Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17. aug 2021
19:00
BSF (rk. 3)
5
Bagsværd BK (rk. 2)
3
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2021
19:00
Store Heddinge BK (rk. 3)
3
Sorø Freja (rk. 2)
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2021
19:00
Helsinge Fodbold (rk. 3)
1
Nivå-Kokkedal FK (rk. 2)
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2021
19:00
Næstved I.F. (rk. 2)
Høng GF (rk. 2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2021
19:00
Vallensbæk IF (rk. 3)
6
Solrød FC (rk. 2)
5
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2021
19:00
Farum BK (rk. 3)
3
Hillerød Fodbold (rk. 2)
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2021
19:00
IF Skjold Birkerød (rk. 2)
1
Ålholm IF (rk. 2)
6
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2021
19:00
IF Frem Bjæverskov (rk. 4)
5
Karise IK (rk. 3)
1
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2021
19:00
Vordingborg IF (rk. 3)
10
AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3)
1
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2021
19:00
Måløv BK (rk. 3)
1
Gladsaxe-Hero BK (rk. 2)
3
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2021
19:00
Borup IF (rk. 3)
7
Greve Fodbold (rk. 3)
4
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2021
19:00
LSF (rk. 4)
BFC Lundegården (rk. 3)
UHT
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2021
19:00
FC Rudersdal (rk. 2)
3
Herstedøster IC (rk. 2)
2
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2021
19:00
Gevninge IF (rk. 3)
3
Humlebæk BK (rk. 2)
5
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2021
19:00
Boeslunde BK (rk. 2)
1
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2)
2
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2021
19:00
Dianalund IF (rk. 2)
0
B. 73, Slagelse (rk. 2)
2
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2021
18:30
IF Frem Bjæverskov (rk. 4)
2
Humlebæk BK (rk. 2)
3
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2021
18:30
Store Heddinge BK (rk. 3)
1
FC Rudersdal (rk. 2)
6
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2021
18:30
B. 73, Slagelse (rk. 2)
Ålholm IF (rk. 2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2021
19:00
Vordingborg IF (rk. 3)
6
Gladsaxe-Hero BK (rk. 2)
0
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2021
18:30
Borup IF (rk. 3)
1
Farum BK (rk. 3)
10
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2021
18:30
Vallensbæk IF (rk. 3)
1
BSF (rk. 3)
4
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2021
19:00
Nivå-Kokkedal FK (rk. 2)
2
Næstved I.F. (rk. 2)
3
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2021
18:15
LSF (rk. 4)
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2021
18:00
Farum BK (rk. 3)
FC Rudersdal (rk. 2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2021
19:00
BSF (rk. 3)
0
Næstved I.F. (rk. 2)
10
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2021
18:00
Vordingborg IF (rk. 3)
0
B. 73, Slagelse (rk. 2)
2
|
|||||||||||||||||||
30. okt 2021
11:50
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2)
5
Humlebæk BK (rk. 2)
2
|
|||||||||||||||||||
20. apr 2022
18:30
Farum BK (rk. 3)
4
B. 73, Slagelse (rk. 2)
2
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2022
18:30
Næstved I.F. (rk. 2)
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2022
10:00
Farum BK (rk. 3)
6
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2)
2
|
Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
2. runde spilles i uge 35-36
3. runde spilles i uge 37-44
4. runde semifinaler spilles i uge 16-17 2022
FINALEN: søndag den 22. maj 2022
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk
For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering