) Greve Idræts Center
0
-
2
06. sep 2022
18:15
Greve Fodbold (rk. 2)
0
IF Skjold Birkerød (rk. 2)
2
268948
ti06-09 2022
18:15 Køge Nord FC (rk. 4) Karlslunde IF (rk. 4) Rishøj Stadion
3
-
1
06. sep 2022
18:15
Køge Nord FC (rk. 4)
3
Karlslunde IF (rk. 4)
1
268949
ti06-09 2022
18:15 Humlebæk BK (rk. 3) Hillerød Fodbold (rk. 2) Humlebæk Stadion
4
-
8
06. sep 2022
18:15
Humlebæk BK (rk. 3)
4
Hillerød Fodbold (rk. 2)
8
268937
on07-09 2022
17:30 Ishøj IF (rk. 4) Køge BK (rk. 3) Ishøj Idrætscenter
3
-
1
07. sep 2022
17:30
Ishøj IF (rk. 4)
3
Køge BK (rk. 3)
1
268939
on07-09 2022
18:15 Nødebo IF (rk. 3) Måløv BK (rk. 3) Nødebo Stadion
1
-
0
07. sep 2022
18:15
Nødebo IF (rk. 3)
1
Måløv BK (rk. 3)
0
268941
on07-09 2022
18:15 Præstø IF (rk. 3) Vordingborg IF (rk. 2) Nybolig Stadion Præstø
3
-
2
07. sep 2022
18:15
Præstø IF (rk. 3)
3
Vordingborg IF (rk. 2)
2
268943
on07-09 2022
18:15 Solrød FC (rk. 4) Suså IF (rk. 2) Solrød Idrætscenter
3
-
5
07. sep 2022
18:15
Solrød FC (rk. 4)
3
Suså IF (rk. 2)
5
268947
on07-09 2022
18:15 Herstedøster IC (rk. 3) Hørsholm-Usserød IK (rk. 2) Herstedøster Stadion
4
-
2
07. sep 2022
18:15
Herstedøster IC (rk. 3)
4
Hørsholm-Usserød IK (rk. 2)
2
268935
on07-09 2022
18:15 FC Rudersdal (rk. 4) IS Skævinge (rk. 3) Rundforbi Stadion
HHT
07. sep 2022
18:15
FC Rudersdal (rk. 4)
IS Skævinge (rk. 3)
HHT
268942
ma12-09 2022
18:15 Greve Fodbold (rk. 4) Virum-Sorgenfri BK (rk. 2) Greve Idræts Center
4
-
3
12. sep 2022
18:15
Greve Fodbold (rk. 4)
4
Virum-Sorgenfri BK (rk. 2)
3
268945
on14-09 2022
18:00 Glostrup (rk. 3) Albertslund IF (rk. 2) Østervangsbanerne
1
-
5
14. sep 2022
18:00
Glostrup (rk. 3)
1
Albertslund IF (rk. 2)
5
935975
ti20-09 2022
17:30 Nødebo IF (rk. 3) Rosenhøj BK (rk. 3) Nødebo Stadion
1
-
0
20. sep 2022
17:30
Nødebo IF (rk. 3)
1
Rosenhøj BK (rk. 3)
0
935976
ti20-09 2022
18:30 Fløng-Hedehusene (rk. 3) Suså IF (rk. 2) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
5
-
1
20. sep 2022
18:30
Fløng-Hedehusene (rk. 3)
5
Suså IF (rk. 2)
1
935978
ti20-09 2022
18:30 B. 73, Slagelse (rk. 3) Præstø IF (rk. 3) Stadion Vest Kunstgræs
5
-
0
20. sep 2022
18:30
B. 73, Slagelse (rk. 3)
5
Præstø IF (rk. 3)
0
935974
ti20-09 2022
18:30 Køge Nord FC (rk. 4) Herstedøster IC (rk. 3) Rishøj Stadion Kunst
0
-
6
20. sep 2022
18:30
Køge Nord FC (rk. 4)
0
Herstedøster IC (rk. 3)
6
935973
on21-09 2022
18:30 Tølløse BK (rk. 3) IS Skævinge (rk. 3) Tølløse Kunstgræsbane
4
-
0
21. sep 2022
18:30
Tølløse BK (rk. 3)
4
IS Skævinge (rk. 3)
0
935979
on21-09 2022
18:30 Holbæk B&I (rk. 3) IF Skjold Birkerød (rk. 2) Holbæk Sportsby - Kunstgræs
5
-
2
21. sep 2022
18:30
Holbæk B&I (rk. 3)
5
IF Skjold Birkerød (rk. 2)
2
935977
on28-09 2022
17:00 Ishøj IF (rk. 4) Albertslund IF (rk. 2) Ishøj Idrætscenter
0
-
9
28. sep 2022
17:00
Ishøj IF (rk. 4)
0
Albertslund IF (rk. 2)
9
936039
on28-09 2022
18:30 Greve Fodbold (rk. 4) Hillerød Fodbold (rk. 2) Greve Idræts Center Kunstgræs
4
-
5
28. sep 2022
18:30
Greve Fodbold (rk. 4)
4
Hillerød Fodbold (rk. 2)
5
384179
30-10 2022
12:00 Fløng-Hedehusene (rk. 3) Nødebo IF (rk. 3) Hedehusene Idrætspark
3
-
0
30. okt 2022
12:00
Fløng-Hedehusene (rk. 3)
3
Nødebo IF (rk. 3)
0
384180
30-10 2022
12:00 Tølløse BK (rk. 3) Hillerød Fodbold (rk. 2) Tølløse Stadion
1
-
2
30. okt 2022
12:00
Tølløse BK (rk. 3)
1
Hillerød Fodbold (rk. 2)
2
384181
30-10 2022
12:00 B. 73, Slagelse (rk. 3) Herstedøster IC (rk. 3) Stadion Vest
3
-
4
30. okt 2022
12:00
B. 73, Slagelse (rk. 3)
3
Herstedøster IC (rk. 3)
4
384182
30-10 2022
12:00 Holbæk B&I (rk. 3) Albertslund IF (rk. 2) Holbæk Sportsby
0
-
5
30. okt 2022
12:00
Holbæk B&I (rk. 3)
0
Albertslund IF (rk. 2)
5
360601
ti25-04 2023
18:30 Albertslund IF (rk. 2) Hillerød Fodbold (rk. 2) Albertslund Stadion
1
-
9
25. apr 2023
18:30
Albertslund IF (rk. 2)
1
Hillerød Fodbold (rk. 2)
9
360602
on26-04 2023
18:30 Herstedøster IC (rk. 3) Fløng-Hedehusene (rk. 3) Herstedøster Stadion
2
-
0
26. apr 2023
18:30
Herstedøster IC (rk. 3)
2
Fløng-Hedehusene (rk. 3)
0
644360
14-05 2023
12:00 Hillerød Fodbold (rk. 2) Herstedøster IC (rk. 3) Birkerød Stadion
2
-
4
14. maj 2023
12:00
Hillerød Fodbold (rk. 2)
2
Herstedøster IC (rk. 3)
4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37 
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 40-46 Livelodtrækning til 4. runde 30. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside 
5. runde semifinaler spilles i uge 16-17 2023
FINALEN: søndag den 14. maj 2023

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind