|
|
268959
|
ma24-10 2022
|
20:00
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
268952
|
ti25-10 2022
|
19:00
|
|
|
Lov Stadion
|
|
FK Sydsjælland 05 (rk. 1)
|
|
|
268954
|
ti25-10 2022
|
19:00
|
|
|
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
|
268962
|
ti25-10 2022
|
19:00
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter
|
|
|
|
268964
|
ti25-10 2022
|
19:00
|
|
|
Farum Park
|
|
Football Club Albertslund (rk. 2)
3
|
|
268953
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
|
268965
|
on26-10 2022
|
19:00
|
|
|
Brødeskov Stadion Kunst
|
|
|
|
268957
|
on26-10 2022
|
19:30
|
|
|
Top Danmark Hallen, kunstgræs
|
|
SIF Oldboys/Girls (rk. 1)
6
Albertslund IF (rk. 1 P3-2)
4
|
|
268963
|
on26-10 2022
|
20:00
|
|
|
Albertslund Stadion Kunstgræs
|
|
Albertslund IF (rk. 1 P2)
1
|
|
268956
|
on26-10 2022
|
20:15
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
Football Club Albertslund (rk. 1)
0
|
|
|
268951
|
on26-10 2022
|
20:40
|
|
|
B.82 Virum Vinterbane uden omkl.
|
|
|
|
268960
|
fr28-10 2022
|
17:30
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
268950
|
lø29-10 2022
|
10:00
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
Albertslund IF (rk. 2 P4)
4
Albertslund IF (rk. 1 P3-1)
2
|
|
268958
|
lø29-10 2022
|
11:30
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
Albertslund IF (rk. 1 P4)
9
|
|
268955
|
lø29-10 2022
|
13:00
|
|
|
Albertslund Stadion
|
UHT
|
Albertslund IF (rk. 2 P2)
IF Skjold Birkerød (rk. 1)
UHT
|
|
268961
|
lø29-10 2022
|
15:00
|
|
|
Karsemosegård Kunstgræs
|
|
|
|
|
571562
|
ti08-11 2022
|
19:00
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
FK Sydsjælland 05 (rk. 1)
3
|
|
571568
|
ti08-11 2022
|
19:00
|
|
|
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
571561
|
ti08-11 2022
|
20:30
|
|
|
Elverroad
|
|
Football Club Albertslund (rk. 2)
0
|
|
571566
|
on09-11 2022
|
19:00
|
|
|
Skovbrynet Skole Kunstgræs
|
|
|
|
571567
|
on09-11 2022
|
19:30
|
|
|
Top Danmark Hallen, kunstgræs
|
|
SIF Oldboys/Girls (rk. 1)
3
|
|
571564
|
on09-11 2022
|
20:15
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
Albertslund IF (rk. 2 P2)
2
|
|
571565
|
lø12-11 2022
|
12:30
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
Albertslund IF (rk. 1 P4)
4
|
|
571563
|
sø13-11 2022
|
10:30
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
Albertslund IF (rk. 2 P4)
3
|
|
|
852816
|
ma21-11 2022
|
20:00
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
852819
|
on23-11 2022
|
19:00
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
Albertslund IF (rk. 1 P4)
1
|
|
852818
|
on23-11 2022
|
19:40
|
|
|
Top Danmark Hallen, kunstgræs
|
|
|
|
852817
|
on23-11 2022
|
19:45
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
|
355499
|
on26-04 2023
|
19:00
|
|
|
Grantofteparken
|
|
|
|
355679
|
on26-04 2023
|
19:00
|
|
|
Skovbrynet Skole
|
|
|
|
|
276746
|
sø14-05 2023
|
12:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 43-44
2. runde spilles i uge 45-46
3. runde spilles i uge 47-49
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17 2023
FINALEN: søndag den 14. maj 2023
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk