D
T
M
S

U19 Drenge Divisionen 2022/23 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
359269
fr12-08 2022
18:00 FC Helsingør AC Amager Academy Helsingør "Ny Stadion" OPV
Straffesparkskonkurrence
7 - 6
3
-
3
12. aug 2022
18:00
FC Helsingør
3
AC Amager Academy
3
359263
13-08 2022
12:00 B.93 Roskilde B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
0
13. aug 2022
12:00
B.93
2
Roskilde
0
359264
13-08 2022
12:00 HIK AB HIK
2
-
1
13. aug 2022
12:00
HIK
2
AB
1
359267
13-08 2022
12:00 Næsby SfB-Oure FA ALPI Arena Næsby
5
-
3
13. aug 2022
12:00
Næsby
5
SfB-Oure FA
3
359265
13-08 2022
13:00 Hobro IK HB Køge DS Arena (Hobro)
0
-
2
13. aug 2022
13:00
Hobro IK
0
HB Køge
2
359266
13-08 2022
14:00 Viborg FF Nykøbing FC Viborg FF´s anlæg
6
-
0
13. aug 2022
14:00
Viborg FF
6
Nykøbing FC
0
359268
14-08 2022
12:00 IF Lyseng Kolding IF Lyseng Idrætspark
1
-
4
14. aug 2022
12:00
IF Lyseng
1
Kolding IF
4
359272
fr19-08 2022
19:00 Roskilde HIK Roskilde Idrætspark Kunstgræs
6
-
2
19. aug 2022
19:00
Roskilde
6
HIK
2
359277
20-08 2022
12:00 Kolding IF FC Helsingør Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1
-
2
20. aug 2022
12:00
Kolding IF
1
FC Helsingør
2
359273
20-08 2022
12:00 AB Hobro IK Akademisk Boldklub
3
-
1
20. aug 2022
12:00
AB
3
Hobro IK
1
359275
20-08 2022
13:00 Nykøbing FC Næsby Lollands Bank Park
0
-
6
20. aug 2022
13:00
Nykøbing FC
0
Næsby
6
359271
20-08 2022
14:00 AC Amager Academy Næstved Sundby Idrætspark
1
-
2
20. aug 2022
14:00
AC Amager Academy
1
Næstved
2
359274
20-08 2022
16:15 HB Køge Viborg FF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2
-
1
20. aug 2022
16:15
HB Køge
2
Viborg FF
1
359276
21-08 2022
13:00 SfB-Oure FA IF Lyseng Fynske Bank Arena Høje Bøge
1
-
2
21. aug 2022
13:00
SfB-Oure FA
1
IF Lyseng
2
359278
fr26-08 2022
18:00 HIK Hvidovre IF HIK
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
26. aug 2022
18:00
HIK
2
Hvidovre IF
2
359279
fr26-08 2022
19:00 B.93 Næstved B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
2
26. aug 2022
19:00
B.93
4
Næstved
2
359282
27-08 2022
12:00 Næsby HB Køge ALPI Arena Næsby
0
-
1
27. aug 2022
12:00
Næsby
0
HB Køge
1
359285
27-08 2022
12:00 Kolding IF AC Amager Academy Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1
-
0
27. aug 2022
12:00
Kolding IF
1
AC Amager Academy
0
359284
27-08 2022
13:00 FC Helsingør SfB-Oure FA Helsingør "Ny Stadion" OPV
3
-
2
27. aug 2022
13:00
FC Helsingør
3
SfB-Oure FA
2
359280
27-08 2022
13:00 Hobro IK Roskilde DS Arena (Hobro)
1
-
2
27. aug 2022
13:00
Hobro IK
1
Roskilde
2
359281
27-08 2022
14:00 Viborg FF AB Viborg FF´s anlæg
4
-
0
27. aug 2022
14:00
Viborg FF
4
AB
0
359283
28-08 2022
12:00 IF Lyseng Nykøbing FC Lyseng Idrætspark
4
-
0
28. aug 2022
12:00
IF Lyseng
4
Nykøbing FC
0
359262
on31-08 2022
18:30 Næstved Hvidovre IF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
2
31. aug 2022
18:30
Næstved
1
Hvidovre IF
2
359287
03-09 2022
12:30 Næstved HIK Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
0
-
2
03. sep 2022
12:30
Næstved
0
HIK
2
359292
03-09 2022
13:00 Nykøbing FC FC Helsingør Nykøbing FC
Straffesparkskonkurrence
6 - 5
2
-
2
03. sep 2022
13:00
Nykøbing FC
2
FC Helsingør
2
359293
03-09 2022
13:00 SfB-Oure FA Kolding IF Fynske Bank Arena Høje Bøge
0
-
3
03. sep 2022
13:00
SfB-Oure FA
0
Kolding IF
3
359288
03-09 2022
14:00 AC Amager Academy B.93 Sundby Idrætspark
1
-
4
03. sep 2022
14:00
AC Amager Academy
1
B.93
4
359286
03-09 2022
14:30 Hvidovre IF Hobro IK Hvidovre IF's baner
Straffesparkskonkurrence
11 - 10
3
-
3
03. sep 2022
14:30
Hvidovre IF
3
Hobro IK
3
359291
03-09 2022
16:00 HB Køge IF Lyseng Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
0
03. sep 2022
16:00
HB Køge
3
IF Lyseng
0
359289
04-09 2022
13:30 Roskilde Viborg FF Roskilde Idrætspark Kunstgræs
3
-
2
04. sep 2022
13:30
Roskilde
3
Viborg FF
2
359296
fr09-09 2022
18:00 HIK B.93 HIK
2
-
3
09. sep 2022
18:00
HIK
2
B.93
3
359294
10-09 2022
12:00 Viborg FF Hvidovre IF Viborg FF´s anlæg
2
-
3
10. sep 2022
12:00
Viborg FF
2
Hvidovre IF
3
359297
10-09 2022
12:00 Næsby Roskilde ALPI Arena Næsby
3
-
4
10. sep 2022
12:00
Næsby
3
Roskilde
4
359300
10-09 2022
12:00 Kolding IF Nykøbing FC Autocentralen Park (Kolding Stadion)
4
-
0
10. sep 2022
12:00
Kolding IF
4
Nykøbing FC
0
359299
10-09 2022
13:00 FC Helsingør HB Køge Helsingør "Ny Stadion" OPV
Straffesparkskonkurrence
4 - 2
0
-
0
10. sep 2022
13:00
FC Helsingør
0
HB Køge
0
359295
10-09 2022
13:00 Hobro IK Næstved DS Arena (Hobro)
1
-
0
10. sep 2022
13:00
Hobro IK
1
Næstved
0
359298
11-09 2022
12:00 IF Lyseng AB Lyseng Idrætspark
3
-
1
11. sep 2022
12:00
IF Lyseng
3
AB
1
359301
11-09 2022
13:00 SfB-Oure FA AC Amager Academy Fynske Bank Arena Høje Bøge
2
-
1
11. sep 2022
13:00
SfB-Oure FA
2
AC Amager Academy
1
359307
to15-09 2022
18:45 AB FC Helsingør Akademisk Boldklub
2
-
3
15. sep 2022
18:45
AB
2
FC Helsingør
3
359305
to15-09 2022
19:30 AC Amager Academy HIK Sundby I P. Opvisn.
3
-
1
15. sep 2022
19:30
AC Amager Academy
3
HIK
1
359303
17-09 2022
12:30 Næstved Viborg FF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
0
17. sep 2022
12:30
Næstved
1
Viborg FF
0
359304
17-09 2022
14:30 B.93 Hobro IK B 93 Svanemølleanlæg.
9
-
0
17. sep 2022
14:30
B.93
9
Hobro IK
0
359302
17-09 2022
14:30 Hvidovre IF Næsby Hvidovre IF's baner
0
-
0
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
17. sep 2022
14:30
Hvidovre IF
0
Næsby
0
359308
17-09 2022
16:00 HB Køge Kolding IF Herfølge Stadion Kunst
2
-
3
17. sep 2022
16:00
HB Køge
2
Kolding IF
3
359306
18-09 2022
12:00 Roskilde IF Lyseng Roskilde Idrætspark Kunstgræs
4
-
4
Straffesparkskonkurrence
3 - 5
18. sep 2022
12:00
Roskilde
4
IF Lyseng
4
359309
18-09 2022
13:00 Nykøbing FC SfB-Oure FA Lollands Bank Park
2
-
5
18. sep 2022
13:00
Nykøbing FC
2
SfB-Oure FA
5
359315
24-09 2022
12:00 Næsby Næstved ALPI Arena Næsby
5
-
0
24. sep 2022
12:00
Næsby
5
Næstved
0
359316
24-09 2022
12:00 Viborg FF B.93 Viborg FF´s anlæg
2
-
0
24. sep 2022
12:00
Viborg FF
2
B.93
0
359319
24-09 2022
12:00 Kolding IF AB Fynske Bank KunstNord
4
-
0
24. sep 2022
12:00
Kolding IF
4
AB
0
359320
24-09 2022
13:00 SfB-Oure FA HB Køge Fynske Bank Arena Høje Bøge
1
-
3
24. sep 2022
13:00
SfB-Oure FA
1
HB Køge
3
359321
24-09 2022
13:00 Nykøbing FC AC Amager Academy Lollands Bank Park
0
-
0
Straffesparkskonkurrence
3 - 4
24. sep 2022
13:00
Nykøbing FC
0
AC Amager Academy
0
359314
25-09 2022
12:00 IF Lyseng Hvidovre IF Lyseng Idrætspark
2
-
1
25. sep 2022
12:00
IF Lyseng
2
Hvidovre IF
1
359317
25-09 2022
13:00 Hobro IK HIK DS Arena (Hobro)
3
-
2
25. sep 2022
13:00
Hobro IK
3
HIK
2
359322
fr30-09 2022
18:30 Hvidovre IF FC Helsingør Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
4
30. sep 2022
18:30
Hvidovre IF
1
FC Helsingør
4
359388
01-10 2022
12:00 HIK Viborg FF HIK
1
-
0
01. okt 2022
12:00
HIK
1
Viborg FF
0
359323
01-10 2022
12:30 Næstved IF Lyseng Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
3
01. okt 2022
12:30
Næstved
1
IF Lyseng
3
359389
01-10 2022
14:00 AC Amager Academy Hobro IK Sundby Idrætspark
Straffesparkskonkurrence
5 - 4
1
-
1
01. okt 2022
14:00
AC Amager Academy
1
Hobro IK
1
359324
01-10 2022
14:30 B.93 Næsby B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
2
01. okt 2022
14:30
B.93
3
Næsby
2
359392
01-10 2022
16:00 HB Køge Nykøbing FC Herfølge Stadion
5
-
0
01. okt 2022
16:00
HB Køge
5
Nykøbing FC
0
359391
02-10 2022
12:00 AB SfB-Oure FA Akademisk Boldklub
6
-
2
02. okt 2022
12:00
AB
6
SfB-Oure FA
2
359390
02-10 2022
13:30 Roskilde Kolding IF Roskilde Idrætspark Kunstgræs
3
-
5
02. okt 2022
13:30
Roskilde
3
Kolding IF
5
359318
on05-10 2022
19:00 FC Helsingør Roskilde Helsingør "Ny Stadion" OPV
3
-
5
05. okt 2022
19:00
FC Helsingør
3
Roskilde
5
359397
on05-10 2022
19:15 Viborg FF Hobro IK Viborg FF´s anlæg
5
-
0
05. okt 2022
19:15
Viborg FF
5
Hobro IK
0
359393
08-10 2022
12:00 Kolding IF Hvidovre IF Autocentralen Park (Kolding Stadion)
0
-
5
08. okt 2022
12:00
Kolding IF
0
Hvidovre IF
5
359396
08-10 2022
12:00 Næsby HIK ALPI Arena Næsby
3
-
4
08. okt 2022
12:00
Næsby
3
HIK
4
359398
08-10 2022
13:00 SfB-Oure FA Roskilde Oure Idrætsskole
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
08. okt 2022
13:00
SfB-Oure FA
2
Roskilde
2
359399
08-10 2022
13:00 Nykøbing FC AB Nykøbing FC
1
-
2
08. okt 2022
13:00
Nykøbing FC
1
AB
2
359394
08-10 2022
13:00 FC Helsingør Næstved Helsingør "Ny Stadion" OPV
0
-
4
08. okt 2022
13:00
FC Helsingør
0
Næstved
4
359400
08-10 2022
16:00 HB Køge AC Amager Academy Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
5
-
2
08. okt 2022
16:00
HB Køge
5
AC Amager Academy
2
359395
09-10 2022
12:00 IF Lyseng B.93 Lyseng Idrætspark
Straffesparkskonkurrence
7 - 6
2
-
2
09. okt 2022
12:00
IF Lyseng
2
B.93
2
359403
fr14-10 2022
19:30 B.93 FC Helsingør B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
1
14. okt 2022
19:30
B.93
5
FC Helsingør
1
359408
15-10 2022
12:00 AB HB Køge Akademisk Boldklub
0
-
2
15. okt 2022
12:00
AB
0
HB Køge
2
359407
15-10 2022
12:30 Roskilde Nykøbing FC Roskilde Idrætspark Kunstgræs
5
-
0
15. okt 2022
12:30
Roskilde
5
Nykøbing FC
0
359402
15-10 2022
12:30 Næstved Kolding IF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
4
15. okt 2022
12:30
Næstved
1
Kolding IF
4
359405
15-10 2022
13:00 Hobro IK Næsby DS Arena (Hobro)
2
-
4
15. okt 2022
13:00
Hobro IK
2
Næsby
4
359406
15-10 2022
14:00 AC Amager Academy Viborg FF Sundby Idrætspark
1
-
5
15. okt 2022
14:00
AC Amager Academy
1
Viborg FF
5
359401
15-10 2022
14:30 Hvidovre IF SfB-Oure FA Avedøre Stadion Kunstgræs
8
-
0
15. okt 2022
14:30
Hvidovre IF
8
SfB-Oure FA
0
359439
22-10 2022
12:00 Næsby Viborg FF ALPI Arena Næsby
1
-
0
22. okt 2022
12:00
Næsby
1
Viborg FF
0
359441
22-10 2022
12:00 AB AC Amager Academy Akademisk Boldklub
7
-
4
22. okt 2022
12:00
AB
7
AC Amager Academy
4
359409
22-10 2022
13:00 Nykøbing FC Hvidovre IF Nykøbing FC
1
-
5
22. okt 2022
13:00
Nykøbing FC
1
Hvidovre IF
5
359410
23-10 2022
13:00 SfB-Oure FA Næstved Oure Idrætsskole
1
-
5
23. okt 2022
13:00
SfB-Oure FA
1
Næstved
5
359438
23-10 2022
13:00 IF Lyseng Hobro IK Lyseng Idrætspark
5
-
2
23. okt 2022
13:00
IF Lyseng
5
Hobro IK
2
359449
fr28-10 2022
19:00 Roskilde AB Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Straffesparkskonkurrence
5 - 2
2
-
2
28. okt 2022
19:00
Roskilde
2
AB
2
359445
29-10 2022
12:00 HIK Kolding IF HIK
2
-
4
29. okt 2022
12:00
HIK
2
Kolding IF
4
359447
29-10 2022
12:00 Viborg FF IF Lyseng Viborg FF´s anlæg
1
-
2
29. okt 2022
12:00
Viborg FF
1
IF Lyseng
2
359448
29-10 2022
12:00 AC Amager Academy Næsby Sundby Idrætspark
0
-
3
29. okt 2022
12:00
AC Amager Academy
0
Næsby
3
359443
29-10 2022
12:30 Næstved Nykøbing FC Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
0
-
2
29. okt 2022
12:30
Næstved
0
Nykøbing FC
2
359446
29-10 2022
13:00 Hobro IK FC Helsingør DS Arena (Hobro)
1
-
3
29. okt 2022
13:00
Hobro IK
1
FC Helsingør
3
359442
29-10 2022
14:00 Hvidovre IF HB Køge Avedøre Stadion Kunstgræs
2
-
3
29. okt 2022
14:00
Hvidovre IF
2
HB Køge
3
359444
29-10 2022
14:30 B.93 SfB-Oure FA B 93 Svanemølleanlæg.
7
-
0
29. okt 2022
14:30
B.93
7
SfB-Oure FA
0
359454
05-11 2022
12:00 Kolding IF Hobro IK Autocentralen Park (Kolding Stadion)
Straffesparkskonkurrence
4 - 2
2
-
2
05. nov 2022
12:00
Kolding IF
2
Hobro IK
2
359455
05-11 2022
12:00 FC Helsingør Viborg FF Helsingør "Ny Stadion" OPV
1
-
3
05. nov 2022
12:00
FC Helsingør
1
Viborg FF
3
359457
05-11 2022
12:30 Roskilde AC Amager Academy Roskilde Idrætspark Kunstgræs
1
-
4
05. nov 2022
12:30
Roskilde
1
AC Amager Academy
4
359453
05-11 2022
13:00 SfB-Oure FA HIK Oure Idrætsskole
0
-
1
05. nov 2022
13:00
SfB-Oure FA
0
HIK
1
359451
05-11 2022
16:00 HB Køge Næstved Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
0
05. nov 2022
16:00
HB Køge
3
Næstved
0
359452
06-11 2022
10:00 Nykøbing FC B.93 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
3
06. nov 2022
10:00
Nykøbing FC
1
B.93
3
359456
06-11 2022
12:00 IF Lyseng Næsby Lyseng Kunstgræs
1
-
4
06. nov 2022
12:00
IF Lyseng
1
Næsby
4
359450
06-11 2022
15:00 AB Hvidovre IF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
2
06. nov 2022
15:00
AB
1
Hvidovre IF
2
359440
on09-11 2022
19:00 HB Køge Roskilde Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
4
09. nov 2022
19:00
HB Køge
1
Roskilde
4
359463
12-11 2022
12:00 Viborg FF Kolding IF Viborg FF´s anlæg
3
-
0
12. nov 2022
12:00
Viborg FF
3
Kolding IF
0
359461
12-11 2022
12:00 HIK Nykøbing FC HIK
3
-
2
12. nov 2022
12:00
HIK
3
Nykøbing FC
2
359459
12-11 2022
12:30 Næstved AB Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2
-
0
12. nov 2022
12:30
Næstved
2
AB
0
359462
12-11 2022
13:00 SfB-Oure FA Hobro IK Oure Idrætsskole
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
5 - 7
12. nov 2022
13:00
SfB-Oure FA
2
Hobro IK
2
359458
12-11 2022
14:30 Hvidovre IF Roskilde Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
2
12. nov 2022
14:30
Hvidovre IF
1
Roskilde
2
359465
13-11 2022
12:00 IF Lyseng AC Amager Academy Lyseng Kunstgræs
3
-
4
13. nov 2022
12:00
IF Lyseng
3
AC Amager Academy
4
359467
fr18-11 2022
19:00 Roskilde Næstved Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2
-
4
18. nov 2022
19:00
Roskilde
2
Næstved
4
359468
19-11 2022
12:00 AB B.93 Akademisk Boldklub
Straffesparkskonkurrence
3 - 1
1
-
1
19. nov 2022
12:00
AB
1
B.93
1
359469
19-11 2022
12:00 HB Køge HIK Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
4
-
3
19. nov 2022
12:00
HB Køge
4
HIK
3
359472
19-11 2022
12:00 Kolding IF Næsby Autocentralen Park (Kolding Stadion)
5
-
3
19. nov 2022
12:00
Kolding IF
5
Næsby
3
359473
19-11 2022
13:00 FC Helsingør IF Lyseng Helsingør "Ny Stadion" OPV
3
-
1
19. nov 2022
13:00
FC Helsingør
3
IF Lyseng
1
359470
19-11 2022
13:00 Nykøbing FC Hobro IK Nykøbing FC
4
-
0
19. nov 2022
13:00
Nykøbing FC
4
Hobro IK
0
359471
19-11 2022
13:00 SfB-Oure FA Viborg FF Oure Idrætsskole
0
-
6
19. nov 2022
13:00
SfB-Oure FA
0
Viborg FF
6
359466
20-11 2022
12:00 AC Amager Academy Hvidovre IF Sundby I P. Opvisn.
2
-
0
20. nov 2022
12:00
AC Amager Academy
2
Hvidovre IF
0
359270
fr25-11 2022
19:30 Hvidovre IF B.93 Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
2
25. nov 2022
19:30
Hvidovre IF
1
B.93
2
359412
26-11 2022
13:00 FC Helsingør HIK Helsingør "Ny Stadion" OPV
3
-
2
26. nov 2022
13:00
FC Helsingør
3
HIK
2
359404
03-12 2022
13:00 HIK IF Lyseng Gentofte Sportspark Vest
2
-
1
03. dec 2022
13:00
HIK
2
IF Lyseng
1
359464
04-02 2023
13:00 FC Helsingør Næsby Helsingør "Ny Stadion" OPV
Straffesparkskonkurrence
4 - 1
1
-
1
04. feb 2023
13:00
FC Helsingør
1
Næsby
1
359460
18-02 2023
14:00 B.93 HB Køge B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
0
18. feb 2023
14:00
B.93
5
HB Køge
0
359290
25-02 2023
12:00 AB Næsby Akademisk Boldklub
3
-
2
25. feb 2023
12:00
AB
3
Næsby
2
365566
25-02 2023
14:30 Hvidovre IF Kolding IF Avedøre Stadion Kunstgræs
0
-
4
25. feb 2023
14:30
Hvidovre IF
0
Kolding IF
4
365516
26-02 2023
12:00 IF Lyseng SfB-Oure FA Lyseng Kunstgræs
1
-
0
26. feb 2023
12:00
IF Lyseng
1
SfB-Oure FA
0
359474
fr03-03 2023
19:00 Hvidovre IF Næstved Avedøre Stadion Kunstgræs
2
-
4
03. mar 2023
19:00
Hvidovre IF
2
Næstved
4
359480
04-03 2023
12:30 Kolding IF IF Lyseng Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2
-
0
04. mar 2023
12:30
Kolding IF
2
IF Lyseng
0
359479
04-03 2023
13:00 SfB-Oure FA Næsby Oure Idrætsskole
0
-
4
04. mar 2023
13:00
SfB-Oure FA
0
Næsby
4
359478
04-03 2023
14:00 Nykøbing FC Viborg FF Nykøbing FC
0
-
6
04. mar 2023
14:00
Nykøbing FC
0
Viborg FF
6
365509
04-03 2023
14:00 AC Amager Academy FC Helsingør Sundby Idrætspark
Straffesparkskonkurrence
7 - 6
3
-
3
04. mar 2023
14:00
AC Amager Academy
3
FC Helsingør
3
359476
04-03 2023
14:30 AB HIK Akademisk Boldklub
1
-
3
04. mar 2023
14:30
AB
1
HIK
3
359477
04-03 2023
16:00 HB Køge Hobro IK Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2
-
0
04. mar 2023
16:00
HB Køge
2
Hobro IK
0
365510
fr10-03 2023
18:00 B.93 Hvidovre IF B 93 Svanemølleanlæg.
Straffesparkskonkurrence
7 - 6
2
-
2
10. mar 2023
18:00
B.93
2
Hvidovre IF
2
365512
11-03 2023
12:00 HIK Roskilde HIK
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
3 - 5
11. mar 2023
12:00
HIK
1
Roskilde
1
365514
11-03 2023
12:00 Viborg FF HB Køge Viborg FF´s anlæg
2
-
0
11. mar 2023
12:00
Viborg FF
2
HB Køge
0
365511
11-03 2023
12:30 Næstved AC Amager Academy Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
3
-
0
11. mar 2023
12:30
Næstved
3
AC Amager Academy
0
365513
11-03 2023
13:00 Hobro IK AB DS Arena (Hobro)
1
-
0
11. mar 2023
13:00
Hobro IK
1
AB
0
365517
11-03 2023
16:30 FC Helsingør Kolding IF Helsingør "Ny Stadion" OPV
2
-
5
11. mar 2023
16:30
FC Helsingør
2
Kolding IF
5
365515
12-03 2023
12:00 Næsby Nykøbing FC OB-Ådalen - Kunstgræsbane 2
2
-
1
12. mar 2023
12:00
Næsby
2
Nykøbing FC
1
365518
fr17-03 2023
19:30 Hvidovre IF HIK Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
3
17. mar 2023
19:30
Hvidovre IF
1
HIK
3
365519
18-03 2023
12:30 Næstved B.93 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
5
18. mar 2023
12:30
Næstved
1
B.93
5
365520
18-03 2023
12:30 Roskilde Hobro IK Roskilde Idrætspark Kunstgræs
5
-
1
18. mar 2023
12:30
Roskilde
5
Hobro IK
1
365524
18-03 2023
13:00 SfB-Oure FA FC Helsingør Oure Idrætsskole
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
3 - 5
18. mar 2023
13:00
SfB-Oure FA
1
FC Helsingør
1
365525
18-03 2023
14:00 AC Amager Academy Kolding IF Sundby Idrætspark
0
-
1
18. mar 2023
14:00
AC Amager Academy
0
Kolding IF
1
365523
18-03 2023
14:00 Nykøbing FC IF Lyseng Nykøbing FC
0
-
3
18. mar 2023
14:00
Nykøbing FC
0
IF Lyseng
3
365521
18-03 2023
14:30 AB Viborg FF Akademisk Boldklub
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
3 - 5
18. mar 2023
14:30
AB
1
Viborg FF
1
365522
18-03 2023
16:00 HB Køge Næsby Herfølge Stadion
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
2 - 4
18. mar 2023
16:00
HB Køge
1
Næsby
1
365527
25-03 2023
12:00 HIK Næstved HIK
3
-
2
25. mar 2023
12:00
HIK
3
Næstved
2
365529
25-03 2023
12:00 Viborg FF Roskilde Viborg FF´s anlæg
2
-
1
25. mar 2023
12:00
Viborg FF
2
Roskilde
1
365530
25-03 2023
12:00 Næsby AB OB-Ådalen
3
-
1
25. mar 2023
12:00
Næsby
3
AB
1
365533
25-03 2023
12:00 Kolding IF SfB-Oure FA Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1
-
2
25. mar 2023
12:00
Kolding IF
1
SfB-Oure FA
2
365532
25-03 2023
13:00 FC Helsingør Nykøbing FC Helsingør "Ny Stadion" OPV
3
-
1
25. mar 2023
13:00
FC Helsingør
3
Nykøbing FC
1
365526
25-03 2023
13:00 Hobro IK Hvidovre IF DS Arena (Hobro)
1
-
0
25. mar 2023
13:00
Hobro IK
1
Hvidovre IF
0
365528
25-03 2023
14:00 B.93 AC Amager Academy B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
2
25. mar 2023
14:00
B.93
1
AC Amager Academy
2
365531
26-03 2023
12:00 IF Lyseng HB Køge Lyseng Kunstgræs
Straffesparkskonkurrence
8 - 7
0
-
0
26. mar 2023
12:00
IF Lyseng
0
HB Køge
0
365536
fr31-03 2023
18:00 B.93 HIK B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
3
Straffesparkskonkurrence
1 - 3
31. mar 2023
18:00
B.93
3
HIK
3
365537
01-04 2023
12:30 Roskilde Næsby Roskilde Idrætspark Kunstgræs
4
-
1
01. apr 2023
12:30
Roskilde
4
Næsby
1
365540
01-04 2023
14:00 Nykøbing FC Kolding IF Nykøbing FC
1
-
4
01. apr 2023
14:00
Nykøbing FC
1
Kolding IF
4
365541
01-04 2023
14:00 AC Amager Academy SfB-Oure FA Sundby Idrætspark
0
-
0
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
01. apr 2023
14:00
AC Amager Academy
0
SfB-Oure FA
0
365534
01-04 2023
14:30 Hvidovre IF Viborg FF Avedøre Stadion Kunstgræs
0
-
2
01. apr 2023
14:30
Hvidovre IF
0
Viborg FF
2
365538
01-04 2023
14:30 AB IF Lyseng Akademisk Boldklub
0
-
3
01. apr 2023
14:30
AB
0
IF Lyseng
3
365539
01-04 2023
16:00 HB Køge FC Helsingør Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
2
01. apr 2023
16:00
HB Køge
3
FC Helsingør
2
365535
02-04 2023
14:45 Næstved Hobro IK Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2
-
1
02. apr 2023
14:45
Næstved
2
Hobro IK
1
359411
on05-04 2023
12:00 Kolding IF B.93 Autocentralen Park (Kolding Stadion)
5
-
1
05. apr 2023
12:00
Kolding IF
5
B.93
1
365617
on05-04 2023
12:00 HIK HB Køge HIK
1
-
3
05. apr 2023
12:00
HIK
1
HB Køge
3
365612
to06-04 2023
13:00 Næsby FC Helsingør ALPI Arena Næsby
1
-
2
06. apr 2023
13:00
Næsby
1
FC Helsingør
2
365574
ma10-04 2023
13:00 SfB-Oure FA Hvidovre IF Oure Idrætsskole
4
-
4
Straffesparkskonkurrence
4 - 7
10. apr 2023
13:00
SfB-Oure FA
4
Hvidovre IF
4
365542
15-04 2023
12:00 Næsby Hvidovre IF ALPI Arena Næsby
2
-
3
15. apr 2023
12:00
Næsby
2
Hvidovre IF
3
365543
15-04 2023
12:00 Viborg FF Næstved Viborg FF´s anlæg
3
-
1
15. apr 2023
12:00
Viborg FF
3
Næstved
1
365545
15-04 2023
12:00 HIK AC Amager Academy HIK
1
-
2
15. apr 2023
12:00
HIK
1
AC Amager Academy
2
365548
15-04 2023
12:00 Kolding IF HB Køge Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
11 - 12
15. apr 2023
12:00
Kolding IF
1
HB Køge
1
365549
15-04 2023
13:00 SfB-Oure FA Nykøbing FC Oure Idrætsskole
5
-
3
15. apr 2023
13:00
SfB-Oure FA
5
Nykøbing FC
3
365544
15-04 2023
13:00 Hobro IK B.93 DS Arena (Hobro)
1
-
2
15. apr 2023
13:00
Hobro IK
1
B.93
2
365546
16-04 2023
12:00 IF Lyseng Roskilde Lyseng Idrætspark
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
16. apr 2023
12:00
IF Lyseng
1
Roskilde
1
365547
16-04 2023
13:00 FC Helsingør AB Helsingør "Ny Stadion" OPV
3
-
5
16. apr 2023
13:00
FC Helsingør
3
AB
5
365553
22-04 2023
12:00 HIK Hobro IK HIK
6
-
2
22. apr 2023
12:00
HIK
6
Hobro IK
2
365556
22-04 2023
12:00 HB Køge SfB-Oure FA Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2
-
5
22. apr 2023
12:00
HB Køge
2
SfB-Oure FA
5
365554
22-04 2023
12:30 Roskilde FC Helsingør Roskilde Idrætspark Kunstgræs
5
-
0
22. apr 2023
12:30
Roskilde
5
FC Helsingør
0
365551
22-04 2023
12:30 Næstved Næsby Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
0
-
1
22. apr 2023
12:30
Næstved
0
Næsby
1
365557
22-04 2023
14:00 AC Amager Academy Nykøbing FC Sundby Idrætspark
2
-
1
22. apr 2023
14:00
AC Amager Academy
2
Nykøbing FC
1
365555
22-04 2023
14:30 AB Kolding IF Akademisk Boldklub
0
-
3
22. apr 2023
14:30
AB
0
Kolding IF
3
365552
22-04 2023
14:30 B.93 Viborg FF B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
4
22. apr 2023
14:30
B.93
3
Viborg FF
4
365550
22-04 2023
14:30 Hvidovre IF IF Lyseng Hvidovre IF's baner
2
-
1
22. apr 2023
14:30
Hvidovre IF
2
IF Lyseng
1
365563
29-04 2023
12:00 Kolding IF Roskilde Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1
-
3
29. apr 2023
12:00
Kolding IF
1
Roskilde
3
365560
29-04 2023
12:00 Næsby B.93 ALPI Arena Næsby
3
-
3
Straffesparkskonkurrence
7 - 8
29. apr 2023
12:00
Næsby
3
B.93
3
365561
29-04 2023
12:00 Viborg FF HIK Viborg FF´s anlæg
4
-
1
29. apr 2023
12:00
Viborg FF
4
HIK
1
365562
29-04 2023
13:00 Hobro IK AC Amager Academy DS Arena (Hobro)
2
-
3
29. apr 2023
13:00
Hobro IK
2
AC Amager Academy
3
365564
29-04 2023
13:00 SfB-Oure FA AB Oure Idrætsskole
2
-
5
29. apr 2023
13:00
SfB-Oure FA
2
AB
5
365565
29-04 2023
13:00 Nykøbing FC HB Køge Nykøbing F. Idrætspark
Straffesparkskonkurrence
7 - 6
2
-
2
29. apr 2023
13:00
Nykøbing FC
2
HB Køge
2
365558
29-04 2023
13:00 FC Helsingør Hvidovre IF Helsingør "Ny Stadion" OPV
5
-
0
29. apr 2023
13:00
FC Helsingør
5
Hvidovre IF
0
365559
30-04 2023
14:15 IF Lyseng Næstved Lyseng Idrætspark
0
-
0
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
30. apr 2023
14:15
IF Lyseng
0
Næstved
0
359475
on03-05 2023
19:00 Roskilde B.93 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
5 - 6
03. maj 2023
19:00
Roskilde
1
B.93
1
365569
06-05 2023
12:00 HIK Næsby HIK
1
-
4
06. maj 2023
12:00
HIK
1
Næsby
4
365567
06-05 2023
12:30 Næstved FC Helsingør Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
0
06. maj 2023
12:30
Næstved
1
FC Helsingør
0
365570
06-05 2023
13:00 Hobro IK Viborg FF DS Arena (Hobro)
0
-
0
Straffesparkskonkurrence
2 - 4
06. maj 2023
13:00
Hobro IK
0
Viborg FF
0
365573
06-05 2023
14:00 AC Amager Academy HB Køge Sundby Idrætspark
3
-
1
06. maj 2023
14:00
AC Amager Academy
3
HB Køge
1
365572
06-05 2023
14:30 AB Nykøbing FC Akademisk Boldklub
4
-
1
06. maj 2023
14:30
AB
4
Nykøbing FC
1
365568
06-05 2023
14:30 B.93 IF Lyseng B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
2 - 5
06. maj 2023
14:30
B.93
1
IF Lyseng
1
365575
13-05 2023
12:00 Kolding IF Næstved Autocentralen Park (Kolding Stadion)
5
-
1
13. maj 2023
12:00
Kolding IF
5
Næstved
1
365578
13-05 2023
12:00 Næsby Hobro IK ALPI Arena Næsby
2
-
1
13. maj 2023
12:00
Næsby
2
Hobro IK
1
365579
13-05 2023
12:00 Viborg FF AC Amager Academy Viborg FF´s anlæg
2
-
0
13. maj 2023
12:00
Viborg FF
2
AC Amager Academy
0
365580
13-05 2023
13:00 Nykøbing FC Roskilde Nykøbing FC
1
-
3
13. maj 2023
13:00
Nykøbing FC
1
Roskilde
3
365576
13-05 2023
13:00 FC Helsingør B.93 Helsingør "Ny Stadion" OPV
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
2 - 4
13. maj 2023
13:00
FC Helsingør
2
B.93
2
365581
13-05 2023
16:00 HB Køge AB Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
4
-
2
13. maj 2023
16:00
HB Køge
4
AB
2
365577
14-05 2023
12:00 IF Lyseng HIK Lyseng Idrætspark
0
-
1
14. maj 2023
12:00
IF Lyseng
0
HIK
1
365585
on17-05 2023
18:30 HIK FC Helsingør Gentofte Sportspark Vest
4
-
3
17. maj 2023
18:30
HIK
4
FC Helsingør
3
365619
on17-05 2023
19:00 Viborg FF SfB-Oure FA Viborg FF´s anlæg
8
-
0
17. maj 2023
19:00
Viborg FF
8
SfB-Oure FA
0
365584
to18-05 2023
14:30 B.93 Kolding IF B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
2
18. maj 2023
14:30
B.93
3
Kolding IF
2
365589
fr19-05 2023
18:00 AC Amager Academy AB Sundby Idrætspark
1
-
2
19. maj 2023
18:00
AC Amager Academy
1
AB
2
365587
20-05 2023
12:00 Viborg FF Næsby Viborg FF´s anlæg
Straffesparkskonkurrence
3 - 1
1
-
1
20. maj 2023
12:00
Viborg FF
1
Næsby
1
365588
20-05 2023
12:30 Roskilde HB Køge Roskilde Idrætspark Kunstgræs
3
-
4
20. maj 2023
12:30
Roskilde
3
HB Køge
4
365586
20-05 2023
13:00 Hobro IK IF Lyseng DS Arena (Hobro)
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
4 - 6
20. maj 2023
13:00
Hobro IK
2
IF Lyseng
2
365582
20-05 2023
14:30 Hvidovre IF Nykøbing FC Hvidovre IF's baner
4
-
2
20. maj 2023
14:30
Hvidovre IF
4
Nykøbing FC
2
365583
21-05 2023
12:30 Næstved SfB-Oure FA Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2
-
0
21. maj 2023
12:30
Næstved
2
SfB-Oure FA
0
365591
to25-05 2023
19:00 Nykøbing FC Næstved Nykøbing FC
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
25. maj 2023
19:00
Nykøbing FC
1
Næstved
1
365596
27-05 2023
12:00 Næsby AC Amager Academy ALPI Arena Næsby
Straffesparkskonkurrence
4 - 2
1
-
1
27. maj 2023
12:00
Næsby
1
AC Amager Academy
1
365593
27-05 2023
12:00 Kolding IF HIK Autocentralen Park (Kolding Stadion)
6
-
1
27. maj 2023
12:00
Kolding IF
6
HIK
1
365594
27-05 2023
13:00 FC Helsingør Hobro IK Helsingør "Ny Stadion" OPV
0
-
3
27. maj 2023
13:00
FC Helsingør
0
Hobro IK
3
365597
27-05 2023
14:30 AB Roskilde Akademisk Boldklub
2
-
1
27. maj 2023
14:30
AB
2
Roskilde
1
365590
27-05 2023
16:00 HB Køge Hvidovre IF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
0
27. maj 2023
16:00
HB Køge
1
Hvidovre IF
0
365595
28-05 2023
12:00 IF Lyseng Viborg FF Lyseng Idrætspark
1
-
0
28. maj 2023
12:00
IF Lyseng
1
Viborg FF
0
365592
ma29-05 2023
13:00 SfB-Oure FA B.93 Oure Idrætsskole
1
-
9
29. maj 2023
13:00
SfB-Oure FA
1
B.93
9
365602
fr02-06 2023
18:15 Hobro IK Kolding IF DS Arena (Hobro)
1
-
0
02. jun 2023
18:15
Hobro IK
1
Kolding IF
0
365600
fr02-06 2023
19:00 B.93 Nykøbing FC B 93 Svanemølleanlæg.
6
-
2
02. jun 2023
19:00
B.93
6
Nykøbing FC
2
365601
03-06 2023
12:00 HIK SfB-Oure FA HIK
3
-
2
03. jun 2023
12:00
HIK
3
SfB-Oure FA
2
365603
03-06 2023
12:00 Viborg FF FC Helsingør Viborg FF´s anlæg
2
-
3
03. jun 2023
12:00
Viborg FF
2
FC Helsingør
3
365604
03-06 2023
12:00 Næsby IF Lyseng ALPI Arena Næsby
2
-
1
03. jun 2023
12:00
Næsby
2
IF Lyseng
1
365599
03-06 2023
12:30 Næstved HB Køge Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2
-
1
03. jun 2023
12:30
Næstved
2
HB Køge
1
365605
03-06 2023
14:00 AC Amager Academy Roskilde Sundby Idrætspark
1
-
3
03. jun 2023
14:00
AC Amager Academy
1
Roskilde
3
365598
03-06 2023
14:30 Hvidovre IF AB Hvidovre IF's baner
3
-
5
03. jun 2023
14:30
Hvidovre IF
3
AB
5
365611
10-06 2023
12:00 Kolding IF Viborg FF Autocentralen Park (Kolding Stadion)
3
-
1
10. jun 2023
12:00
Kolding IF
3
Viborg FF
1
365606
10-06 2023
12:30 Roskilde Hvidovre IF Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2
-
1
10. jun 2023
12:30
Roskilde
2
Hvidovre IF
1
365609
10-06 2023
13:00 Nykøbing FC HIK Lollands Bank Park
1
-
8
10. jun 2023
13:00
Nykøbing FC
1
HIK
8
365613
10-06 2023
14:00 AC Amager Academy IF Lyseng Sundby Idrætspark
2
-
4
10. jun 2023
14:00
AC Amager Academy
2
IF Lyseng
4
365607
10-06 2023
14:30 AB Næstved Akademisk Boldklub
2
-
0
10. jun 2023
14:30
AB
2
Næstved
0
365608
10-06 2023
16:00 HB Køge B.93 Herfølge Stadion
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
5 - 7
10. jun 2023
16:00
HB Køge
2
B.93
2
365610
11-06 2023
13:00 Hobro IK SfB-Oure FA DS Arena (Hobro)
1
-
2
11. jun 2023
13:00
Hobro IK
1
SfB-Oure FA
2
365571
on14-06 2023
17:45 Roskilde SfB-Oure FA Roskilde Idrætspark
0
-
0
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
14. jun 2023
17:45
Roskilde
0
SfB-Oure FA
0
365620
fr16-06 2023
18:00 Næsby Kolding IF ALPI Arena Næsby
0
-
3
16. jun 2023
18:00
Næsby
0
Kolding IF
3
365616
17-06 2023
12:00 B.93 AB B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
2 - 5
17. jun 2023
12:00
B.93
1
AB
1
365614
17-06 2023
13:00 Hvidovre IF AC Amager Academy Hvidovre IF's baner
0
-
1
17. jun 2023
13:00
Hvidovre IF
0
AC Amager Academy
1
365615
17-06 2023
13:00 Næstved Roskilde Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
3
-
2
17. jun 2023
13:00
Næstved
3
Roskilde
2
365618
17-06 2023
15:00 Hobro IK Nykøbing FC DS Arena (Hobro)
2
-
4
17. jun 2023
15:00
Hobro IK
2
Nykøbing FC
4
365621
18-06 2023
13:00 IF Lyseng FC Helsingør Lyseng Idrætspark
Straffesparkskonkurrence
6 - 5
0
-
0
18. jun 2023
13:00
IF Lyseng
0
FC Helsingør
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Alle uafgjorte kampe i U19 liga og U19 divisionen i sæsonen 2022/2023 afgøres i straffesparkskonkurrence. Holdene er selv ansvarlige for at registrere deres egne spark.

Bemærk at vinderen af straffesparkskonkurrence ved uafgjort får et ekstra point jvf. paragraf 9.1 i propositionerne for Ungdoms-DM.

Log ind