Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12. aug 2023
12:00
PI Fodbold
1
FA 2000 2
2
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2023
12:00
GVI
3
FB
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2023
12:00
KFUM
0
Bk. Viktoria
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2023
13:30
NB Bornholm
2
Fremad Valby
3
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2023
18:30
B.1960
1
GVI
1
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2023
18:30
Fremad Valby
1
FA 2000 2
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2023
12:00
Vigerslev Bk.
1
Skovshoved IF
2
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2023
13:45
FB
1
KFUM
0
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2023
16:00
PI Fodbold
2
Husum Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2023
18:15
Skovshoved IF
4
B.1960
0
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2023
18:30
Husum Bk.
1
Fremad Valby
3
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2023
18:30
Skovshoved IF
2
PI Fodbold
1
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2023
19:00
Union
0
FB
3
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
12:00
GVI
4
Vigerslev Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
14:00
Bk. Viktoria
1
Hvidovre IF 2
3
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
15:00
KFUM
1
B.1960
4
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
15:30
FA 2000 2
1
NB Bornholm
2
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2023
18:15
B.1960
1
Union
2
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2023
18:30
Fremad Valby
2
Skovshoved IF
5
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2023
12:00
Vigerslev Bk.
3
KFUM
0
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2023
13:45
FB
5
Bk. Viktoria
1
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2023
14:00
NB Bornholm
2
Husum Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2023
16:00
PI Fodbold
2
GVI
4
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2023
18:30
Husum Bk.
4
FA 2000 2
3
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2023
19:00
Union
1
Vigerslev Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2023
12:00
GVI
3
Fremad Valby
1
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2023
12:00
KFUM
1
PI Fodbold
1
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2023
12:00
Bk. Viktoria
2
B.1960
1
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2023
13:45
FB
3
Hvidovre IF 2
1
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2023
15:30
Skovshoved IF
5
NB Bornholm
1
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2023
18:00
B.1960
0
FB
3
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2023
18:30
Fremad Valby
3
KFUM
2
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
12:00
FA 2000 2
2
Skovshoved IF
3
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
12:00
Vigerslev Bk.
1
Bk. Viktoria
2
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
14:00
NB Bornholm
2
GVI
2
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
16:00
PI Fodbold
3
Union
2
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2023
14:00
Hvidovre IF 2
3
Husum Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
12:00
Skovshoved IF
3
Husum Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
12:00
GVI
1
FA 2000 2
0
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
12:00
Bk. Viktoria
1
PI Fodbold
4
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
12:00
B.1960
1
Hvidovre IF 2
2
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
13:45
FB
5
Vigerslev Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
14:00
Union
4
Fremad Valby
3
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
15:30
KFUM
3
NB Bornholm
1
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2023
18:30
Fremad Valby
1
Bk. Viktoria
0
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2023
18:30
Husum Bk.
0
GVI
2
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2023
19:00
FA 2000 2
4
KFUM
0
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
12:00
Vigerslev Bk.
2
B.1960
3
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
14:00
NB Bornholm
3
Union
3
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
16:00
PI Fodbold
0
FB
4
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
14:00
Hvidovre IF 2
1
Skovshoved IF
1
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
12:00
GVI
3
Skovshoved IF
1
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
12:00
KFUM
3
Husum Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
12:00
B.1960
1
PI Fodbold
0
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
12:00
Vigerslev Bk.
1
Hvidovre IF 2
2
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
13:45
FB
3
Fremad Valby
2
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
14:00
Union
2
FA 2000 2
4
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
15:30
Bk. Viktoria
3
NB Bornholm
6
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2023
18:30
Fremad Valby
2
B.1960
2
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2023
18:30
Husum Bk.
2
Union
1
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
12:00
FA 2000 2
5
Bk. Viktoria
1
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
12:00
Skovshoved IF
2
KFUM
1
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
14:00
NB Bornholm
1
FB
3
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
16:00
PI Fodbold
3
Vigerslev Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
14:00
Hvidovre IF 2
4
GVI
3
|
|||||||||||||||||||
18. okt 2023
19:00
Skovshoved IF
1
Union
1
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2023
12:00
KFUM
1
GVI
3
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2023
12:00
Vigerslev Bk.
1
Fremad Valby
0
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2023
13:45
FB
0
FA 2000 2
1
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2023
15:30
B.1960
4
NB Bornholm
1
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2023
16:00
PI Fodbold
0
Hvidovre IF 2
5
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2023
16:00
Bk. Viktoria
1
Husum Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2023
18:30
Fremad Valby
1
PI Fodbold
1
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2023
18:30
Husum Bk.
0
FB
4
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
12:00
FA 2000 2
3
B.1960
0
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
12:00
Skovshoved IF
5
Bk. Viktoria
2
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
12:00
GVI
2
Union
1
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
12:00
KFUM
1
Hvidovre IF 2
5
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
14:00
NB Bornholm
0
Vigerslev Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2023
12:00
Bk. Viktoria
1
GVI
3
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2023
12:00
B.1960
2
Husum Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2023
12:00
Vigerslev Bk.
4
FA 2000 2
1
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2023
13:45
FB
3
Skovshoved IF
2
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2023
14:00
Union
2
KFUM
2
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2023
16:00
PI Fodbold
2
NB Bornholm
2
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2023
14:30
Hvidovre IF 2
3
Fremad Valby
0
|
|||||||||||||||||||
08. nov 2023
19:30
Union
0
Hvidovre IF 2
1
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2023
18:30
Husum Bk.
1
Vigerslev Bk.
3
|
|||||||||||||||||||
11. nov 2023
14:00
FA 2000 2
0
Hvidovre IF 2
4
|
|||||||||||||||||||
11. nov 2023
16:00
Bk. Viktoria
4
Union
5
|
|||||||||||||||||||
23. mar
16:00
Hvidovre IF 2
4
NB Bornholm
0
|
|||||||||||||||||||
26. mar
20:00
Bk. Viktoria
1
KFUM
2
|
|||||||||||||||||||
28. mar
13:45
FB
4
GVI
1
|
|||||||||||||||||||
28. mar
14:00
Vigerslev Bk.
1
Husum Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
28. mar
14:00
FA 2000 2
0
PI Fodbold
0
|
|||||||||||||||||||
28. mar
14:00
Hvidovre IF 2
3
Union
0
|
|||||||||||||||||||
28. mar
15:30
Fremad Valby
5
NB Bornholm
5
|
|||||||||||||||||||
01. apr
12:00
KFUM
1
FB
1
|
|||||||||||||||||||
01. apr
14:00
Union
3
Bk. Viktoria
0
|
|||||||||||||||||||
01. apr
14:00
NB Bornholm
2
Hvidovre IF 2
5
|
|||||||||||||||||||
01. apr
14:00
FA 2000 2
0
Fremad Valby
3
|
|||||||||||||||||||
01. apr
14:00
Husum Bk.
3
PI Fodbold
2
|
|||||||||||||||||||
01. apr
16:00
GVI
2
B.1960
0
|
|||||||||||||||||||
05. apr
18:00
PI Fodbold
0
Skovshoved IF
5
|
|||||||||||||||||||
05. apr
18:30
Fremad Valby
4
Husum Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
06. apr
10:00
Vigerslev Bk.
0
GVI
0
|
|||||||||||||||||||
06. apr
14:00
NB Bornholm
1
FA 2000 2
2
|
|||||||||||||||||||
06. apr
14:00
B.1960
1
KFUM
2
|
|||||||||||||||||||
06. apr
16:15
FB
2
Union
0
|
|||||||||||||||||||
07. apr
14:30
Hvidovre IF 2
2
Bk. Viktoria
0
|
|||||||||||||||||||
12. apr
18:30
Skovshoved IF
3
Fremad Valby
1
|
|||||||||||||||||||
13. apr
12:00
GVI
3
PI Fodbold
0
|
|||||||||||||||||||
13. apr
12:00
KFUM
1
Vigerslev Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
13. apr
12:00
Union
1
B.1960
0
|
|||||||||||||||||||
13. apr
12:00
Bk. Viktoria
2
FB
1
|
|||||||||||||||||||
13. apr
15:30
Husum Bk.
4
NB Bornholm
2
|
|||||||||||||||||||
14. apr
14:00
Hvidovre IF 2
1
FA 2000 2
1
|
|||||||||||||||||||
18. apr
19:30
FA 2000 2
2
Husum Bk.
5
|
|||||||||||||||||||
19. apr
18:00
PI Fodbold
2
KFUM
0
|
|||||||||||||||||||
19. apr
18:30
Fremad Valby
2
GVI
3
|
|||||||||||||||||||
20. apr
12:00
B.1960
4
Bk. Viktoria
1
|
|||||||||||||||||||
20. apr
12:00
Vigerslev Bk.
1
Union
1
|
|||||||||||||||||||
20. apr
13:00
NB Bornholm
1
Skovshoved IF
2
|
|||||||||||||||||||
21. apr
14:00
Hvidovre IF 2
3
FB
0
|
|||||||||||||||||||
23. apr
18:30
Skovshoved IF
4
Vigerslev Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
25. apr
18:30
KFUM
2
Fremad Valby
2
|
|||||||||||||||||||
26. apr
18:30
Husum Bk.
3
Hvidovre IF 2
1
|
|||||||||||||||||||
26. apr
18:30
Skovshoved IF
3
FA 2000 2
1
|
|||||||||||||||||||
27. apr
12:00
Union
3
PI Fodbold
1
|
|||||||||||||||||||
27. apr
12:00
Bk. Viktoria
2
Vigerslev Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
27. apr
15:30
GVI
4
NB Bornholm
0
|
|||||||||||||||||||
27. apr
16:15
FB
3
B.1960
0
|
|||||||||||||||||||
03. maj
18:00
PI Fodbold
2
Bk. Viktoria
1
|
|||||||||||||||||||
03. maj
18:30
Fremad Valby
6
Union
1
|
|||||||||||||||||||
03. maj
18:30
Husum Bk.
3
Skovshoved IF
2
|
|||||||||||||||||||
04. maj
12:00
FA 2000 2
1
GVI
3
|
|||||||||||||||||||
04. maj
12:00
Vigerslev Bk.
0
FB
2
|
|||||||||||||||||||
04. maj
13:30
NB Bornholm
5
KFUM
0
|
|||||||||||||||||||
05. maj
14:00
Hvidovre IF 2
2
B.1960
0
|
|||||||||||||||||||
08. maj
19:00
B.1960
3
Vigerslev Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
09. maj
12:00
Skovshoved IF
2
Hvidovre IF 2
1
|
|||||||||||||||||||
10. maj
18:30
FB
3
PI Fodbold
0
|
|||||||||||||||||||
11. maj
12:00
GVI
4
Husum Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
11. maj
12:00
KFUM
0
FA 2000 2
4
|
|||||||||||||||||||
11. maj
12:00
Bk. Viktoria
3
Fremad Valby
1
|
|||||||||||||||||||
11. maj
15:30
Union
0
NB Bornholm
3
|
|||||||||||||||||||
17. maj
18:00
PI Fodbold
B.1960
|
|||||||||||||||||||
17. maj
18:30
Fremad Valby
FB
|
|||||||||||||||||||
18. maj
14:00
NB Bornholm
Bk. Viktoria
|
|||||||||||||||||||
18. maj
14:00
FA 2000 2
Union
|
|||||||||||||||||||
18. maj
14:00
Husum Bk.
KFUM
|
|||||||||||||||||||
18. maj
14:00
Skovshoved IF
GVI
|
|||||||||||||||||||
19. maj
14:00
Hvidovre IF 2
Vigerslev Bk.
|
|||||||||||||||||||
22. maj
19:00
B.1960
Skovshoved IF
|
|||||||||||||||||||
25. maj
12:00
GVI
Hvidovre IF 2
|
|||||||||||||||||||
25. maj
12:00
KFUM
Skovshoved IF
|
|||||||||||||||||||
25. maj
12:00
Union
Husum Bk.
|
|||||||||||||||||||
25. maj
12:00
Bk. Viktoria
FA 2000 2
|
|||||||||||||||||||
25. maj
12:00
B.1960
Fremad Valby
|
|||||||||||||||||||
25. maj
12:00
Vigerslev Bk.
PI Fodbold
|
|||||||||||||||||||
25. maj
15:30
FB
NB Bornholm
|
|||||||||||||||||||
31. maj
18:30
Fremad Valby
Vigerslev Bk.
|
|||||||||||||||||||
31. maj
18:30
Husum Bk.
Bk. Viktoria
|
|||||||||||||||||||
01. jun
12:00
FA 2000 2
FB
|
|||||||||||||||||||
01. jun
12:00
Union
Skovshoved IF
|
|||||||||||||||||||
01. jun
12:00
GVI
KFUM
|
|||||||||||||||||||
01. jun
14:00
NB Bornholm
B.1960
|
|||||||||||||||||||
02. jun
14:00
Hvidovre IF 2
PI Fodbold
|
|||||||||||||||||||
07. jun
18:00
PI Fodbold
Fremad Valby
|
|||||||||||||||||||
07. jun
19:00
GVI
Union
|
|||||||||||||||||||
08. jun
12:00
Bk. Viktoria
Skovshoved IF
|
|||||||||||||||||||
08. jun
12:00
FB
Husum Bk.
|
|||||||||||||||||||
08. jun
12:00
B.1960
FA 2000 2
|
|||||||||||||||||||
08. jun
15:30
Vigerslev Bk.
NB Bornholm
|
|||||||||||||||||||
11. jun
19:00
Hvidovre IF 2
KFUM
|
|||||||||||||||||||
15. jun
10:00
Fremad Valby
Hvidovre IF 2
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
NB Bornholm
PI Fodbold
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
FA 2000 2
Vigerslev Bk.
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
Husum Bk.
B.1960
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
Skovshoved IF
FB
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
GVI
Bk. Viktoria
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
KFUM
Union
|
Nr. 1 rykker op.
Nr. 2 deltager i et kvalifikationsspil sammen med de to nr. 2 i DBU Sjællands bedste række, hvor kun vinderen rykker op i Danmarksserien.
Nedrykning:
Nr. 12,13 og 14 rykker ned.
1. hold fra DBU København-klubber rykker ned i Serie 1, pulje 1
2. hold fra DBU København-klubber (Hvidovre 2, FA 2000 2) rykker ned i Serie 1, pulje 2.
NB Bornholm vil i givet fald rykke ned i DBU Bornholms bedste række
Nedrykningen forøges med det antal DBU København-klubber, der rykker ned fra Danmarksserien efter 2024 forår.
Nedrykningen reduceres med 1 hold i tilfælde, at det bliver nr. 2 fra Københavnsserien, der vinder kvalifikationsspillet og rykker i Danmarksserien.
Nedrykningen reduceres med 1 hold i tilfælde af, at vinderen af DBU Bornholms bedste række ikke kan eller ikke ønsker at deltage i Københavnsserien 2024/25 jf. Turneringsreglementets § 11.14 f.