D
T
M
S

Serie 4 - Efterår, Pulje 9 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
494447
fr18-08 2023
19:00 Borup IF Hvalsø IF Borup Stadion
3
-
0
18. aug 2023
19:00
Borup IF
3
Hvalsø IF
0
494450
19-08 2023
12:45 Sorø Freja FC Lejre Sorø Stadion, Kunstgræs
3
-
4
19. aug 2023
12:45
Sorø Freja
3
FC Lejre
4
494448
19-08 2023
13:00 Dianalund IF (1) Team AS Fodbold Holberg Arena Kunst
5
-
3
19. aug 2023
13:00
Dianalund IF (1)
5
Team AS Fodbold
3
494449
19-08 2023
13:00 Vemmelev Boldklub (2) Lynge-Broby IF Vemmelev Kunstgræs
2
-
3
19. aug 2023
13:00
Vemmelev Boldklub (2)
2
Lynge-Broby IF
3
494446
19-08 2023
15:30 Høng GF Ringsted IF Hønghallen
3
-
4
19. aug 2023
15:30
Høng GF
3
Ringsted IF
4
494451
19-08 2023
15:30 Vetterslev-Høm GF DLF Terslev Vetterslev Stadion
4
-
1
19. aug 2023
15:30
Vetterslev-Høm GF
4
DLF Terslev
1
494454
on23-08 2023
19:00 Lynge-Broby IF Borup IF Frederiksberg Skole
3
-
3
23. aug 2023
19:00
Lynge-Broby IF
3
Borup IF
3
494452
fr25-08 2023
19:00 DLF Terslev Sorø Freja Terslev Stadion
2
-
1
25. aug 2023
19:00
DLF Terslev
2
Sorø Freja
1
494456
fr25-08 2023
19:00 Ringsted IF Vetterslev-Høm GF Ringsted Stadion
2
-
1
25. aug 2023
19:00
Ringsted IF
2
Vetterslev-Høm GF
1
494453
26-08 2023
11:00 Hvalsø IF Dianalund IF (1) Hvalsø ny Idrætsplads
1
-
2
26. aug 2023
11:00
Hvalsø IF
1
Dianalund IF (1)
2
494455
26-08 2023
13:00 FC Lejre Vemmelev Boldklub (2) Osted Stadion
3
-
3
26. aug 2023
13:00
FC Lejre
3
Vemmelev Boldklub (2)
3
494457
26-08 2023
13:00 Team AS Fodbold Høng GF Slaglille Sportsplads
2
-
3
26. aug 2023
13:00
Team AS Fodbold
2
Høng GF
3
494463
fr01-09 2023
18:30 Vetterslev-Høm GF Team AS Fodbold Vetterslev Stadion
1
-
0
01. sep 2023
18:30
Vetterslev-Høm GF
1
Team AS Fodbold
0
494461
fr01-09 2023
19:00 Vemmelev Boldklub (2) DLF Terslev Vemmelev Kunstgræs
1
-
1
01. sep 2023
19:00
Vemmelev Boldklub (2)
1
DLF Terslev
1
494460
02-09 2023
12:00 Hvalsø IF Lynge-Broby IF Hvalsø ny Idrætsplads
3
-
0
02. sep 2023
12:00
Hvalsø IF
3
Lynge-Broby IF
0
494462
02-09 2023
12:45 Sorø Freja Ringsted IF Sorø Stadion, Kunstgræs
1
-
3
02. sep 2023
12:45
Sorø Freja
1
Ringsted IF
3
494459
02-09 2023
13:00 Dianalund IF (1) Høng GF Holberg Arena Kunst
1
-
2
02. sep 2023
13:00
Dianalund IF (1)
1
Høng GF
2
494458
02-09 2023
14:30 Borup IF FC Lejre Borup Stadion
8
-
5
02. sep 2023
14:30
Borup IF
8
FC Lejre
5
494466
to07-09 2023
19:00 Lynge-Broby IF Dianalund IF (1) Frederiksberg Skole
1
-
3
07. sep 2023
19:00
Lynge-Broby IF
1
Dianalund IF (1)
3
494464
fr08-09 2023
19:00 DLF Terslev Borup IF Terslev Stadion
5
-
2
08. sep 2023
19:00
DLF Terslev
5
Borup IF
2
494468
fr08-09 2023
19:00 Ringsted IF Vemmelev Boldklub (2) Ringsted Stadion Kunstgræs
3
-
1
08. sep 2023
19:00
Ringsted IF
3
Vemmelev Boldklub (2)
1
494467
09-09 2023
13:00 FC Lejre Hvalsø IF Osted Stadion
7
-
1
09. sep 2023
13:00
FC Lejre
7
Hvalsø IF
1
494469
09-09 2023
13:00 Team AS Fodbold Sorø Freja Slaglille Sportsplads
1
-
2
09. sep 2023
13:00
Team AS Fodbold
1
Sorø Freja
2
494465
09-09 2023
13:30 Høng GF Vetterslev-Høm GF Hønghallen
2
-
3
09. sep 2023
13:30
Høng GF
2
Vetterslev-Høm GF
3
494484
on13-09 2023
19:30 Lynge-Broby IF FC Lejre Frederiksberg Skole
2
-
6
13. sep 2023
19:30
Lynge-Broby IF
2
FC Lejre
6
494472
fr15-09 2023
19:00 Hvalsø IF DLF Terslev Hvalsø ny Idrætsplads
1
-
2
15. sep 2023
19:00
Hvalsø IF
1
DLF Terslev
2
494485
16-09 2023
12:45 Sorø Freja Høng GF Sorø Stadion, Kunstgræs
3
-
1
16. sep 2023
12:45
Sorø Freja
3
Høng GF
1
494483
16-09 2023
13:00 Vemmelev Boldklub (2) Team AS Fodbold Vemmelev Kunstgræs
2
-
1
16. sep 2023
13:00
Vemmelev Boldklub (2)
2
Team AS Fodbold
1
494470
16-09 2023
14:30 Borup IF Ringsted IF Borup Stadion
3
-
5
16. sep 2023
14:30
Borup IF
3
Ringsted IF
5
494471
16-09 2023
15:00 Dianalund IF (1) Vetterslev-Høm GF Holberg Arena Kunst
5
-
1
16. sep 2023
15:00
Dianalund IF (1)
5
Vetterslev-Høm GF
1
494486
fr22-09 2023
19:00 DLF Terslev Lynge-Broby IF Terslev Stadion
5
-
2
22. sep 2023
19:00
DLF Terslev
5
Lynge-Broby IF
2
494490
fr22-09 2023
19:00 Ringsted IF Hvalsø IF Ringsted Stadion
1
-
1
22. sep 2023
19:00
Ringsted IF
1
Hvalsø IF
1
494489
fr22-09 2023
20:30 Vetterslev-Høm GF Sorø Freja Ringsted Stadion Kunstgræs
0
-
4
22. sep 2023
20:30
Vetterslev-Høm GF
0
Sorø Freja
4
494488
23-09 2023
13:00 FC Lejre Dianalund IF (1) Osted Stadion
2
-
1
23. sep 2023
13:00
FC Lejre
2
Dianalund IF (1)
1
494491
23-09 2023
13:00 Team AS Fodbold Borup IF Slaglille Sportsplads
0
-
6
23. sep 2023
13:00
Team AS Fodbold
0
Borup IF
6
494487
23-09 2023
13:30 Høng GF Vemmelev Boldklub (2) Hønghallen
2
-
1
23. sep 2023
13:30
Høng GF
2
Vemmelev Boldklub (2)
1
494644
on27-09 2023
19:00 Lynge-Broby IF Ringsted IF Frederiksberg Skole
0
-
1
27. sep 2023
19:00
Lynge-Broby IF
0
Ringsted IF
1
494642
fr29-09 2023
18:30 Hvalsø IF Team AS Fodbold Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs
5
-
2
29. sep 2023
18:30
Hvalsø IF
5
Team AS Fodbold
2
494641
30-09 2023
13:00 Dianalund IF (1) Sorø Freja Holberg Arena Kunst
2
-
8
30. sep 2023
13:00
Dianalund IF (1)
2
Sorø Freja
8
494643
30-09 2023
13:00 Vemmelev Boldklub (2) Vetterslev-Høm GF Vemmelev Kunstgræs
6
-
1
30. sep 2023
13:00
Vemmelev Boldklub (2)
6
Vetterslev-Høm GF
1
494492
30-09 2023
14:30 Borup IF Høng GF Borup Stadion
3
-
2
30. sep 2023
14:30
Borup IF
3
Høng GF
2
494645
ti03-10 2023
20:00 FC Lejre DLF Terslev Osted Stadion
1
-
2
03. okt 2023
20:00
FC Lejre
1
DLF Terslev
2
494664
fr06-10 2023
18:30 Vetterslev-Høm GF Borup IF Ringsted Stadion Kunstgræs
0
-
7
06. okt 2023
18:30
Vetterslev-Høm GF
0
Borup IF
7
494665
fr06-10 2023
19:00 Ringsted IF FC Lejre Ringsted Stadion
2
-
0
06. okt 2023
19:00
Ringsted IF
2
FC Lejre
0
494646
fr06-10 2023
19:00 DLF Terslev Dianalund IF (1) Terslev Stadion
2
-
2
06. okt 2023
19:00
DLF Terslev
2
Dianalund IF (1)
2
494663
07-10 2023
12:45 Sorø Freja Vemmelev Boldklub (2) Sorø Stadion, Kunstgræs
4
-
3
07. okt 2023
12:45
Sorø Freja
4
Vemmelev Boldklub (2)
3
494666
07-10 2023
13:00 Team AS Fodbold Lynge-Broby IF Slaglille Sportsplads
3
-
1
07. okt 2023
13:00
Team AS Fodbold
3
Lynge-Broby IF
1
494662
07-10 2023
13:30 Høng GF Hvalsø IF Hønghallen
4
-
0
07. okt 2023
13:30
Høng GF
4
Hvalsø IF
0
494671
on11-10 2023
19:00 Lynge-Broby IF Høng GF Frederiksberg Skole
0
-
4
11. okt 2023
19:00
Lynge-Broby IF
0
Høng GF
4
494667
fr13-10 2023
19:00 Ringsted IF DLF Terslev Ringsted Stadion
1
-
2
13. okt 2023
19:00
Ringsted IF
1
DLF Terslev
2
494670
14-10 2023
11:00 Hvalsø IF Vetterslev-Høm GF Hvalsø ny Idrætsplads
1
-
1
14. okt 2023
11:00
Hvalsø IF
1
Vetterslev-Høm GF
1
494672
14-10 2023
13:00 FC Lejre Team AS Fodbold Osted Stadion
3
-
0
14. okt 2023
13:00
FC Lejre
3
Team AS Fodbold
0
494669
14-10 2023
13:00 Dianalund IF (1) Vemmelev Boldklub (2) Holberg Arena Kunst
0
-
2
14. okt 2023
13:00
Dianalund IF (1)
0
Vemmelev Boldklub (2)
2
494668
14-10 2023
14:30 Borup IF Sorø Freja Borup Stadion
1
-
3
14. okt 2023
14:30
Borup IF
1
Sorø Freja
3
494676
21-10 2023
12:45 Sorø Freja Hvalsø IF Sorø Stadion, Kunstgræs
1
-
0
21. okt 2023
12:45
Sorø Freja
1
Hvalsø IF
0
494674
21-10 2023
13:00 Dianalund IF (1) Ringsted IF Holberg Arena Kunst
0
-
2
21. okt 2023
13:00
Dianalund IF (1)
0
Ringsted IF
2
494673
21-10 2023
13:30 Høng GF FC Lejre Hønghallen
4
-
2
21. okt 2023
13:30
Høng GF
4
FC Lejre
2
494677
21-10 2023
15:30 Vetterslev-Høm GF Lynge-Broby IF Vetterslev Stadion
1
-
3
21. okt 2023
15:30
Vetterslev-Høm GF
1
Lynge-Broby IF
3
494675
ti24-10 2023
18:30 Vemmelev Boldklub (2) Borup IF Vemmelev Kunstgræs
5
-
0
24. okt 2023
18:30
Vemmelev Boldklub (2)
5
Borup IF
0
494679
fr27-10 2023
19:00 DLF Terslev Høng GF Haslev Kunstbane
0
-
2
27. okt 2023
19:00
DLF Terslev
0
Høng GF
2
494682
fr27-10 2023
19:00 Lynge-Broby IF Sorø Freja Frederiksberg Skole
0
-
3
27. okt 2023
19:00
Lynge-Broby IF
0
Sorø Freja
3
494684
fr27-10 2023
19:00 Ringsted IF Team AS Fodbold Ringsted Stadion Kunstgræs
2
-
1
27. okt 2023
19:00
Ringsted IF
2
Team AS Fodbold
1
494681
28-10 2023
12:00 Hvalsø IF Vemmelev Boldklub (2) Hvalsø ny Idrætsplads
1
-
3
28. okt 2023
12:00
Hvalsø IF
1
Vemmelev Boldklub (2)
3
494683
28-10 2023
13:00 FC Lejre Vetterslev-Høm GF Osted Stadion
5
-
3
28. okt 2023
13:00
FC Lejre
5
Vetterslev-Høm GF
3
494680
28-10 2023
14:30 Borup IF Dianalund IF (1) Borup Stadion
3
-
1
28. okt 2023
14:30
Borup IF
3
Dianalund IF (1)
1
494678
fr10-11 2023
19:00 Team AS Fodbold DLF Terslev Sorø Stadion, Kunstgræs
2
-
7
10. nov 2023
19:00
Team AS Fodbold
2
DLF Terslev
7
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk frist til Futsal/Indefodbold 23-24 er den 25.9.23 via kluboffice. Tilmelding på de enkelte datoer.

Læs mere Fodbold til vinter? Tilmeld jer DBU Sjællands vintertilbud for sæsonen 2023/24 (dbusjaelland.dk)

Log ind