D
T
M
S

Pokalen 2022/23 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested TV Resultat
825552
fr29-07 2022
19:00 B.93 FC Roskilde Østerbro Stadion
1
-
3
29. jul 2022
19:00
B.93
1
FC Roskilde
3
825502
ti02-08 2022
18:00 Varde Tarup-Paarup IF Vestjysk Bank Stadion (Varde)
3
-
1
02. aug 2022
18:00
Varde
3
Tarup-Paarup IF
1
825503
ti02-08 2022
18:00 Slagelse B&I Sønderjyske Fodbold Slagelse Stadion
0
-
5
02. aug 2022
18:00
Slagelse B&I
0
Sønderjyske Fodbold
5
825504
ti02-08 2022
18:00 Broager UI FC Fredericia Broager Idrætscenter
0
-
8
02. aug 2022
18:00
Broager UI
0
FC Fredericia
8
825505
ti02-08 2022
18:00 OKS Vejle Boldklub OKSON-Park
1
-
5
02. aug 2022
18:00
OKS
1
Vejle Boldklub
5
825506
ti02-08 2022
18:00 Aabenraa BK S.f.B.-Oure FA Aabenraa Stadion
1
-
2
02. aug 2022
18:00
Aabenraa BK
1
S.f.B.-Oure FA
2
825507
ti02-08 2022
18:00 Vejgaard B Hobro IK Spar Nord Arena (Vejgaard B)
0
-
2
02. aug 2022
18:00
Vejgaard B
0
Hobro IK
2
825517
ti02-08 2022
18:00 Hvidovre FC Helsingør PRO VENTILATION ARENA
2
-
4
02. aug 2022
18:00
Hvidovre
2
FC Helsingør
4
825518
ti02-08 2022
18:00 HIK Nykøbing FC HIK
0
-
1
02. aug 2022
18:00
HIK
0
Nykøbing FC
1
825519
ti02-08 2022
18:00 Fremad Amager Hillerød Fodbold Sundby Idrætspark
1
-
0
02. aug 2022
18:00
Fremad Amager
1
Hillerød Fodbold
0
825520
ti02-08 2022
18:00 Allerød FK KFUM, Roskilde Allerød Idrætspark
3
-
1
02. aug 2022
18:00
Allerød FK
3
KFUM, Roskilde
1
825522
ti02-08 2022
18:00 Herlev IF Vanløse Herlev IF Stadion (Kunst)
0
-
2
02. aug 2022
18:00
Herlev IF
0
Vanløse
2
825523
ti02-08 2022
18:00 Såby Fodbold Frem Såby Stadion
1
-
3
02. aug 2022
18:00
Såby Fodbold
1
Frem
3
825524
ti02-08 2022
18:00 Ringsted IF Næstved Ringsted Stadion
0
-
3
02. aug 2022
18:00
Ringsted IF
0
Næstved
3
825509
ti02-08 2022
18:00 Odder Brabrand Spektrum Odder
5
-
6
02. aug 2022
18:00
Odder
5
Brabrand
6
825526
ti02-08 2022
18:00 Skovshoved IF HB Køge Skovshoved I P
0
-
4
02. aug 2022
18:00
Skovshoved IF
0
HB Køge
4
825531
ti02-08 2022
18:00 Hedensted IF Dalum IF Hedensted Stadion
1
-
0
02. aug 2022
18:00
Hedensted IF
1
Dalum IF
0
825532
ti02-08 2022
18:00 Kjellerup IF Young Boys FD Bjergets Idrætsanlæg
1
-
4
02. aug 2022
18:00
Kjellerup IF
1
Young Boys FD
4
825528
ti02-08 2022
18:30 Give Fremad Middelfart Give Stadion
0
-
7
02. aug 2022
18:30
Give Fremad
0
Middelfart
7
825513
ti02-08 2022
18:30 Farsø/Ullits IK Skive Farsø Stadion
1
-
4
02. aug 2022
18:30
Farsø/Ullits IK
1
Skive
4
825535
ti02-08 2022
18:30 Nørresundby FB Thisted FC Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)
1
-
5
02. aug 2022
18:30
Nørresundby FB
1
Thisted FC
5
825538
ti02-08 2022
18:30 KFUM Karlslunde IF Emdrupparken
1
-
3
02. aug 2022
18:30
KFUM
1
Karlslunde IF
3
825539
ti02-08 2022
18:30 Solrød FC Ishøj IF Solrød Idrætscenter
0
-
3
02. aug 2022
18:30
Solrød FC
0
Ishøj IF
3
825543
ti02-08 2022
18:30 VRI Viby IF NES Park
0
-
2
02. aug 2022
18:30
VRI
0
Viby IF
2
825525
ti02-08 2022
18:30 AIA/Tranbjerg Aarhus Fremad Grønløkke Stadion
0
-
9
02. aug 2022
18:30
AIA/Tranbjerg
0
Aarhus Fremad
9
825521
ti02-08 2022
18:30 Avarta FA 2000 Tømrermester Jim Jensens Park
1
-
3
02. aug 2022
18:30
Avarta
1
FA 2000
3
825508
ti02-08 2022
18:30 Klitmøller IF Jammerbugt FC Klitmøller Stadion
1
-
2
02. aug 2022
18:30
Klitmøller IF
1
Jammerbugt FC
2
825514
ti02-08 2022
18:45 Øster Hornum IF Ringkøbing Øster Hornum Hallen
0
-
8
02. aug 2022
18:45
Øster Hornum IF
0
Ringkøbing
8
825533
ti02-08 2022
18:45 Vatanspor IF Lyseng Sødalskolen
2
-
0
02. aug 2022
18:45
Vatanspor
2
IF Lyseng
0
825530
ti02-08 2022
19:00 Kolding IF Esbjerg fB Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2
-
0
02. aug 2022
19:00
Kolding IF
2
Esbjerg fB
0
825540
on03-08 2022
18:00 LUIF Brønshøj LUIF´s anlæg
0
-
6
03. aug 2022
18:00
LUIF
0
Brønshøj
6
825527
on03-08 2022
18:00 B 1909 Marienlyst 3F Gillested Park
0
-
1
03. aug 2022
18:00
B 1909
0
Marienlyst
1
825529
on03-08 2022
18:00 Haarby BK Næsby BK Haarby Stadion
HHT
03. aug 2022
18:00
Haarby BK
Næsby BK
HHT
825534
on03-08 2022
18:00 VSK Århus Vendsyssel FF Vejlby/Risskov Centret
1
-
3
03. aug 2022
18:00
VSK Århus
1
Vendsyssel FF
3
825536
on03-08 2022
19:00 FB AB Frederiksberg IP, kunst
2
-
4
03. aug 2022
19:00
FB
2
AB
4
825549
to04-08 2022
17:00 Tuse IF NB Bornholm Tusehallen
2
-
1
04. aug 2022
17:00
Tuse IF
2
NB Bornholm
1
825541
to04-08 2022
17:45 Sædding/G IF Marstal/Rise Guldager Idrætscenter
8
-
7
04. aug 2022
17:45
Sædding/G IF
8
Marstal/Rise
7
825542
to04-08 2022
18:00 Munkebo Bold- og Idrætsklub Kerteminde BK Munkebo Idrætscenter
0
-
1
04. aug 2022
18:00
Munkebo Bold- og Idrætsklub
0
Kerteminde BK
1
825544
to04-08 2022
18:00 Frederikshavn fI ASA, Aarhus DRINX ARENA (Frederikshavn)
3
-
0
04. aug 2022
18:00
Frederikshavn fI
3
ASA, Aarhus
0
825545
to04-08 2022
18:00 Dragør Bk. BSF Dragør Bk
0
-
5
04. aug 2022
18:00
Dragør Bk.
0
BSF
5
825546
to04-08 2022
18:00 Mosede BK Kastrup Bk Mosede-skolen
1
-
3
04. aug 2022
18:00
Mosede BK
1
Kastrup Bk
3
825551
to04-08 2022
18:00 Jyllinge FC Union Spraglehøj Idrætsanlæg
3
-
0
04. aug 2022
18:00
Jyllinge FC
3
Union
0
825548
to04-08 2022
18:00 Tune IF Tårnby FF Tune Stadion
1
-
5
04. aug 2022
18:00
Tune IF
1
Tårnby FF
5
825550
to04-08 2022
18:30 B. 73, Slagelse Hørsholm-Usserød IK Stadion Vest
0
-
4
04. aug 2022
18:30
B. 73, Slagelse
0
Hørsholm-Usserød IK
4
825547
to04-08 2022
18:30 B. 1973, Herlev FC Nakskov Elverroad Kunstgræs
1
-
5
04. aug 2022
18:30
B. 1973, Herlev
1
FC Nakskov
5
825537
ma08-08 2022
19:00 FC Culpa MB Valby Idrætspark
2
-
0
08. aug 2022
19:00
FC Culpa
2
MB
0
460360
on24-08 2022
18:00 FC Helsingør Lyngby BK Helsingør "Ny Stadion" OPV
2
-
0
24. aug 2022
18:00
FC Helsingør
2
Lyngby BK
0
460351
ti30-08 2022
17:15 Hedensted IF Thisted FC Hedensted Stadion
1
-
2
30. aug 2022
17:15
Hedensted IF
1
Thisted FC
2
460353
ti30-08 2022
17:15 Varde Aarhus Fremad Vestjysk Bank Stadion (Varde)
0
-
2
30. aug 2022
17:15
Varde
0
Aarhus Fremad
2
460358
ti30-08 2022
17:15 Middelfart FC Fredericia Middelfart Stadion
1
-
0
30. aug 2022
17:15
Middelfart
1
FC Fredericia
0
460363
ti30-08 2022
17:15 Kastrup Bk AB Kastrup IA ved Røllikevej
1
-
2
30. aug 2022
17:15
Kastrup Bk
1
AB
2
460364
ti30-08 2022
17:15 Jyllinge FC Næstved Spraglehøj Idrætsanlæg
0
-
5
30. aug 2022
17:15
Jyllinge FC
0
Næstved
5
460366
ti30-08 2022
17:15 Kerteminde BK HB Køge SuperBrugsen Kerteminde Stadion
2
-
4
30. aug 2022
17:15
Kerteminde BK
2
HB Køge
4
460368
ti30-08 2022
17:15 Tårnby FF Fremad Amager Vestamager Idrætsanlæg
1
-
2
30. aug 2022
17:15
Tårnby FF
1
Fremad Amager
2
460359
ti30-08 2022
18:00 Young Boys FD Brabrand JYSK Park (kunstgræs)
0
-
1
30. aug 2022
18:00
Young Boys FD
0
Brabrand
1
460350
ti30-08 2022
18:30 Marienlyst Vejle Boldklub Marienlystcentret
0
-
3
30. aug 2022
18:30
Marienlyst
0
Vejle Boldklub
3
460372
ti30-08 2022
18:30 Brønshøj Ishøj IF Tingbjerg Idrætspark
1
-
5
30. aug 2022
18:30
Brønshøj
1
Ishøj IF
5
460356
ti30-08 2022
19:00 Kolding IF Sønderjyske Fodbold Autocentralen Park (Kolding Stadion)
0
-
2
30. aug 2022
19:00
Kolding IF
0
Sønderjyske Fodbold
2
460371
ti30-08 2022
19:00 Hørsholm-Usserød IK Tuse IF Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
5
-
0
30. aug 2022
19:00
Hørsholm-Usserød IK
5
Tuse IF
0
460286
on31-08 2022
17:15 Viby IF Viborg Viby Idrætspark
0
-
7
31. aug 2022
17:15
Viby IF
0
Viborg
7
460287
on31-08 2022
17:15 Ringkøbing AC Horsens Green Arena (Ringkøbing)
1
-
2
31. aug 2022
17:15
Ringkøbing
1
AC Horsens
2
460367
on31-08 2022
17:15 FC Culpa FC Roskilde Valby Idrætspark
0
-
3
31. aug 2022
17:15
FC Culpa
0
FC Roskilde
3
460369
on31-08 2022
17:15 Allerød FK FA 2000 Allerød Idrætspark
0
-
3
31. aug 2022
17:15
Allerød FK
0
FA 2000
3
460357
on31-08 2022
17:15 Næsby BK Skive ALPI Arena Næsby
0
-
0
31. aug 2022
17:15
Næsby BK
0
Skive
0
460361
on31-08 2022
18:00 Frem FC Nordsjælland Valby Idrætspark
0
-
1
31. aug 2022
18:00
Frem
0
FC Nordsjælland
1
460370
on31-08 2022
19:00 FC Nakskov Vanløse OK+ stadion
0
-
4
31. aug 2022
19:00
FC Nakskov
0
Vanløse
4
460355
on31-08 2022
19:00 Frederikshavn fI Vendsyssel FF DRINX ARENA (Frederikshavn)
2
-
7
31. aug 2022
19:00
Frederikshavn fI
2
Vendsyssel FF
7
460285
to01-09 2022
18:30 Vatanspor AGF Ceres Park
0
-
8
01. sep 2022
18:30
Vatanspor
0
AGF
8
460354
04-09 2022
14:00 Klitmøller IF Sædding/G IF Klitmøller Stadion
0
-
1
04. sep 2022
14:00
Klitmøller IF
0
Sædding/G IF
1
460352
ti06-09 2022
17:00 S.f.B.-Oure FA Hobro IK Fynske Bank Arena Høje Bøge
0
-
3
06. sep 2022
17:00
S.f.B.-Oure FA
0
Hobro IK
3
460365
ti06-09 2022
18:30 BSF Karlslunde IF Ballerup Idrætspark
1
-
0
06. sep 2022
18:30
BSF
1
Karlslunde IF
0
460362
on07-09 2022
18:30 Nykøbing FC OB Lollands Bank Park
3
-
2
07. sep 2022
18:30
Nykøbing FC
3
OB
2
593496
on28-09 2022
18:00 Næstved Silkeborg IF TINTSHOP PARK
0
-
3
28. sep 2022
18:00
Næstved
0
Silkeborg IF
3
593495
on05-10 2022
15:45 Sædding/G IF Middelfart Guldager Idrætscenter
0
-
6
05. okt 2022
15:45
Sædding/G IF
0
Middelfart
6
593485
on12-10 2022
15:30 BSF FC Nordsjælland Ballerup Idrætspark
0
-
5
12. okt 2022
15:30
BSF
0
FC Nordsjælland
5
593507
on12-10 2022
18:00 AB AGF Gladsaxe Stadion
0
-
3
12. okt 2022
18:00
AB
0
AGF
3
593478
ti18-10 2022
15:15 Brabrand Vejle Boldklub Brabrand IF's Idrætsanlæg
0
-
3
18. okt 2022
15:15
Brabrand
0
Vejle Boldklub
3
593479
ti18-10 2022
15:15 Næsby BK Nykøbing FC ALPI Arena Næsby
1
-
2
18. okt 2022
15:15
Næsby BK
1
Nykøbing FC
2
593480
ti18-10 2022
18:00 HB Køge Sønderjyske Fodbold Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
4
18. okt 2022
18:00
HB Køge
1
Sønderjyske Fodbold
4
593481
ti18-10 2022
18:00 FC Roskilde Fremad Amager Roskilde Idrætspark
1
-
2
18. okt 2022
18:00
FC Roskilde
1
Fremad Amager
2
593482
ti18-10 2022
18:00 Vanløse AaB Vanløse Idrætspark
1
-
3
18. okt 2022
18:00
Vanløse
1
AaB
3
593477
ti18-10 2022
18:00 Thisted FC FC Helsingør Lerpytter Anlæg
2
-
1
18. okt 2022
18:00
Thisted FC
2
FC Helsingør
1
593493
on19-10 2022
14:30 Aarhus Fremad Brøndby IF Riisvangen Stadion
4
-
0
19. okt 2022
14:30
Aarhus Fremad
4
Brøndby IF
0
593494
on19-10 2022
15:15 Ishøj IF Viborg Ishøj Idrætscenter
2
-
3
19. okt 2022
15:15
Ishøj IF
2
Viborg
3
593484
on19-10 2022
17:00 FA 2000 FC Midtjylland Frederiksberg IP, kunst
0
-
6
19. okt 2022
17:00
FA 2000
0
FC Midtjylland
6
593492
on19-10 2022
17:45 Hobro IK F.C. København DS Arena (Hobro)
4
-
6
19. okt 2022
17:45
Hobro IK
4
F.C. København
6
593483
on19-10 2022
19:00 Hørsholm-Usserød IK AC Horsens Hørsholm Idrætspark
1
-
2
19. okt 2022
19:00
Hørsholm-Usserød IK
1
AC Horsens
2
593497
to20-10 2022
18:00 Vendsyssel FF Randers FC Nord Energi Arena, Hjørring
0
-
2
20. okt 2022
18:00
Vendsyssel FF
0
Randers FC
2
569510
ti08-11 2022
18:00 Nykøbing FC Sønderjyske Fodbold Lollands Bank Park
1
-
2
08. nov 2022
18:00
Nykøbing FC
1
Sønderjyske Fodbold
2
569511
on09-11 2022
13:30 Middelfart AaB Middelfart Stadion
1
-
2
09. nov 2022
13:30
Middelfart
1
AaB
2
569512
on09-11 2022
13:30 Aarhus Fremad Fremad Amager Riisvangen Stadion
3
-
1
09. nov 2022
13:30
Aarhus Fremad
3
Fremad Amager
1
569513
on09-11 2022
17:30 Vejle Boldklub AC Horsens Vejle Stadion
1
-
0
09. nov 2022
17:30
Vejle Boldklub
1
AC Horsens
0
569514
on09-11 2022
18:00 Thisted FC F.C. København Sparekassen Thy Arena
1
-
3
09. nov 2022
18:00
Thisted FC
1
F.C. København
3
569515
on09-11 2022
19:30 Randers FC Silkeborg IF Cepheus Park Randers
1
-
3
09. nov 2022
19:30
Randers FC
1
Silkeborg IF
3
569517
to10-11 2022
17:30 Viborg FC Midtjylland Energi Viborg Arena
3
-
1
10. nov 2022
17:30
Viborg
3
FC Midtjylland
1
569518
to10-11 2022
19:30 AGF FC Nordsjælland Ceres Park
0
-
2
10. nov 2022
19:30
AGF
0
FC Nordsjælland
2
960160
ti28-02 2023
18:30 Aarhus Fremad FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs)
0
-
3
28. feb 2023
18:30
Aarhus Fremad
0
FC Nordsjælland
3
960142
on01-03 2023
20:00 F.C. København Vejle Boldklub Parken
2
-
0
01. mar 2023
20:00
F.C. København
2
Vejle Boldklub
0
960156
to02-03 2023
18:00 AaB Viborg Aalborg Portland Park
2
-
0
02. mar 2023
18:00
AaB
2
Viborg
0
960192
on08-03 2023
18:45 Sønderjyske Fodbold Silkeborg IF Sydbank Park, Haderslev
0
-
2
08. mar 2023
18:45
Sønderjyske Fodbold
0
Silkeborg IF
2
960195
on05-04 2023
18:00 FC Nordsjælland Aarhus Fremad Right to Dream Park
4
-
1
05. apr 2023
18:00
FC Nordsjælland
4
Aarhus Fremad
1
960194
to06-04 2023
15:00 Viborg AaB Energi Viborg Arena
1
-
0
06. apr 2023
15:00
Viborg
1
AaB
0
960196
to06-04 2023
17:00 Silkeborg IF Sønderjyske Fodbold JYSK Park (kunstgræs)
3
-
2
06. apr 2023
17:00
Silkeborg IF
3
Sønderjyske Fodbold
2
960193
to06-04 2023
19:30 Vejle Boldklub F.C. København Vejle Stadion
0
-
0
06. apr 2023
19:30
Vejle Boldklub
0
F.C. København
0
674415
ti25-04 2023
19:00 Silkeborg IF AaB JYSK Park (kunstgræs)
1
-
1
25. apr 2023
19:00
Silkeborg IF
1
AaB
1
674414
on26-04 2023
18:00 FC Nordsjælland F.C. København Right to Dream Park
3
-
2
26. apr 2023
18:00
FC Nordsjælland
3
F.C. København
2
674417
to04-05 2023
17:30 AaB Silkeborg IF Aalborg Portland Park
4
-
1
04. maj 2023
17:30
AaB
4
Silkeborg IF
1
674416
to04-05 2023
19:30 F.C. København FC Nordsjælland Parken
5
-
3
04. maj 2023
19:30
F.C. København
5
FC Nordsjælland
3
187166
to18-05 2023
17:00 AaB F.C. København Parken
0
-
1
18. maj 2023
17:00
AaB
0
F.C. København
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Log ind