D
T
M
S

8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Forår, Pulje 5 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
581271
01-04 2023
12:00
Oversidder
01. apr 2023
12:00
Oversidder
Ringsted IF
581268
on12-04 2023
19:45 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2
-
3
12. apr 2023
19:45
Køge BK (1)
2
Sædder IF
3
581267
to13-04 2023
18:30 Havdrup Idrætscenter
2
-
4
13. apr 2023
18:30
Havdrup Fodbold
2
Rønnede IF
4
581270
to13-04 2023
19:00 Ringsted Stadion Kunstgræs
4
-
4
13. apr 2023
19:00
Ringsted IF
4
Terslev G&IF
4
581266
15-04 2023
13:00 Gørlevhallen
4
-
5
15. apr 2023
13:00
Løve IF
4
Køge BK (2)
5
581269
16-04 2023
13:00
Oversidder
Hundige Boldfælled
16. apr 2023
13:00
Hundige BK (1)
Oversidder
581275
ma17-04 2023
20:15 Terslev Stadion
1
-
1
17. apr 2023
20:15
Terslev G&IF
1
Køge BK (1)
1
581273
ti18-04 2023
19:00 Rønnedehallen
0
-
1
18. apr 2023
19:00
Rønnede IF
0
Løve IF
1
581272
on19-04 2023
18:45 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0
-
0
19. apr 2023
18:45
Køge BK (2)
0
Hundige BK (1)
0
581274
on19-04 2023
18:45 Alkestrupskolen
4
-
3
19. apr 2023
18:45
Sædder IF
4
Havdrup Fodbold
3
581278
on26-04 2023
18:30 Havdrup Idrætscenter
2
-
10
26. apr 2023
18:30
Havdrup Fodbold
2
Terslev G&IF
10
581280
to27-04 2023
19:00 Ringsted Stadion Kunstgræs
4
-
4
27. apr 2023
19:00
Ringsted IF
4
Køge BK (1)
4
581276
29-04 2023
12:00
Oversidder
29. apr 2023
12:00
Oversidder
Køge BK (2)
581279
30-04 2023
10:00 Hundige Boldfælled
0
-
2
30. apr 2023
10:00
Hundige BK (1)
0
Rønnede IF
2
581285
ma01-05 2023
20:15 Terslev Stadion
HHT
01. maj 2023
20:15
Terslev G&IF
Løve IF
HHT
581282
on03-05 2023
19:00
Oversidder
Rønnedehallen
03. maj 2023
19:00
Rønnede IF
Oversidder
581283
on03-05 2023
19:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
2
03. maj 2023
19:00
Køge BK (1)
1
Havdrup Fodbold
2
581284
on03-05 2023
19:30 Alkestrupskolen
0
-
0
03. maj 2023
19:30
Sædder IF
0
Hundige BK (1)
0
581281
on03-05 2023
19:45 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
6
-
5
03. maj 2023
19:45
Køge BK (2)
6
Ringsted IF
5
581291
on10-05 2023
19:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
1
10. maj 2023
19:00
Køge BK (2)
3
Rønnede IF
1
581289
13-05 2023
12:00
Oversidder
13. maj 2023
12:00
Oversidder
Sædder IF
581290
13-05 2023
13:30 Løve Skole
2
-
3
13. maj 2023
13:30
Løve IF
2
Køge BK (1)
3
581292
ma15-05 2023
20:15 Hundige Boldfælled
3
-
3
15. maj 2023
20:15
Hundige BK (1)
3
Terslev G&IF
3
581296
ti16-05 2023
18:45 Havdrup Idrætscenter
1
-
0
16. maj 2023
18:45
Havdrup Fodbold
1
Løve IF
0
581297
on17-05 2023
19:00 Rønnedehallen
2
-
1
17. maj 2023
19:00
Rønnede IF
2
Ringsted IF
1
581303
on17-05 2023
19:00 Alkestrupskolen
0
-
3
17. maj 2023
19:00
Sædder IF
0
Køge BK (2)
3
581307
on17-05 2023
20:15
Oversidder
Terslev Stadion
17. maj 2023
20:15
Terslev G&IF
Oversidder
581302
ma22-05 2023
20:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2
-
1
22. maj 2023
20:00
Køge BK (1)
2
Hundige BK (1)
1
581309
on24-05 2023
19:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
4
24. maj 2023
19:00
Køge BK (2)
3
Terslev G&IF
4
581310
on24-05 2023
19:00 Rønnedehallen
3
-
3
24. maj 2023
19:00
Rønnede IF
3
Sædder IF
3
581312
to25-05 2023
19:00 Ringsted Stadion Kunstgræs
3
-
1
25. maj 2023
19:00
Ringsted IF
3
Løve IF
1
581308
27-05 2023
12:00
Oversidder
27. maj 2023
12:00
Oversidder
Køge BK (1)
581311
28-05 2023
13:00 Hundige Boldfælled
5
-
1
28. maj 2023
13:00
Hundige BK (1)
5
Havdrup Fodbold
1
581317
ma29-05 2023
19:30 Terslev Stadion
6
-
1
29. maj 2023
19:30
Terslev G&IF
6
Rønnede IF
1
581313
ti30-05 2023
19:00 Løve Skole
1
-
7
30. maj 2023
19:00
Løve IF
1
Hundige BK (1)
7
581315
on31-05 2023
19:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
3
31. maj 2023
19:00
Køge BK (1)
1
Køge BK (2)
3
581314
to01-06 2023
19:00
Oversidder
Havdrup Idrætscenter
01. jun 2023
19:00
Havdrup Fodbold
Oversidder
581316
to01-06 2023
19:00 Ringsted Stadion Kunstgræs
2
-
1
01. jun 2023
19:00
Ringsted IF
2
Sædder IF
1
581318
03-06 2023
12:00
Oversidder
03. jun 2023
12:00
Oversidder
Løve IF
581277
03-06 2023
13:00 Løve Skole
UHT
03. jun 2023
13:00
Løve IF
Sædder IF
UHT
581295
04-06 2023
11:00 Ringsted Stadion Kunstgræs
HHT
04. jun 2023
11:00
Ringsted IF
Havdrup Fodbold
HHT
581319
on07-06 2023
19:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
4
-
2
07. jun 2023
19:00
Køge BK (2)
4
Havdrup Fodbold
2
581320
on07-06 2023
19:00 Rønnedehallen
1
-
0
07. jun 2023
19:00
Rønnede IF
1
Køge BK (1)
0
581321
on07-06 2023
19:00 Hundige Boldfælled
0
-
2
07. jun 2023
19:00
Hundige BK (1)
0
Ringsted IF
2
581322
on14-06 2023
19:00 Alkestrupskolen
1
-
1
14. jun 2023
19:00
Sædder IF
1
Terslev G&IF
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:
Kvartfinaler søndag den 11. juni kl. 11.30.
Kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 3
Kamp 2 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 5

Semifinaler lørdag den 17. juni kl. 09.30 i Borup
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 4
kamp 4: Vinder kamp 2  - Vinder pulje 2

Finale samt 3-4 plads lørdag den 17. juni kl. 12.00 i Borup.
kamp 5: Finale Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
kamp 6: 3-4 plads Taber kamp 3 - Taber kamp 4

Log ind