D
T
M
S

U9 drenge 5-mands (15) 1 - 7.oktober Medaljestævne, Pulje 5 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
lørdag den. 07-10 2023
Spillested:
Lyngby Stadion Vintergræs Lundtoftevej 61 2800 Kgs.Lyngby
169813 12:40 Blovstrød IF B. 1973, Herlev Vintergræs
12:40
Blovstrød IF
B. 1973, Herlev
169814 12:40 Lyngby Boldklub 1921 Farum BK Vintergræs
12:40
Lyngby Boldklub 1921
Farum BK
169899 13:00 Orient GI Bagsværd BK Vintergræs
13:00
Orient GI
Bagsværd BK
169900 13:00 Farum BK Blovstrød IF Vintergræs
13:00
Farum BK
Blovstrød IF
169901 13:20 B. 1973, Herlev Bagsværd BK Vintergræs
13:20
B. 1973, Herlev
Bagsværd BK
170428 13:20 Orient GI Lyngby Boldklub 1921 Vintergræs
13:20
Orient GI
Lyngby Boldklub 1921
170429 13:40 Farum BK B. 1973, Herlev Vintergræs
13:40
Farum BK
B. 1973, Herlev
170430 13:40 Blovstrød IF Orient GI Vintergræs
13:40
Blovstrød IF
Orient GI
170431 14:00 Bagsværd BK Lyngby Boldklub 1921 Vintergræs
14:00
Bagsværd BK
Lyngby Boldklub 1921
170432 14:00 B. 1973, Herlev Orient GI Vintergræs
14:00
B. 1973, Herlev
Orient GI
170433 14:20 Bagsværd BK Farum BK Vintergræs
14:20
Bagsværd BK
Farum BK
170434 14:20 Lyngby Boldklub 1921 Blovstrød IF Vintergræs
14:20
Lyngby Boldklub 1921
Blovstrød IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Nye regler i børnefodbold: https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2023/august/nye-regler-i-boernefodbold-det-hurtige-overblik/

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind