Ungdomspokalen U15 Drenge (09) 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
292105
ti22-08 2023
18:00 Hekla Park
5
-
0
22. aug 2023
18:00
Hekla (4)
5
Skjold (2)
0
292147
ti22-08 2023
18:30 Rødovre Stadion
0
-
2
22. aug 2023
18:30
BK Rødovre (1)
0
Hellas (M)
2
292148
ti22-08 2023
18:30 GVI. Nymosen
2
-
3
22. aug 2023
18:30
GVI (Liga 3)
2
B.93 (Liga 2)
3
292055
ti22-08 2023
18:30 Vanløse Idrætspark
0
-
4
22. aug 2023
18:30
Vanløse (M)
0
Brønshøj/Fix (Liga 3)
4
292058
ti22-08 2023
18:30 Røsnæshallen
1
-
14
22. aug 2023
18:30
Raklev GI (M)
1
Brøndbyernes IF (Liga 1)
14
292059
ti22-08 2023
18:30 Birkerød Stadion
0
-
6
22. aug 2023
18:30
IF Skjold Birkerød (M)
0
FC København (Liga 1)
6
292101
ti22-08 2023
18:30 Rundforbi Stadion
1
-
4
22. aug 2023
18:30
FC Rudersdal (M)
1
Hvidovre IF (Liga 2)
4
292103
ti22-08 2023
18:30 Munkesø Stadion
1
-
10
22. aug 2023
18:30
Kalundborg GB (1)
1
Holbæk B&I (Liga 3)
10
292104
ti22-08 2023
18:30 OK+ stadion
0
-
8
22. aug 2023
18:30
FC Nakskov (1)
0
Herlufsholm GF (M)
8
292172
ti22-08 2023
18:30 Strøbyhallen
0
-
2
22. aug 2023
18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (M)
0
Næstved I.F. (Liga 2)
2
292173
ti22-08 2023
18:30 Rishøj Stadion
0
-
4
22. aug 2023
18:30
Køge Nord FC (1)
0
HB Køge (Liga 2)
4
292174
ti22-08 2023
18:30 Stadion Vest
0
-
3
22. aug 2023
18:30
B. 73, Slagelse (1)
0
Roskilde Boldklub (Liga 2)
3
292175
ti22-08 2023
18:30 Lillevang Idrætscenter
8
-
2
22. aug 2023
18:30
KFUM BK, Roskilde (Liga 3)
8
Slagelse B&I (Liga 3)
2
292176
ti22-08 2023
18:30 Solrød Idrætscenter
2
-
1
22. aug 2023
18:30
Solrød FC (M)
2
Nykøbing FC (Liga 2)
1
292177
ti22-08 2023
18:30 Allerød Idrætspark
5
-
6
22. aug 2023
18:30
Allerød Fodbold Klub (M)
5
LSF (M)
6
292178
ti22-08 2023
18:30 Elverroad
2
-
5
22. aug 2023
18:30
B. 1973, Herlev (1)
2
Herstedøster IC (1)
5
292219
ti22-08 2023
18:30 Fredensborg Stadion
0
-
3
22. aug 2023
18:30
Fredensborg BI (1)
0
FC Helsingør (Liga 2)
3
292220
ti22-08 2023
18:30 Greve Idræts Center
3
-
2
22. aug 2023
18:30
Greve Fodbold (Liga 3)
3
AB (Liga 2)
2
292221
ti22-08 2023
18:30 Værløse Stadion
4
-
6
22. aug 2023
18:30
Hareskov IF/Værløse BK (1)
4
B 1903 (Liga 3)
6
296069
ti22-08 2023
18:30 Glostrup Idrætspark
2
-
0
22. aug 2023
18:30
Glostrup (Liga 3)
2
FA 2000 (Liga 3)
0
296070
ti22-08 2023
18:30 Gladsaxe Stadion
2
-
1
22. aug 2023
18:30
Gladsaxe-Hero BK (Liga 3)
2
A 27 (Liga 3)
1
296374
ti22-08 2023
18:30 Vestamager Idrætsanlæg
0
-
13
22. aug 2023
18:30
Tårnby FF (2)
0
Sundby Bk.(Liga 3)
13
296375
ti22-08 2023
18:30 Vallensbæk Idrætscenter
2
-
1
22. aug 2023
18:30
Vallensbæk IF (1)
2
AC Amager Academy (Liga 3)
1
296380
ti22-08 2023
18:30 NyBolig Park - Kunstgræs
0
-
2
22. aug 2023
18:30
Taastrup FC (Liga 3)
0
Ølstykke FC (Liga 3)
2
296381
ti22-08 2023
18:30 Valby Idrætspark
HHT
22. aug 2023
18:30
Fremad Valby (3)
Husum Bk (2)
HHT
296382
ti22-08 2023
18:30
Oversidder
22. aug 2023
18:30
Oversidder
Farum BK (Liga 1)
292149
ti22-08 2023
19:00 Virum Stadion
0
-
2
22. aug 2023
19:00
Virum-Sorgenfri BK (M)
0
BK Frem (Liga 3)
2
292223
on23-08 2023
18:30 Grøndal Multicenter
0
-
5
23. aug 2023
18:30
Union (2)
0
Nørrebro United (M)
5
292222
ti29-08 2023
17:30 Jens Jessens Vej
1
-
4
29. aug 2023
17:30
FB (Liga 3)
1
HIK (Liga 2)
4
292056
ti29-08 2023
18:30 Rudegård Stadion
0
-
2
29. aug 2023
18:30
FC Holte (1)
0
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
2
292057
ti29-08 2023
18:30 Hillerød Stadion
0
-
5
29. aug 2023
18:30
Hillerød Fodbold (Liga 3)
0
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
5
292102
ti29-08 2023
18:30 Helsinge Stadion
1
-
6
29. aug 2023
18:30
Helsinge Fodbold (2)
1
Frederiksværk Fodbold Klub (M)
6
844239
ti05-09 2023
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
5
05. sep 2023
18:00
Sundby Bk.(Liga 3)
2
Næstved I.F. (Liga 2)
5
845052
ti05-09 2023
18:00 Hekla Park
1
-
4
05. sep 2023
18:00
Hekla (4)
1
Glostrup (Liga 3)
4
845348
ti05-09 2023
18:00 Holbæk Sportsby
1
-
2
05. sep 2023
18:00
Holbæk B&I (Liga 3)
1
Hvidovre IF (Liga 2)
2
845352
ti05-09 2023
18:00 Vallensbæk Idrætscenter
0
-
3
05. sep 2023
18:00
Vallensbæk IF (1)
0
HB Køge (Liga 2)
3
845353
ti05-09 2023
18:00 Herstedøster Stadion
2
-
3
05. sep 2023
18:00
Herstedøster IC (1)
2
BK Frem (Liga 3)
3
845629
ti05-09 2023
18:00 Ølstykke Stadion
1
-
7
05. sep 2023
18:00
Ølstykke FC (Liga 3)
1
Farum BK (Liga 1)
7
845640
ti05-09 2023
18:00 Husumparken
5
-
3
05. sep 2023
18:00
Husum Bk (2)
5
Nørrebro United (M)
3
845641
ti05-09 2023
18:00 Smørum Idrætscenter
0
-
7
05. sep 2023
18:00
LSF (M)
0
Brønshøj/Fix (Liga 3)
7
845642
ti05-09 2023
18:00 Engdraget
6
-
7
05. sep 2023
18:00
Hellas (M)
6
Frederiksværk Fodbold Klub (M)
7
845643
ti05-09 2023
18:00 Hørsholm Idrætspark
2
-
4
05. sep 2023
18:00
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
2
HIK (Liga 2)
4
845349
on06-09 2023
18:30 Maglemølle Storhallen
0
-
8
06. sep 2023
18:30
Herlufsholm GF (M)
0
Brøndbyernes IF (Liga 1)
8
845351
on06-09 2023
18:45 Solrød Idrætscenter
0
-
8
06. sep 2023
18:45
Solrød FC (M)
0
Greve Fodbold (Liga 3)
8
845610
10-09 2023
16:00 B1903
4
-
6
10. sep 2023
16:00
B 1903 (Liga 3)
4
Gladsaxe-Hero BK (Liga 3)
6
845350
ti12-09 2023
18:00 Lillevang Idrætscenter
0
-
5
12. sep 2023
18:00
KFUM BK, Roskilde (Liga 3)
0
Roskilde Boldklub (Liga 2)
5
845645
on13-09 2023
17:45 Helsingør "Ny Stadion" OPV
3
-
4
13. sep 2023
17:45
FC Helsingør (Liga 2)
3
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
4
845644
ti26-09 2023
19:15 B 93 Svanemølleanlæg.
6
-
5
26. sep 2023
19:15
B.93 (Liga 2)
6
FC København (Liga 1)
5
389103
30-09 2023
11:00 Valby Idrætspark
0
-
9
30. sep 2023
11:00
BK Frem (Liga 3)
0
Brøndbyernes IF (Liga 1)
9
389081
ti03-10 2023
19:00 Farum Park
7
-
8
03. okt 2023
19:00
Farum BK (Liga 1)
7
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
8
389082
ti10-10 2023
18:30 Gladsaxe Stadion
1
-
2
10. okt 2023
18:30
Gladsaxe-Hero BK (Liga 3)
1
Roskilde Boldklub (Liga 2)
2
389100
ti10-10 2023
18:30 Herfølge Stadion
2
-
1
10. okt 2023
18:30
HB Køge (Liga 2)
2
Næstved I.F. (Liga 2)
1
389102
ti10-10 2023
18:30 Husumparken
2
-
8
10. okt 2023
18:30
Husum Bk (2)
2
Brønshøj/Fix (Liga 3)
8
388936
ti10-10 2023
18:30 Glostrup Idrætspark
2
-
7
10. okt 2023
18:30
Glostrup (Liga 3)
2
Greve Fodbold (Liga 3)
7
388926
ti10-10 2023
19:15 B 93 Svanemølleanlæg.
6
-
5
10. okt 2023
19:15
B.93 (Liga 2)
6
HIK (Liga 2)
5
389080
ti10-10 2023
19:30 Frederiksværk Stadion
HHT
10. okt 2023
19:30
Frederiksværk Fodbold Klub (M)
Hvidovre IF (Liga 2)
HHT
566646
on08-11 2023
18:30 Avedøre Stadion Kunstgræs
0
-
3
08. nov 2023
18:30
Hvidovre IF (Liga 2)
0
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
3
566648
11-11 2023
12:00 Greve Idræts Center Kunstgræs
5
-
2
11. nov 2023
12:00
Greve Fodbold (Liga 3)
5
Brønshøj/Fix (Liga 3)
2
566647
11-11 2023
13:30 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
0
-
2
11. nov 2023
13:30
Roskilde Boldklub (Liga 2)
0
HB Køge (Liga 2)
2
566645
on15-11 2023
19:00 B 93 Svanemølleanlæg.
0
-
5
15. nov 2023
19:00
B.93 (Liga 2)
0
Brøndbyernes IF (Liga 1)
5
598143
on24-04 2024
18:30 Herfølge Stadion
24. apr
18:30
HB Køge (Liga 2)
Brøndbyernes IF (Liga 1)
598142
to25-04 2024
18:30 Lyngby Stadion
25. apr
18:30
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
Greve Fodbold (Liga 3)
322780
on29-05 2024
18:30 Birkerød Stadion
29. maj
18:30
Vinder HB Køge/Brøndby
Vinder Lyngby/Greve
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 22.8 Pokalkampe kan i runde 1-2 max rykkes til ugen efter.

2. runde 5.9. Lodtrækning 3 runde 8.9 kl 1200 facebook DBU Sjælland

3. runde 10.10. Lodtrækning 4 runde 13.10 kl 1200 facebook DBU Sjælland

4. runde Kvartfinaler 12.11 dog liga 1 8.11. Lodtrækning semifinaler 1.12 kl. 1200 facebook DBU Sjælland

24.4.24 Semifinaler 

Finale 26.5.24 eller 29.5.2024

Log ind